Yazılım Güncelleme - Beklenen Konu

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet sevgili dostlar; hatırlayacağınız üzere Usta, KaRaHaN ve ben geyik olsun diye rolling yapmaya çıkmış yapamadan geri dönmüştük. Konuda konuşurken de bir yazılım güncellemesinden bahsetmiştim ve soran arkadaşlarımız vardı.

Şimdi nasıl yapıldığını anlatacağım arkadaşlar sizlere.

Öncelikle asıl ve en önemli ihtiyacımız aracımızla uyumlu olan Parrot BlueBox isimli parça. Bu parça aracımızın da beyin ünitesine uygun kablo kitleriyle bağlanmaktadır.

Sonrasında da bu üniteye uygun ekran ve kumanda kitleri ile bağlantı aparatlarına ihtiyaç duymaktayız. Üniteyi satın alırken satıcıdan uygun parçaları istemeniz halinde yardımcı olacaklardır. Üstelik montaj konusunda da yardımcı oluyorlar. Sistem aracımıza montajlı halde duruyor ancak istenmesi durumunda kaldırılması da mümkün oluyor.

Gelelim yazılım güncelleme işlemine;

Öncelikle Parrot Software Update Tool adlı yazılım aracılığı ile ürünün en güncel yazılımını internet üzerinde, malum ortamlardan buluyor, ve taşınabilir herhangi bir belleğe atıyoruz.

Sonrasında da taşınabilir belleğimizi ürünümüze bağlıyor ve aracımızın elektronik devrelerini çalışır konuma getiriyoruz. Burada mühim olan işlem güncelleme esnasında araca ve devreye gelen elektriğin hiç bir şekilde kesilmemesi.

Sonrasında kumanda tuşları yardımıyla menüye giriyor, ayarlar sekmesinden "gelişmiş ayarlar"ı seçiyor ve sekmeyi açıyoruz ve "Yazılım Güncelleme sekmesini bulana kadar ilerliyor, bulunca da onu da açıyoruz (tıklıyoruz artık her neyse)

Sonrasında cihazımız takılı olan tüm belleklerde güncel olan yazılımı arıyor ve uygun yazılımı bulur bulmaz yüklemeye başlıyor.

Yükleme tamamlanır tamamlanmaz sistem kendini otomatik olarak yeniden başlatıyor ve kullanıma hazır hale geliyor.

İlk fırsatta güncelleme işlemine aşit kısa videoyu da paylaşacağım

Saygı ve sevgilerimle.

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Video bekliyorum kendi aracıma da yapacağın günü merakla bekliyorum Vahap abi :D

Emre3434

Emre Uğurluel, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Videoyu merakla bekliyorum.

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefonumu bilgisayara bağlar bağlamaz paylaşacağım videoyu. Güncellemenin üzerine bir de Bursa işi çıktı, güzelce de test ettik. Şahsen memnun kaldım, herkese öneririm ;)

YiGitalp

ID=04, R5 Coupe,
Genel Başkan
Bilgi Girilmemiş
Abi Videoyu Merakla Bekliyorum Bende.Bizim TUG Kangooda da Uygulayalım o Zaman Bu İşlemi

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi Videoyu Merakla Bekliyorum Bende.Bizim TUG Kangooda da Uygulayalım o Zaman Bu İşlemi

Canım kardeşim; sistem sizin araçta entegre olabiliyor diye biliyorum ama sanırım onun güncellemesi biraz daha farklı, biraz daha karışık sanırım Bu yüzden yetkili servisçe yapılması daha sağlıklı olur. Güven Altan'da gerekeni yaparlar ona bu gün, merak etme sen :eyv

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Himmmm

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Canım kardeşim; sistem sizin araçta entegre olabiliyor diye biliyorum ama sanırım onun güncellemesi biraz daha farklı, biraz daha karışık sanırım Bu yüzden yetkili servisçe yapılması daha sağlıklı olur. Güven Altan'da gerekeni yaparlar ona bu gün, merak etme sen :eyv
Güncellenmişi sıfır olarak kutusunda geldi zaten bugün montajını yapmışlardır... :)

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güncellenmişi sıfır olarak kutusunda geldi zaten bugün montajını yapmışlardır... :)

Muhtemeldir abi :eyv En güzeli seninki oldu şimdi ;) Bu arada benim yarınki programım boşa çıkarılmış, karşıya geçmeyeceğim.

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada [MENTION=8121]ensar*[/MENTION] bu gün önümden geçiyor, bakıyor bir de geçerken ama bir durup da selam vermiyor. Bir de abi geleyim yanına, hemen göster bana da diyordu :kahve