Yazlik lastik ebatlari

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba ,

aracımı 15 gün önce aldım , üzerinde kışlık lastikleri vardı, malum havalar ısınıyor yazlık lastik takma zamanı geldi, üzerindeki orjinal ebatlar 205 60 R16 ancak araştırdığım kadarıyla ara ölçü olduğu biraz pahalı (lastik başıma yaklaşık 100 TL) yaptığım araştırma sırasında bizim araçlarda 205 55 R16 kullanan arkadaşlarımızda varmış.

205 55 R16 kullanmanın bir dezavantajı var mı ? bir arkadaş yazdığı yorumda lastiğin yanak genişliği az olduğundan aracın km saati gidilen yol arasında yaklaşık %3 sapma olduğu yönünde bu konuda da fikri ve bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ederim.

ayrıca önerebileceğiniz markalar varsa sevinirim.

teşekkürler

Merhaba ben 2017 üretim goodyear aldim 325 liraya 205-60-16 ebat 80 lirada hediye ceki veriyor onada bp den yakit aldim ama 2018 üretimleri icin 375 civari fiyat istiyorlar. Yakit B yol tutusu A

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aracı yeni aldım ve şaşkınım üzerinde pirelli cinturitto p1 var ve ebatlar 225/50r17 konfor düşük ama yol tutuş harika, 225 olacağını hiç tahmin etmemiştim taban genişliğini şaşırdım açıkçası. Ama tabiki birde fiyatşarı görünce daha bir şaşırdım orası ayrı, 17 inç sağolsun 😂😂

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ben 2017 üretim goodyear aldim 325 liraya 205-60-16 ebat 80 lirada hediye ceki veriyor onada bp den yakit aldim ama 2018 üretimleri icin 375 civari fiyat istiyorlar. Yakit B yol tutusu A

selam, aldığınız lastik bu mu? [h=2]Goodyear EfficientGrip Performance 205/60 R16 92V[/h]
yoksa bumu ?
[h=2]GoodYear EfficientGrip 205/60 R16 92H[/h]şayet ilk lastik ise çok iyi fiyata almışsınız, zira yakıt ve ıslak zemin performansı AB olan ürünü ilk sıradaki üründür ki bunun fiyatı yüksek,
yok alttaki ürün ise normal almışsınız ancak bunun değerleri yakıt ve ıslak zemin CB dir.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bahsettiğiniz gibi kişiden kişiye değişir, ancak bence lastik araçta önemli bir parça ve her zaman iyisini ve orjinalini kullanmak faydalıdır diye düşünüyorum. bahsettiğiniz 300 lira fark günümüz şartlarında azımsanacak bir bir miktar değil ancak sonuçta o lastiklerin üzerinde bizler geziyoruz kimsenin sağlığı 300 lira az ödeyecem diye riske atılmaz. evet belki kullanımda hiç bir sorun yaşanmaz ancak dediğiniz gibi kafa rahatlığı

iyi günler

dediğinize sonuna kadar katılıyorum. lastiğin üzerinde gidiyoruz neticede, en ufak bir lastik hatası ölüme bile götürür. ancak beni alt ve orta sınıf lastiklere yiten sebep aracı sevmemem. geniş diye az yakar diye aldım. ancak hadi yakıtı geçtim (bu zamlardan sonra az yakan araç bulmak imkansız) fluence binilecek araç değil arkadaşlar :) yani sonradan anladım bana hitap etmiyor. sizler memnun olabilir siniz, ama benim 2001 fiestam vardı. onu satıp üzerine koymak suretiyle fluence adım. keşke satmasaydım da binmeye devam etseydim fiestaya, şimdi onun için dunloplar falkenler kumho lar üzerinde duruyorum. kışa doğru satar mıyım? tekrar araç alırsam para lazım üzerine koymak lazım vs vs? bunları düşününce premiumlara yanaşmak istemiyorum. binecek olursam ve lastik değişecek ise veya premium lastik alınacaksa bence karar michelin pramiciy 4 diyorum ben. dün bayiden 485 lira fiyat aldım.

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam, aldığınız lastik bu mu? [h=2]Goodyear EfficientGrip Performance 205/60 R16 92V[/h]
yoksa bumu ?
[h=2]GoodYear EfficientGrip 205/60 R16 92H[/h]şayet ilk lastik ise çok iyi fiyata almışsınız, zira yakıt ve ıslak zemin performansı AB olan ürünü ilk sıradaki üründür ki bunun fiyatı yüksek,
yok alttaki ürün ise normal almışsınız ancak bunun değerleri yakıt ve ıslak zemin CB dir.

