Yedek Parça ve Servis Açısından Markalar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Benim araştırmalar sonucu öğrendiklerim (tabii ki doğru da olabilir yanlış da) renault ve fiat ın ucuz ve kolay bulunabilir olduğuydu. Ben de bir acemi ve kısıtlı bütçeli bir sürücü adayı olarak, diğer faktörlerle birlikte kararımı vermiştim.
VW pahalı, Opel'in ise fiyattan öte yetkili servislerinden çok şikayetçi olunduğunu okudum, duydum genel olarak Clio'yu almadan önce.

Renault, Ford, Dacia, Opel, Fiat, Citroen, Hyundai, Honda vs. markaların bu konudaki sicili nasıldır acaba?
diye soruyu aktarayım sizlere...

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genelde distribitör firmalar haricinde bayi showroom ve satış yerel firmaların çok kontrol edilmediğini, servis memnuniyeti açısından gidilen yer bölgelere göre memnuniyetinin değiştiğini gördüm.

WV, opel, ford genelde rutin bakımda pahalılar. Ancak vw'nin özellikle eskişehir için konuşuyorum servisi çok premiumdu. Renault her zamanki gibi, servise gidildiğinde rutin bakım eğer dışarı daki fiyat ile extrem bir fark yok ise genelde 100/200 daha verip yetkili serviste tercih ederim.

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Genelde distribitör firmalar haricinde bayi showroom ve satış yerel firmaların çok kontrol edilmediğini, servis memnuniyeti açısından gidilen yer bölgelere göre memnuniyetinin değiştiğini gördüm.

WV, opel, ford genelde rutin bakımda pahalılar. Ancak vw'nin özellikle eskişehir için konuşuyorum servisi çok premiumdu. Renault her zamanki gibi, servise gidildiğinde rutin bakım eğer dışarı daki fiyat ile extrem bir fark yok ise genelde 100/200 daha verip yetkili serviste tercih ederim.

teşekkürler, ileteceğim. Şu anda hyundai, citroen bir kenarda da honda var sanırım, bakalım elemeler olsun. Sıfır olacağı için zaten yetkili servis ücretlerini merak ediyoruz.

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiç Marka Ayrımına Girmeden Alman Arabaları - Japon Arabaları Bu Adamlar Hem Arabayı Satarken Çok Para Alıyorlar Hemde Yedek Parçasını Satarken Çok Para Alıyorlar, Yani Kolay Kolay Binilmez. Renault - Dacia - Fiat - Hyundai Orta Direk İnsanların Aracıdır Alırken Ucuzdur Bakımı Ucuzdur Parçası Ucuzdur.

Ama Her Şeyin Bir Fiyatı Var Değil'mi ? :) Bmw - Volkswagen - Mercedes Alırsın Servise Bakımdan Bakıma Gidersin, Fiat - Hyundai Alırsın Her Ay Servise Gidersiniz, Açık Konuşuyorum 45 Milyar Clio IV Serisine Vereceğime Gider 46 Milyarı Volkswagen Polo 1.6 TDI 90 PS Triptonik DSG. ( En Full ) Modeline Veririm Ne Sağından Ses Geliyor Diye Servise Giderim :eyv

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben ucuz olduğunu düşünmüyorum.. renonun mais malları ve muadil kalitedeki ürünleri oldukça yüksek rakamlarda...renaultlar piyasada çook olduğu için yan sanayi üreticilerde doğal olarak bu araçlara kalitesi düşük ama fiyatı uygun parçalar sağlıyor.ama orjinal parçalarında yerini tutmadığı bir gerçek.. yani renault ucuzdur algısı tamamen yan sanayiden kaynaklanıyor... araçlar artık ortak pazar malı clio fransız ama alman işi bosch turbo kullanıyor..fiyatıda aynı sınıftaki bi araçla 3 aşağı 5 yukarı aynı..işin özü almanya,italya,fransa hepsi birbirinden parça alıyor... isimden 3 5 kuruş oynuyor sadece renonun ucuz olduğu yerler genelde motor mekaniğinden ve elektroniğinden uzak olan amatisör,salıncak kolu,yaylar rötiller rotlar vb alt takım parçaları..

