Yedek parça tavsiye ve fan sesi !!

kalopxe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. ben aileye CLİO HB NİGHT DAY 1.5 DCİ 2012 modelle katılmış bulunmaktayım. alalı 3 hafta oldu aracımdan tabiyetinde memnunum göze batan kusurunu görmedim. alırken yağ bakımını yaptırdım. dün malumunuz istanbul trafiğinde tıkılı kaldık sürekli aynı viteste dur kalk sonucu fan çalıştı normal olarak , ama çalışırken gıcırtı sesi ve rahatsız edici bir ses yaparak soğutmayı sağladı, bu şekilde bi kaç defa daha çalıştı her çalıştığında aynı sesi aldım. sadece fan açarken yapmadı bu sesi klimayı açtığımda da aynı rahatsız edici o gıcırtı sesi yine gelmeye başladı. aracı aldığım arkadaşa durumu izah ettim lakin kendisindeyken böyle bir sorun olmadığını beyan etti. böyle bir sorunla karşılasan arkadaşlar oldumu ve çözümü nasıl sağlandı. bunun mukabilde baskıda bitti bitecek sanırım öyle hissettiriyor bunun için parça önerisinde bulunabilecek arkadaşlar olursa sevinirim.cümleten iyi forumlar

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar aramıza hoşgeldin. Fan sesi konusunda yardımcı olamayacağım ama baskı balata konusunda ben 2 hafta önce değişim yaptım baskı balata değişimini. Bulunduğum yerde güvenilir bir özel servise yaptırdım parca marka ve fiyatları yazıyorum. Ayrıntılı bilgi için baskı balata değişimi konusu açmıştım oraya bakabilirsin.

Baskı balata seti Valeo marka: 600 TL
Debriyaj bilyesi Valeo marka : 200 TL
Dot 4 hidrolik yağı Bosch : 25 TL
10 adet Davlumbaz tıpası : 10 TL
Özel servis işçilik ücreti : 300 TL

kalopxe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hoşbulduk. yanıtınız için teşekkür ederim. değerlendirmeye alacağım. iyi forumlar

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vites kolunun geçerken 5e geçerken o araları sizlerde nasıl bende böyle dar tık tık değilde mesela 5 e geçerken iki adım gitmen gerekiyor gibi geliyor birde geri geçerken zorlanıyor arada bir sene oldu daha 15000km yaptı debryaj seti değişeli megande böyle değil parmağınla kendi geçiyor benim cilo da yuvasında bişey var gibi geliyor bana

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vites kolunun geçerken 5e geçerken o araları sizlerde nasıl bende böyle dar tık tık değilde mesela 5 e geçerken iki adım gitmen gerekiyor gibi geliyor birde geri geçerken zorlanıyor arada bir sene oldu daha 15000km yaptı debryaj seti değişeli megande böyle değil parmağınla kendi geçiyor benim cilo da yuvasında bişey var gibi geliyor bana

Sorun yok abi takma kafana bende de öyle vites geçişleri. Geri vitese takarken aracın tam durması gerekiyor bazen bende yoksa sanzimandan sea geliyor cart cart tam durmadan geriye takmaya çalışınca . Park halindeyken geri geri çıkmak isteyince de geçmiyor bazen hafif gaz verip bırakınca geçiyor bizim araçların vites geçişleri böyle abi yani sende bir sorun yok. Daha rahat vites geçişleri istersen şanzıman yağını değiştir abi ben 90 liraya elf şanzıman yağı aldım 3 litre değişmeden önce geçişler daha kemikli sertti değiştikten sonra çok rahat oldu fark cidden hissediliyor yani.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun yok abi takma kafana bende de öyle vites geçişleri. Geri vitese takarken aracın tam durması gerekiyor bazen bende yoksa sanzimandan sea geliyor cart cart tam durmadan geriye takmaya çalışınca . Park halindeyken geri geri çıkmak isteyince de geçmiyor bazen hafif gaz verip bırakınca geçiyor bizim araçların vites geçişleri böyle abi yani sende bir sorun yok. Daha rahat vites geçişleri istersen şanzıman yağını değiştir abi ben 90 liraya elf şanzıman yağı aldım 3 litre değişmeden önce geçişler daha kemikli sertti değiştikten sonra çok rahat oldu fark cidden hissediliyor yani.

şanzuman yağını yeni değiştirdim motul marka ile değiştirdim bende değişen bişey olmadı yağım iyiymiş zaten değişieken bakmıştım rengine falan
ama daha önce 2012 extreme hb kayınçıda vardı onun vites dediğim gibiydi boşluk yoktu hiç bende vites geçişlerinde bir tuhaflık var gibi geliyor bana herkes senin dediğin gibi söylüyor bir araç bulup karşılaştırma yapmak lazım yakınlarda bir tane olsada baksak dizel iel benzinli araç vites geçişleri farklı olurmu yada aynımıdır

kalopxe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üstad istanbulda ikamet ediyorsan aracımla kıyas yapabilirsin farkı anlamak açısından
şanzuman yağını yeni değiştirdim motul marka ile değiştirdim bende değişen bişey olmadı yağım iyiymiş zaten değişieken bakmıştım rengine falan
ama daha önce 2012 extreme hb kayınçıda vardı onun vites dediğim gibiydi boşluk yoktu hiç bende vites geçişlerinde bir tuhaflık var gibi geliyor bana herkes senin dediğin gibi söylüyor bir araç bulup karşılaştırma yapmak lazım yakınlarda bir tane olsada baksak dizel iel benzinli araç vites geçişleri farklı olurmu yada aynımıdır

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşla dene abi onun aracına da bin anlarsın sıkıntı olup olmadığnı buluşursanız ikili foto bekliyoruz 😂

kalopxe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşla dene abi onun aracına da bin anlarsın sıkıntı olup olmadığnı buluşursanız ikili foto bekliyoruz 😂
sorun olup olmadığının en iyi tespiti bu olsa gerek :) buluşma gercekleşirse tabikide fotoğraf paylaşırız :)

kalopxe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fan ila ilgili sorun tesbit edilmiştir. fan açtığı vakit gözle kontrol sağladık farkettik ki fana motor kısmına ait olduğunu düşündüğümüz bir parça sürtüyordu yerinden çıkmıştı. yerine takma işlemini gerçekleştirdikten sonra sesten eser kalmadı. :)