Yan Çıtalardaki Çizikleri Nasıl Onarabilirim?

onurh89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuya cevap vermeyi unutmuşum, kaplamacıya gittiğimde kaplamanın pek orjinal gibi olmayacağı yanıtını aldım fakat orada denenen basit bir pasta cila ile eskisi gibi oldu. Farklı bir müdahaleye gerek kalmadı :)
dostum selam bende gt line var beyaz renkde.bende oralar araç rengi ile aynı beyaz.krom renkde olan kısımda mat gri şeklinde.Bende sürtme sonucu beyaz ksımlarda çizikler oluştu .bu yapılan pasta cila işlemi işe yarar mı?

Cliovural53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben joy marka aracıma direk sökmedne üstünde boya attırdım astarlı olarak usta bana zamanla yanlardan atabilir dedi ama 2 yıldır gayet güzel duruyor nikelaj kısmı bantla.aracı güzel izole ettik ve boyanacak kısma uygulamayı yaptık sonuç gayet güzel oldu boyamanızı tavsiye ederim kaplama bir süre sonra plastik yüzeyden atabiliyor

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dostum selam bende gt line var beyaz renkde.bende oralar araç rengi ile aynı beyaz.krom renkde olan kısımda mat gri şeklinde.Bende sürtme sonucu beyaz ksımlarda çizikler oluştu .bu yapılan pasta cila işlemi işe yarar mı?

Merhaba Onur, ben de ustanın "deneyelim bakalım geçecek mi" önerisi üzerine pasta cila yaptırdım.

Zaten öncelikle küçük bir kısımda elindeki malzeme ile deneme yapacaktır eğerki olumlu sonuç alırsa hepsine uygular. Eğer çiziklerin çok derin değilse pasta cila halleder orayı. Varsa fotoğrafını atabilirsin.

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben joy marka aracıma direk sökmedne üstünde boya attırdım astarlı olarak usta bana zamanla yanlardan atabilir dedi ama 2 yıldır gayet güzel duruyor nikelaj kısmı bantla.aracı güzel izole ettik ve boyanacak kısma uygulamayı yaptık sonuç gayet güzel oldu boyamanızı tavsiye ederim kaplama bir süre sonra plastik yüzeyden atabiliyor

Ben konunun sonunda yazmıştım boyamaya gerek kalmadan pasta cila ile hallettim ama öneriniz başkalarına yardımcı olabilir, teşekkürler.

onurh89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şu an foto telefonda yok.ama bende beyaz boya kalktı.alttan siyah tabaka görünüyor.sanıorum boya gerektircek bir durum gibi.tahmini 10 cm uzunluğunda bir çizik.acaba araç renginde boya alıp etrafını bantla izole etsem ve boyasam sonuç alırmıyım?

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şu an foto telefonda yok.ama bende beyaz boya kalktı.alttan siyah tabaka görünüyor.sanıorum boya gerektircek bir durum gibi.tahmini 10 cm uzunluğunda bir çizik.acaba araç renginde boya alıp etrafını bantla izole etsem ve boyasam sonuç alırmıyım?

Hmm şimdi daha iyi anladım benzer problem de benim ön tamponda var. Köpek saldırısı ile iki adet parmak uzunluğunda çizik var. Boya kalktı ve alttan siyah görünüyor.

Bana beyaz oje önermişlerdi ama henüz bir işlem yapmadım. Eğer çizikler inceyse söylediğiniz yöntem işe yarayabilir ancak dikkatli bakıldığında belli olacaktır diye tahmin ediyorum.