Yanık Kokusu R19

39 BB 151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle iyi geceler bu akşam aracımla gece gezmesi yapıyım dedim 10-15 km sonra aracın içinde yanık kokusuna benzer bi koku oluştu kenara çektim acaba sumu eksiltti diye düşündüm ama su maxtaydı 5 dakika sonra yoluma devam ettim koku kesildi bir dahada gelmedi sizce sebebi ne olabilir.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Aracı acil elektrikciye götürün uyarısı o bence ve hiçç acaba oradanmı buradanmı diye araştırmanın sırası değil muhtemelen bir yerlerde zorlamadan dolayı sıyrılan bir kablo veya şase var bu olasılık söz konusu iken fikir almak yerine dediğim gibi elektrikciyle çözün sorunu şakaya gelmez Allah korusun..............

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Arabayı zorladıysanız Debriyaj balatası kokmuş olabilir. Yada en garantisi aracını bir lifte kaldırttırıp baktırın.

39 BB 151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet abi baskı balatadanda olabilir düşünmemiştim onu çünkü trafikteydim

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok fren kullanıldıysa o da olabilir. ama yine de elektrik tesisatı kontrol ettirilmeli.aslında ikisini kokusu farklıdır, ama herkes ayıramayabilir. o yüzden kontrol gerekir.

39 BB 151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kaputu açıp baktım motorun etrafından veya motordan gelen bir koku almadım abi sonrasındada kesildi zaten bugünde aynı problemi yaparsa bi gösteriyim

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabada olan koku öyle 5 dakikada kesilmez, başka arabadan gelen bir koku da olabilir özellikle kalorifer açıksa

39 BB 151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
olabilirde abi ama birden gelince şaşırdım

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesisata sonradan yapılan eklemeleri bi gözden geçir ne olur ne olmaz
merkezi kilit, sis ,alarm,teyp vsvs

41europam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muhtemelen dışarıdan geldi, ya da kablo yanması olmuş olabilir.

Ben başından geçeni anlatayım size. İşten dönerken bir anda yanık kokusu gelmeye başladı. Fakat hafif devamlı geliyordu. Eve gelince kaputu kaldırdım akü tarafından yoğun olmayan bir duman geliyordu. Bekledim biraz gözlemledim evlere şenlik duman artmaya başladı. Hemen aküyü söküp çıkardım. Aküye el değmiyordu. Hani balatadir odur diye gecistrsem canım 19 yanacakmış mazallah belki de. Şakaya gelecek konu değil. Lastik, fren bir de bu.