Yanlış yakıt....

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bildiğiniz gibi yurtdışında çlaışıyorum ve 20 günlüğüne tatile geldim ama clio 3 benzinli aracıma mazot koydular şuanda yetkili serviste... araçla titreme başladığı anda (çekiş problemi) hemen stop ettik yani mazotla fazla yol yapmadık...

benzin istasyonunun sigortası karşılayacak masrafları....

şimdi benim sorum nelere dikkat etmen gerekir servis neleri değiştirmeli ben neler yapmalıyım.. cevaplarınızı bekliyorum.. şimdiden teşekkürler.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim aracı çalıştırdığınız için yakıt borularına pompaya enjektörlere kadar gittiyse enjektörler yakıt pompası borular aradaki yakıtın geçtiği her şey ve depo temizliği güzelce yapacak başka birşey yok biraz maliyetli ama işlem uzun sürecektir bilgin olsun.mazotlu araca benzin koysalar kurtarma olasılığı yüksek ama benzinli araca mazot koyduklarında sıkıntı büyüyebiliyor.Çok geçmiş olsun

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizimde kangoo'ya benzin koydular enjektörler borular pompa vs herşey işlem gördü..

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yetkili servise de bugün istasyonun sigortasından dosya açıldı ve saat 2 de eksper geldi..

depo temizlenecek benzin filtresi, benzin pompası, katalizör ve bujiler değişecek en son işlemlerden sonra motor çalıştırılıp kurum kontrolu yapılıcak kurum olmazsa teslim edilecek.

Yalnız olayımız renault mais parçaları cumartesi yollayacak araba 4 gün serviste parça bekleyecek(bu bence çok uzun bir süre). Parçalar geldiğinde cumartesi montajı yapılıp bir aksilik olmazsa teslim edilecek. Hayırlısı ile bekliyoruz artık 5 gün arabasızız. İnş bir aksilik olmaz ilerleyen zamanlarda.

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim aracı çalıştırdığınız için yakıt borularına pompaya enjektörlere kadar gittiyse enjektörler yakıt pompası borular aradaki yakıtın geçtiği her şey ve depo temizliği güzelce yapacak başka birşey yok biraz maliyetli ama işlem uzun sürecektir bilgin olsun.mazotlu araca benzin koysalar kurtarma olasılığı yüksek ama benzinli araca mazot koyduklarında sıkıntı büyüyebiliyor.Çok geçmiş olsun
Tam tersi onur abi dizele benzin konulması çok daha büyük felakete yol açar en büyük örneği alper ve kangoo'su :) geçmiş olsun doruk abi dizele konulan benzin kadar zarar görmez en azından

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Tam tersi onur abi dizele benzin konulması çok daha büyük felakete yol açar en büyük örneği alper ve kangoo'su :) geçmiş olsun doruk abi dizele konulan benzin kadar zarar görmez en azından
teşekkür ederim Furkan.. bende öyle biliyorum ama Onur Kardeşimiz daha deneyimli diye birşey demek istemedim.

AlperB.

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

olay aynen bu şekilde mazotluya benzin konuldumu sıkıntı asıl orda başlar

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki değişen parçalar yeterli mi ? Motora müdahale edilmeli mi?

memo_16

Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun nasıl öyle bi hata yapıldı ilginç yani :S

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş