Yardım Lütfen.

farukk_22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar megane 1 1,6e 8v aracımı garajdan çıkardım.suyunu falan kontrol edeyim dedim.Sonra motor suyu tankından hafif hava kaçırma gibi ses duydum.Motoru Stop ettim.Motor sıcakken kapağı açmaya kalktım.Hafif gevşetince tankdaki su birden yükseldi.Neyse bişe olmaz deyip çalıştırıp devam ettim.3km falan sonra durdugumda arkada muazzam bi beyaz duman oldugunu fark ettim.Ve motor sesi bile değişik geliyodu.Egzozdan su atıyodu.Neyse arabayı stop edip baktık falan işin içinden çıkamadık.Tekrar çalıştırdırdım.Lpgye geçince hareket ettim tam giderken araba tekleyip sarsmaya başladı.Boşa aldım benzine geçtim.Benzinde normal yürüdü.Hararet normal.Sabah kontrol ettiğimde en başta birşey yoktu.kontrol amacıyla bikaç sokak gezdim.Benzinde bi sıkıntı yok ama araç gaza geçince beyaz duman atmaya başlıyo.Bunun nedeni nedir ne yapcam been ?Conta falan olabilir mi?:sinirli:asabi

meganbitlis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üst kapak contası olabilir fazla sürme üst kapağı eğebilirsin

farukk_22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu bana ne kadara malolur yaklaşık olarak.Ama benzinde bi sıkıntı yok normal gidiyo ve çekişde düşme yok

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabayı yerinden devindirmeden bir ustaya göster bence. Geçmiş olsun.

farukk_22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o kadar fena diyosunuz

farukk_22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o da doğru ama bi anda oldu hani hararet yaptı desem yapmadı hiç hemde o kadar sert kullanırım.Sadece lpgye gecince beyaz duman çıkıo ve su buharı gibi böyle.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
lpgciye göster...motorcu üst kapak der

farukk_22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bi göstereyimde bugün bakalım sorun neymiş paylasırım burada.

farukk_22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar az önce arabayı ustaya gösterdim baktı sağı solu kurcaladı yetmedi bindi bide tur attı.Dükkana antonio banderas gibi girdi.Kurduğu cümle ''conta yakmış mk'' :)