Yazlık Termostat

Maslaniak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, işim gereği izmirdeyim memleket konya ara sıra gidiyorum, geçen hafta yine gittim memlekete uzun yol yaptığımdan subap ayarı yaptırmaya girdik sanayiye konyada usta baktı hararet yarıya yakın nerden geliyosun dedi bende 1-2 km dedim hararet uçuyo senin dedi, neyse fazla uzatmadan konuya gireyim.
araç 89 model sedan toros sürekli lpg de bide izmirde kullanınca araç kalorifer sistemini kapatmıştım usta baktı iptal edelim dedi birde termostatı alalım dedi baktık 86 derecelik termostat takılıymış aracı aldığımdan bu yana bakmamıştım.
neyse eve gittim araba soğudu boşa attımmı stop ediyo bu sefer başka ustaya gittim devir daim etmiyo tüp beyninden geçmiyor dedi dolaşım hattını teke düşürdük yine termostat yok araç kısa mesafede sorun çıkarmadı neyse konyadan çıktık yola hararet hiç yarıya yaklaşmıyo. uşağa yaklaştım teklemeye başladı.. meğerse lpg beyni bembeyaz buzlanmış yani uzun yolda hiç ısınmadı baktım olacak gibi değil termostat araçtaydı hemen kendim geri taktım..biraz zor olsada aracı çalıştırdım izmire kadar sorunsuz geldim araç düzeldi..
Tüp beyni sıcakta daha az yakıyo dedi sonraları başkaları.
Şimdi izmirde arada trafiğe de takılıyoruz hararet arada yarıyı geçiyo. Yazın kaçlık termostat takmalıyım emektara önerileriniz, fikirleriniz yardımcı olursanız sevinirim.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bildigim kadariya yazin 76 lik takiliyor toroslara. Fakat bu havalarda termostat olmasa bile lpg beyninin donmamasi gerek su devirdaiminizde sorun olabilir. O nedenle beyin donuyordur. Kontrol ettirmelisiniz bence. Genlesme kabinda su varmi ?

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
LPG beyni donuyorsa ya bağlantılarda hata vardır ya termostat açmıyordur yada conta yanmıştır .

cihangir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dısarda +50 derece de sıcaklık olsa termostat yoksa ve uzun yolda kullanıyorsanız beyın karlama yapar
tabı motorunuz saglıklı ve contası felan yanık degılse
termostatsız kullanmak cok sakıncalı
hem fazla yakarsınız hem motorunuz cok hızlı sekılde asınır
ben sunada ınanmıyorum yazlık ve kıslık termostat olayına
bende temmuz 5 den ıtıbaren 4aşı mamur dalacam arabaya
ilk işim termostatı 84 derece veya uzerıne cıkartacam
rdayatoru degıstırecem
devırdaım degısecek
bujıler kabloları bobın meksefe hepsı degısecek
daha neler neler yapacam benım yenı kerataya