Yardim lütfen bu göstergeler ne demek.....

emre-29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.

resimdeki iki tane simge var ünlem olan lastik basınc dıye bılıyorum.

diğeri nedir. ikisi birlikte cıkınca ne oluyor bir arkadasa sordum partekul filtresi falan dedi .

doğrumudur bilen varsa yardım rica edeceğim.

7gj2ql.jpg

http://i.hizliresim.com/7gj2ql.jpg

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
alttaki tmps yani lastik basınç sistemi üstteki aracınız dizel ise kızdırma bujileri işareti olması lazım.

bu arada kendinizi tanıtım bölümünde tanıtım yaparsanız seviniriz.

emre-29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
alttaki tmps yani lastik basınç sistemi üstteki aracınız dizel ise kızdırma bujileri işareti olması lazım.

bu arada kendinizi tanıtım bölümünde tanıtım yaparsanız seviniriz.

teşekkürler, tanıtımı yapacağım bilgi verdiğinizi çin teşekkürler.

araç dizel, kızdırma bujileri olduğundan eminmiyiz bunun için ne uygulanır araca masrafı nedir fikriniz var mı..

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler, tanıtımı yapacağım bilgi verdiğinizi çin teşekkürler.

araç dizel, kızdırma bujileri olduğundan eminmiyiz bunun için ne uygulanır araca masrafı nedir fikriniz var mı..

gerçi 1750 devirdeymiş gösterge, kızdırma bujileri normalde yay gibi olur ama siz genede kullanım kılavuzunuza bakın

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
başka bir yerde daha gördüm ama açıklamasını bulamadım.

Aaaa.jpg.html
Aaaa.jpg

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Kızdırma bujisiymiş.

Son düzenleme:

emre-29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kızdırma bujisiymiş.

Eminmisiniz hocam kini yakıtla ilgili su vardır atar diyor , kimi partekul filtresi sonuca varamadım..

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam oyle degıl alttakı hava basınc sensoru ıkaz lambası lastık havası ındıgınde yanar eger yandıgı an havaları kontrol edıp tekrar yol bılgısayarından lastık havalarını kaydetmesenız usttekı ısıkla beraber yanar tamamen lastık havalarıyla ılgılı bı sıkıntı uyarılar

icouldnt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şahs kendim denemiştim lastik basınc sensörü nasıl çalışıyo die indirmiştim havayı benimki 1.2 benzinli kardeş korkma kitapcıgındada yazıyo 2si bir yanyo lstik hava azalınca... herhangi bir problem yok yani. lastiklerin şişik se tekerlerin sibopları bozulmuş olabilir ondan veri alışverişi yapıyo çünkü..

birde yokuş aşa yüksek vites düşük devir ( 3 vites 1100 / 1300 devir gibi ) frene basarsan yanar o ışıklar sonra bilgisayara baglarsın fren ve agza aynı anda basma hatası cıkıyor . ışık yandıktan 30 dk sonra falan sönüyordu başıma gelmişti 2013 symbol de

bence senin yapman gerekeney:
lastik havalarını tamamla.. olmuyorsa o okuyuculu ( bluetooth lu ) lastik sibopları arıza yapmıştır veya ayarı kaçmıştır tekrar tanıtılması lazım

buna ek arak yakında lastik değiştirdin mi

kızdırma bujisi dyen arkadaşlar olmuş kısmen oğru şöyle ama ızdırma buji arızalarında o lamba sarı dğil kırmızı renkte yanıyor tecrübe ile sabtir.

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
icouldnt hocam sana katılıyorum bende kısa olarak ozetle yazmıstım hava ıle alakalı dıye sıze benm bı sorum olcak bu sensorler lastıklerı degıstrecegımız zaman yada patlamıs lasıtıgı tamır ettırecegımz zaman sokulup takılırken zarar gormuyorlarmı yada ne yapmamız lazım bu sensorlerın omrunu uzatmak ıcın