Yazilim

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar. Aracinin yazilimli olarak kullanan varmi. Ecumasters. Ecu fast vsvs.. 110 olan araci 130 torku 300 olacağını soyledi. Soft yazilim. Genelde sakin kullanirim ama alt devirler malumuniz fluence de sorun. 700 lira gibi bir maliyet. Degermi degmezmi bilemedim. Genelde sakin kullanirim ama bazi zamanlarda alt devirlere ihtiyac duyulmuyor değil. Ozellikle İstanbul'da..yakit tuketimininde dusecegi soylendi. Gerci tuketimden yana sorunum yyok. Düşmesinde artmasinda.
Yazilimli arac kullanan arkadaslar tecrubelerini paylasirsa karar verme konusunda terddutlerimin azalacagini dusunuyorum. Teşekkürler.
Bu arada arac 2012 midel 6 ileri 130 bin km.

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Ben şuan kullandığım 2016 1.5 DCI EDC ve daha önce kullandığım 1,5 DCI 110 HP Manuel aracımda da Ecufast yazılım kullandım. Kesinlikle torkta hissedilir bir artış olduğunu söyleyebilirim. Sarfiyat konusunda çok dikkatli kullanırsanız düşürebilir belki ama o gücü hissedince insan ister istemez kalkışlarda falan biraz daha seri kullanmaya başlıyor o da yakıtta bir düşme hissetmenize engel oluyor. Ben başka yazılım firması denemedim ama Ecufast'tan oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben şuan kullandığım 2016 1.5 DCI EDC ve daha önce kullandığım 1,5 DCI 110 HP Manuel aracımda da Ecufast yazılım kullandım. Kesinlikle torkta hissedilir bir artış olduğunu söyleyebilirim. Sarfiyat konusunda çok dikkatli kullanırsanız düşürebilir belki ama o gücü hissedince insan ister istemez kalkışlarda falan biraz daha seri kullanmaya başlıyor o da yakıtta bir düşme hissetmenize engel oluyor. Ben başka yazılım firması denemedim ama Ecufast'tan oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim.
Daha once kullandiginiz araca kac km de iken yazilim attiniz. Mesela 100 bini gecmis araclar icin tavsiye edilmiyor deniyor. O bakimdan sordum.
Alt devirlerde hissedilir derecede iyilesme oldugu kesin ama dimi

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazılım yakıt tüketimini azaltmaz!!! İnanmayın öyle diyene !!! Yazılım maksimum hızda maksimum devirde üretilen beygir ve tork gücünü arttırır. Örnek veriyorum, trafikte kullanıyorsun aracı harekete geçirmek için mesela 120 tork yeter gittin yazılım yaptırdın araç yine 120 torkla harekete geçecek maksimum nokta 250den 300e çıktı ya yazılımdan sonra sen o 300 torku hiç görmeyeceksin ki ihtiyacın olan 120 torksa 120 torkla araç harekete devam edecek. Ama maksimum hız ditelim 200 kilometre 6.vites 4500 devir eskiden aracın bu hızda bu devirde 250 torku görüyorsa artık 300 görecek bu ne işine mi yarayacak araman 250 torkla maksimum 200kilometreyi görebiliyorsa artık 215-220 ye kadar taşır oda belki. Alta video bırakıyorum yazılım işinde olan bir arkadaşın kendi videosu. Yakıt ekonomisi kısmını kısa kesmek isterseniz direk 31. Dakikadan izleyebilirsiniz.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazılım yakıt tüketimini azaltmaz!!! İnanmayın öyle diyene !!! Yazılım maksimum hızda maksimum devirde üretilen beygir ve tork gücünü arttırır. Örnek veriyorum, trafikte kullanıyorsun aracı harekete geçirmek için mesela 120 tork yeter gittin yazılım yaptırdın araç yine 120 torkla harekete geçecek maksimum nokta 250den 300e çıktı ya yazılımdan sonra sen o 300 torku hiç görmeyeceksin ki ihtiyacın olan 120 torksa 120 torkla araç harekete devam edecek. Ama maksimum hız ditelim 200 kilometre 6.vites 4500 devir eskiden aracın bu hızda bu devirde 250 torku görüyorsa artık 300 görecek bu ne işine mi yarayacak araman 250 torkla maksimum 200kilometreyi görebiliyorsa artık 215-220 ye kadar taşır oda belki. Alta video bırakıyorum yazılım işinde olan bir arkadaşın kendi videosu. Yakıt ekonomisi kısmını kısa kesmek isterseniz direk 31. Dakikadan izleyebilirsiniz.
İzledim bastan sona kadar. Video icin teşekkür ederim. Cok faydali olmus. İyi anlatmis
Yakit konusuna fazla takılmak istemiyorum zaten. Beklentim yok. Ancak videeoda da deginmis dpf tıkanıklığı konusuna. Bende stage1 düşünüyorum. Her kullanimda dip gaz ike surekli kullanmak yol aciyor sanirim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dpf eğer aşırı tikanik değilse rejenerasyon yaparak kendinizde kısmı olarak temizleyebilirsiniz. Ne seviyede olduğunu merak ediyorum diyorsaniz clip cihazindan baktirin icindeki degeri net olarak veriyor. Tikaniklik seviyesini yani. Ben aracı satmadan 150.000 deydi ve satmadan baktigimizda daha çok cüzi miktarda kurum birikmisti ki bu araç günde maksimum 16 km kullaniyordu. Yani çok kısa mesafede ve buna rağmen daha kirlenmemisti bile.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Daha once kullandiginiz araca kac km de iken yazilim attiniz. Mesela 100 bini gecmis araclar icin tavsiye edilmiyor deniyor. O bakimdan sordum.
Alt devirlerde hissedilir derecede iyilesme oldugu kesin ama dimi

150.000 km de atılmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Hiç bir sorun yaşamadım , tabi aracı da çok fazla sıkıştırmadığımı belirteyim. Ama yaptırılan firmaya , kullanım tarzına göre risk her zaman vardır sanırım .