3e555fff483346689019faf5781b81a4.jpg

Ürün budur. Yani performans olani

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar merhaba, 17 inç jant kullanan arkadaşlar araba lastik ölçüsü olarak ne tercih ediyorlar aöyleyebilirler mi acaba. Aracı alalı 1 ay oldu üstündeki boyutlar 225 50 r17 ilginç geldi bu kadar geniş taban beklemiyordum hep mi böyle yoksa tercih meselesi mi ve ayrıca herhangi bir sorum yaşamadım ama yaşatabilir mi bilgisi olan varsa bu konuda bilgilendirebilirse sevinirim, teşekkürler.

sduzgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dediğinize sonuna kadar katılıyorum. lastiğin üzerinde gidiyoruz neticede, en ufak bir lastik hatası ölüme bile götürür. ancak beni alt ve orta sınıf lastiklere yiten sebep aracı sevmemem. geniş diye az yakar diye aldım. ancak hadi yakıtı geçtim (bu zamlardan sonra az yakan araç bulmak imkansız) fluence binilecek araç değil arkadaşlar :) yani sonradan anladım bana hitap etmiyor. sizler memnun olabilir siniz, ama benim 2001 fiestam vardı. onu satıp üzerine koymak suretiyle fluence adım. keşke satmasaydım da binmeye devam etseydim fiestaya, şimdi onun için dunloplar falkenler kumho lar üzerinde duruyorum. kışa doğru satar mıyım? tekrar araç alırsam para lazım üzerine koymak lazım vs vs? bunları düşününce premiumlara yanaşmak istemiyorum. binecek olursam ve lastik değişecek ise veya premium lastik alınacaksa bence karar michelin pramiciy 4 diyorum ben. dün bayiden 485 lira fiyat aldım.

2000 li yılların başındaki 93 model ilk renault rainbow aracımdan sonra yaklaşık 15-16 sesene sonra ilk renault aracım. çevremde akrabalarımda fazlaca renault araç var. bir çok yerde okuduğum ve duyduğum da şanzıman sağlamlığı. eğer düzenli bakımlarını yaparsan çok uzun yıllar sıkıntısız binilebilecek araçlar. bende alırken yakıt yönünden aldım ancak yakıtı ortalama 7,5 litre istanbul içi yoğun trafikte. bunun haricinde bence bir eksisi yok geniş sürüşü rahat araçlar bunlar. hem 2. el pazarı çok iyi hemde tutuluyor.
bahsettiğiniz lastik çok iyi olabilir ancak bence o kadar da vermeye gerek yok. lassayı araştırın derim derim.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2000 li yılların başındaki 93 model ilk renault rainbow aracımdan sonra yaklaşık 15-16 sesene sonra ilk renault aracım. çevremde akrabalarımda fazlaca renault araç var. bir çok yerde okuduğum ve duyduğum da şanzıman sağlamlığı. eğer düzenli bakımlarını yaparsan çok uzun yıllar sıkıntısız binilebilecek araçlar. bende alırken yakıt yönünden aldım ancak yakıtı ortalama 7,5 litre istanbul içi yoğun trafikte. bunun haricinde bence bir eksisi yok geniş sürüşü rahat araçlar bunlar. hem 2. el pazarı çok iyi hemde tutuluyor.
bahsettiğiniz lastik çok iyi olabilir ancak bence o kadar da vermeye gerek yok. lassayı araştırın derim derim.

senin yine 7,5 iyi, benim sıkışık trafik istanbul içi 9 litre yakıyor. aracım 88.000 km de , baskı balata hiç değişmemiş, değiştirmeyi düşünüyorum. birde lastikleri yenilersem iyi olacak. umarım yakıtı düşer....
aslını istersen araç fiyatlarına baktığın zaman bugün binilecek bir araç 90.000 TL gibi rakamlar çıkıyor karşına. ben aldım aracımı 51 bine, şimdi 90 nere 51 nere, arada bukadar fark olunca insan yol tutuşundan , kapı seslerinden tavizler vermek zorunda kalıyorsun ister istemez. yani ucuz etin yahnisi misali,
dediğinize katılıyorum. bakımlarını düzenli yaptığın müddette uzun yıllar kullanılacak araç, ancak edc almadığıma çok pişmanım. keşke edc alsaydım.