Yedek parça bilgilendirme

scelik97

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese merhaba,

Clio 1.5 dCİ SportTourer aracımla aranıza katılmaktan onur duyarım.

Gerek ağır bakım gerek rutin bakımlar olsun hepimiz araçlarımızın bakımını yaptırıyoruz, maalesef parça fiyatları kur farklarıyla birlikte yetkili servislerde çok yüksek fiyatlara bizlere satılmakta , bunun yerne sizden rica etsem yedek parça için önerebileceğiniz güvenilir hesaplı kaliteli malzeme temin edebileceğimiz, işçiliğine güvendiğiniz ustalarımız var ise bizimle paylaşırsanız hem değerli renaultfanclup üyeleride bu durumdan faydalansınlar.

şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkürler.

Serhat ÇELİK
Şişli/İSTANBUL

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese merhaba,

Clio 1.5 dCİ SportTourer aracımla aranıza katılmaktan onur duyarım.

Gerek ağır bakım gerek rutin bakımlar olsun hepimiz araçlarımızın bakımını yaptırıyoruz, maalesef parça fiyatları kur farklarıyla birlikte yetkili servislerde çok yüksek fiyatlara bizlere satılmakta , bunun yerne sizden rica etsem yedek parça için önerebileceğiniz güvenilir hesaplı kaliteli malzeme temin edebileceğimiz, işçiliğine güvendiğiniz ustalarımız var ise bizimle paylaşırsanız hem değerli renaultfanclup üyeleride bu durumdan faydalansınlar.

şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkürler.

Serhat ÇELİK
Şişli/İSTANBUL

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun. Forumumuza hosgeldiniz. Şuradan alın diyebileceğim bir yer yok her işimi servis ile hallediyorum fakat tecrübelerini arkadaşlarımız paylaşacaklardır.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Aracınız hayırlı olsun.

Yedek parçanın en uygunu bizzat sanayiye giderek almanız parça konusunda oto hurdacılarına (yanınızda bayanla gitmeyin) gitmenizdir. Eskiden Fiat in yetkili servisine gidince ayak bastı parası adı altında 100 lira alırlardı almadığım bir hizmetin karşılığı için para alırlardı. Şimdi aynı uygulamayı Renault yapıyor mu bilmiyorum. Ben olabildiğince kendi aracımın bakımını kendim yapıyorum çünkü işsizim. İstanbulda tanımadığınız ustalara gitmeyin maddi olarak üzebilirler sizi ... Ör: Benim sol çamurluk bir aracın trafikte sıkıştırması sonucu eğilmişti. Kaportacıları bir bir gezdim 750, 500, 400, 350 fiyat verip bu fiyatın aşağısında yaptıramassın demelerine rağmen ve en sonunda Ankarada 150 liraya bulup yaptırmıştım. Sanayi ye gittiğinizde bir bir gezip size uygun ustayı örneğin yağ değişimi kaça olur diye sorup adamı ucuz fiyat verip vermediğini test edebilirsiniz.

Ankara için bildiğim ucuz usta çok! İstanbul için de var fakat yüksek fiyat çektiği için birçok ustayı tavsiye edemiyorum burda

scelik97

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok teşekkür ederim, benim aracın debriyaj seti değişmesi gerekiyor sadece bakımı izmitte süreki kullandığım bir ustama yaptırıyorum ama çok faiş fiyatar alıyorum kur düşmesine rağmen servis ateş pahası ben gereksiz görüyorum bu kadar pahalı bir ürünü bende bu zamana kadar araçlarımı hep servisine götürmüşümdür ama maalesef ilgi alaka ve işçilik olarak çok bozmaya başladılar bundan önceki araçta arkadaşım kaza yapmıştı istanbulda renault servisine götürdüm değişen parçalaar kusurlu ve işşçilik maalesef kötüydü fiyat için saygı duyarım sonuçta onlarda bir işletme herkes kendine yakışanı yapıyor usta bulmak ta öndemli az önce bir parçacıya gittim her parça uymuyor parça sökülüp koduna bakılması gerekşyor dendi

scelik97

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim rabbim cümlemizi esirgesin umarım benim gibi düşünen arayış içinde olan arkadaşlarada yrdımcı olur bu durum

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun. Forumumuza hosgeldiniz. Şuradan alın diyebileceğim bir yer yok her işimi servis ile hallediyorum fakat tecrübelerini arkadaşlarımız paylaşacaklardır.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben şase no verdim internetten tüm parçaları uygun fiyata aldım

scelik97

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben şase no verdim internetten tüm parçaları uygun fiyata aldım

Şase numarasını nereye verdiniz direk arama motoruna mı yazdınız? Ve parçalardan memnunmusunuz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş