Yaz günü egzozdan su gelmesi

cool_ive45

Kayıtlı Üye
45-Manisa
Merhaba arkadaşlar, Aracım Megane II 1.6 HB (2006 model). Aracımda Atiker LPG takılı.
Sorum şu bu sabah farkettim aracımın egzozunun ucundan ve biraz gerideki susturucu tankının altından su damlıyor.
Damlamayı tarif edecek olursam 5 dakika damlasa bir çay bardağını belki doldurur belki doldurmaz.
Kış aylarında bu durumun normal olduğunu okumuştum internetten.
Peki yaz aylarında da böyle damlama olması normal mi.
Araç duman falan atmıyor şu anda. Bu aralar havalar biraz serin gidiyor.
Sabah (saat:8.30) serinliğinden kaynaklanıyor olabilir mi?

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Merhaba , gayet normal.Sadece yaz-kış durumundaki hava olayından değil.Yanma odasında oluşan yakıtın buharıda var burada.Sıcak aracı stop ettiniz ve soğudu işte bu sırada yoğunlaşma oluyor egzostta.Daha sonra çalıştırdığınızda ısınma esnasında bu kalan malzeme tekrar su buharı oluyor ve damlıyor.

cool_ive45

Kayıtlı Üye
45-Manisa
Merhaba , gayet normal.Sadece yaz-kış durumundaki hava olayından değil.Yanma odasında oluşan yakıtın buharıda var burada.Sıcak aracı stop ettiniz ve soğudu işte bu sırada yoğunlaşma oluyor egzostta.Daha sonra çalıştırdığınızda ısınma esnasında bu kalan malzeme tekrar su buharı oluyor ve damlıyor.

Teşekkürler cevabınız için. Akşam 12 de 10 dakika şehiriçi benzinde kullandım arabayı. sabah da LPG ye geri aldım. 8,30 gibi işe giderken 5 dk sonra durunca fark ettim. Normal midir yine de*

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Teşekkürler cevabınız için. Akşam 12 de 10 dakika şehiriçi benzinde kullandım arabayı. sabah da LPG ye geri aldım. 8,30 gibi işe giderken 5 dk sonra durunca fark ettim. Normal midir yine de*

Normal , tabi yine içinizin rahat etmesi açısından aracın suyunu kontrol edin.Eksiltme yoksa başka bir yerdende gelmez su.

cool_ive45

Kayıtlı Üye
45-Manisa
Merhabalar, bu gün öğlen sıcağında aracı çalıştırdım yine su geldi. aracı yarım saat rölantide çalışır vaziyette bıraktım ve su akmaya devam etti. Radyatör suyunu kontrol ettikten sonra 70 km falan şehir içi kullandım ancak suda azalma olmamış. Radyatör suyu hafif yağlı ve su deposunda tahin kıvamında tortular var. Bu konuda görüşleriniz nelerdir. Ne yapmam gerekir?

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son mesajınıza göre motor conta yakmış yani yağa şu veya suya yağ karıştırmış. Yağ çubuğunda da beyazlık varmı.

cool_ive45

Kayıtlı Üye
45-Manisa
Son mesajınıza göre motor conta yakmış yani yağa şu veya suya yağ karıştırmış. Yağ çubuğunda da beyazlık varmı.
Merhabalar kontrol etmedim. kontrol edeyim cevap yazarım. Teşekkürler.