Yardım a ihtiyaç

beyaban__

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yedek su deposun da basınç oluyormu benim basınçtan hortum patladı 10 km falan bi yol yaptıgınızda basınc oluyormu sizinde hortumda falan

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yedek su deposun da basınç oluyormu benim basınçtan hortum patladı 10 km falan bi yol yaptıgınızda basınc oluyormu sizinde hortumda falan

Hemen cevap yazalım dostum, sen de hemen oku yoksa mazallah hemen siliverirler konuyu! :) Zira benzer konu çok forumda ama yeni başlık açmak hem daha zevki hem de geri dönmesi kolay... ;)

Yedek su deposu dediğin şey genleşme kavanozu sanırım. Basınç oluyorsa genelde motor üst kapak contasında kaçak oluyor. Benimki sürekli hortum patlatıyordu, 2 kelepçe attırdım yine kaçırdı. En son motor üst kapak contası değişince sorun bitti. Forumdan da anladığım kadarıyla genelde her 19 yapıyor bunu...

Geçmiş olsun...

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Hemen cevap yazalım dostum, sen de hemen oku yoksa mazallah hemen siliverirler konuyu! :) Zira benzer konu çok forumda ama yeni başlık açmak hem daha zevki hem de geri dönmesi kolay... ;)

Yedek su deposu dediğin şey genleşme kavanozu sanırım. Basınç oluyorsa genelde motor üst kapak contasında kaçak oluyor. Benimki sürekli hortum patlatıyordu, 2 kelepçe attırdım yine kaçırdı. En son motor üst kapak contası değişince sorun bitti. Forumdan da anladığım kadarıyla genelde her 19 yapıyor bunu...

Geçmiş olsun...

​Yanıtınız ve detaylı bilgilendirme için teşekkürler.Ama espriyi anlayamadım kim ve niye silsinki bu konuyu???

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Yanıtınız ve detaylı bilgilendirme için teşekkürler.Ama espriyi anlayamadım kim ve niye silsinki bu konuyu???

Bilmem? Niye silindi ki geçen hafta benim gaz ayarıyla ilgili konu? Neyse canları sağolsun... Konuyu fazla dağıtmayalım...

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçta hararet yükseliyor mu? genleşme kabında kaynama oluyor mu? bunlar oluyorsa üst kapak contası yanmış demektir.O da hortumu patlatır.

beyaban__

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arac da hararet yukselmıyor su eksılmıyor suya yagı karıstırmıyor yag da eksılmıyor fan da acıyor hıc bır anormal durum yok sadece genleşme kabında cok fazla basınc oluyor 10 km gıttıgımde baslıyor basınc duduklu tencere gıbı oluyor hortum da sertlesıyor sıkamayacagım kadar sert olıuyor sızden rıcam sızın araclarınız da da basınc oluyormu hortum patlattı 2 defa contayı degıstırcem 300 tl tutuyor eger gecmezse param bosa gıdecek durumum zaten sıkısık onemlı benım ıcın