Yardim rica ediyorum

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,

Aracımın abs ikaz lambası ve sonrasında direksiyon hatası almamla devam eden bir sorunum var. Direksiyon hidroliği devre dışı ve kütük gibi bir direksiyonla karşı karşıyayım. Sigortasından kaynaklıdır diye oto elektrikçiye gittim ve sigortaları kontrol etti sorun bulamadı. Direksiyon pompasından olabilir dedi. Sonra aracı bilgisayara bağladık ve hata kodlarını sildik araç eski haline geldi fakat stop edip kartı çıkardım, aracı kilitledim tekrar çalıştırdığımda aynı hatayı yine verdi. Yine aynı hataları aldım sonra tekrar hata kodları silindi. Bu sefer olmadı ve sonra tekrar. Şimdi sorun giderildi ama işlemi yapan usta elektronik arıza olduğunu, beyinle ilgili bir sorun olduğunu söyledi. Bu hataları silmeye rağmen tekrar aynı hataları aldığını bu şekilde açıkladı. Kart okuyucu tam okuyamıyor ve bu nedenle beyin silinen hataları onaramıyormuş arada sırada yaşanıyormuş. Sormak istediğim beyin ile alakalı bir durum mu ve beyinin resetlenmesi, tekrar proglamlanması mümkün mü? Yada beyin komple mi değişmeli? Yardımcı olabilecek birilerini arıyorum. Yada önereceğiniz işinin ehli, renault elektronik konusunda uzman bir usta tavsiyeniz olur mu? İstanbul anadolu yakasında ikamet ediyorum

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Bu anlattıklarınıza göre beyinde bir sorun var, bu da benim şahsi görüşüm yetkili servise göstermeniz..

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu anlattıklarınıza göre beyinde bir sorun var, bu da benim şahsi görüşüm yetkili servise göstermeniz..
Peki bu beyin dediğiniz motor beyni mi? İnternette baktığımda enjeksiyon beyni, abs beyni falan beyni bir sürü beyin var. Benim arızalı olan hangi beyin? Bilgim yok bu konuda. Sanayide yırtılmayayım sağa sola

mdamat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk etapta bu araçtan anlayan bir ‘usta’nın bulunduğu özel veya yetkili servis bulup, direksiyon kutusu (elektronik pompa vs. kısmın olduğu bölüm) gerekli mekanik/elektronik bağlantıların sağlamlığı kontrolü sizi sonuca götürecektir. Çünkü direksiyon kutusu üzerinde de birçok sensör mevcut. Bu da elektronik hataya sebep veriyordur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk etapta bu araçtan anlayan bir ‘usta’nın bulunduğu özel veya yetkili servis bulup, direksiyon kutusu (elektronik pompa vs. kısmın olduğu bölüm) gerekli mekanik/elektronik bağlantıların sağlamlığı kontrolü sizi sonuca götürecektir. Çünkü direksiyon kutusu üzerinde de birçok sensör mevcut. Bu da elektronik hataya sebep veriyordur.

Bunu yaptım. Direksiyon kutusu kontrol edildi ve direksiyondaki elektronik bağlantılarda kontrol edildi. Herşey sağlam görünüyor. Ayrıca şuan hata almıyorum. Hatayı bilgisayardan sildirmek işe yaramış görünüyor. Ama hatanın nüksetmesi ihtimaline karşılık yaptırmak istiyorum

mdamat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunu yaptım. Direksiyon kutusu kontrol edildi ve direksiyondaki elektronik bağlantılarda kontrol edildi. Herşey sağlam görünüyor. Ayrıca şuan hata almıyorum. Hatayı bilgisayardan sildirmek işe yaramış görünüyor. Ama hatanın nüksetmesi ihtimaline karşılık yaptırmak istiyorum

Geçmiş olsun. Yapılan işlem sonucu tam temas sağlamayan elektrik ürünleri düzelmiş demek ki. Güle güle, sıkıntısız kullanın inşAllah.
Tıkırtı var mıydı peki direksiyonda?

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. Yapılan işlem sonucu tam temas sağlamayan elektrik ürünleri düzelmiş demek ki. Güle güle, sıkıntısız kullanın inşAllah.
Tıkırtı var mıydı peki direksiyonda?

Teşekkür ederim. Direksiyonda tıkırtı yok maşallah çok güzel. Ama airbag sargısından dolayı ses geliyor. Onun değişmesi lazım. Hatanın bundan kaynaklandığını düşünmüyorum. Bilgisayardan sildirmenin ardından sorun giderilmişti ama tekrar etti. Tekrsr sildirdim şuan sorun yok. (Çalıştırmadan önce vitesi bire alıp start ile direksiyona elektrik gelmesini sağlıyorum, bu hata almamamı sağlıyor) bu sabah farkında olmadan direkt çalıştırdım sorunsuz çalıştı çok şükür. Şuan bir sıkıntı yok.