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Bu Sorunun Cevabi Belli Renault ;)

ben o yüzden renault aldım zaten ama küçük ve otomatik araç baktıklarından kardeşim ve eşi, diğer markalarda daha çok seçenek çıkıyor, e tabii bilgimiz yok birkaçı dışında:)

Burak BİLGE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eniştem sapına kadar Renault'cudur arada başka markalara kaptırsada gönlünü şu an Kangoo'ya geçti rahat şükür.
Yukarıdaki markalardan birkaçını ailemde kullananlar oldu, onlar vasıtasıyla benimde o markaları sürüş tecrübelerim oldu, servislere götürmüşlüğüm, servis elemanlarıyla takışmışlığım oldu. Kısaca elimizden geçen hangi markanın ne derdi var yazayım :)
Opel-Chevrolet: Benzinli modellerinde ekonomi namına birşey yok, yetkili servisler aşırı pahalı, ilk bakımına 385 TL gibi bir rakam verdik 2011 yılında.
Citroen: Dizel C3 ümüz vardı, donanım yönünden çok zengindi bizi memnun ederdi ama elektronik arızalardan başımızı kaldıramadık, servisler o zamanlarda yetersiz bilgiye sahipti, şimdi nasıldır bilemem,
Hyundai: ÖTV indirimleri zamanı dizel i20 aldık, diğer dizellere kıyasla biraz fazla yakıyordu, servisten aksesuar istedik 2 aya yakın bekledik, yine servis fiyatları bu markada da üzdü bizi.

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiç Marka Ayrımına Girmeden Alman Arabaları - Japon Arabaları Bu Adamlar Hem Arabayı Satarken Çok Para Alıyorlar Hemde Yedek Parçasını Satarken Çok Para Alıyorlar, Yani Kolay Kolay Binilmez. Renault - Dacia - Fiat - Hyundai Orta Direk İnsanların Aracıdır Alırken Ucuzdur Bakımı Ucuzdur Parçası Ucuzdur.

Ama Her Şeyin Bir Fiyatı Var Değil'mi ? :) Bmw - Volkswagen - Mercedes Alırsın Servise Bakımdan Bakıma Gidersin, Fiat - Hyundai Alırsın Her Ay Servise Gidersiniz, Açık Konuşuyorum 45 Milyar Clio IV Serisine Vereceğime Gider 46 Milyarı Volkswagen Polo 1.6 TDI 90 PS Triptonik DSG. ( En Full ) Modeline Veririm Ne Sağından Ses Geliyor Diye Servise Giderim :eyv

Aklın yolu bir fiyat performansta bende tamamen aynı düşünüyorum. Almanlar bir başka dsg zaten büyük avantaj.

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Eniştem sapına kadar Renault'cudur arada başka markalara kaptırsada gönlünü şu an Kangoo'ya geçti rahat şükür.
Yukarıdaki markalardan birkaçını ailemde kullananlar oldu, onlar vasıtasıyla benimde o markaları sürüş tecrübelerim oldu, servislere götürmüşlüğüm, servis elemanlarıyla takışmışlığım oldu. Kısaca elimizden geçen hangi markanın ne derdi var yazayım :)
Opel-Chevrolet: Benzinli modellerinde ekonomi namına birşey yok, yetkili servisler aşırı pahalı, ilk bakımına 385 TL gibi bir rakam verdik 2011 yılında.
Citroen: Dizel C3 ümüz vardı, donanım yönünden çok zengindi bizi memnun ederdi ama elektronik arızalardan başımızı kaldıramadık, servisler o zamanlarda yetersiz bilgiye sahipti, şimdi nasıldır bilemem,
Hyundai: ÖTV indirimleri zamanı dizel i20 aldık, diğer dizellere kıyasla biraz fazla yakıyordu, servisten aksesuar istedik 2 aya yakın bekledik, yine servis fiyatları bu markada da üzdü bizi.

detaylı bilgiler için çok teşekkürler! 2011 de 385 mii, iyi ki corsa almamışım :)