Yedek yakit deposu nasil calisr

Kenan sevim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracin mazot testini yaptim km 58 krs cikti mazot deposunda bi sorunmu var acaba 2010 110ps privilaj

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracin mazot testini yaptim km 58 krs cikti mazot deposunda bi sorunmu var acaba 2010 110ps privilaj

Testi nasil yaptiniz bilmiyorum ama onrakam anormal bi rakam. Depoyu doldurun pompanin attigi yerde birakin 150-200 km yol yapin tekrar yakit alip yine pompanin attigi yerde birakin. Daha sonra aldiginiz yakit tutarini katettiginiz km ye bolun. Yani orneklemek gerekirse. Depo doldurdunuz. 150 km yol gittiniz. Tekrar doldurdunuz ve 50 liralik yakit aldi araciniz. Bu durumda; 50,00 tl / 150 km = 0,33 kr cikar km basina. Bu ornek tamamen temsilidir. Siz kendi degerlerinize gore yapin bu hesabi.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
58 krs çıktıyı açmalısınız, 58 kuruş yakmışsa çok fazla, 58 litre yakıt almışsanız normal...

Kenan sevim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Depoyu tam doldurdum tasicak sekilde 72 km yol yaptim tekrar ayni istasyonda doldurdum 7.50 lt mazot aldi yani 42 tl faln. Bu araclarin yedek deposu oldugu solenmisti bununla bi ilgisi varmidr acaba. Ve mazot ibresi anlik dusus yapmiyor bi anda dusyor

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gerçekçi ortalama için daha çok km yapmanı tavsiye ederim. 72 km az sayılır

Kenan sevim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gerçekçi ortalama için daha çok km yapmanı tavsiye ederim. 72 km az sayılır
Bende ole yapip tekrar deniyicem bi yanlislik oldugunu dusunuyorum mazot ibresi neden ani dususler yapar

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende ole yapip tekrar deniyicem bi yanlislik oldugunu dusunuyorum mazot ibresi neden ani dususler yapar

Binek araclarin hic birinde yedek depo yok bildigim kadari ile. Bahsedilen alan 7-8 lt civari bi alan ve sicak havada buharlasan yakitin genlesme tankina alinarak sivi hale geldiginde tekrar depoya aktarimini saglamaktadir ve hic bir uretici bu alanin doldurulmasini istemez. Bizim pompacilarimiz daha fazla yakit satmak adina bu alani kullanmaktadir. Bu alana ulasmak icin depo girisinde minik bir sivic vardir buna basildigi taktirde yakit bu 7-8 lt lik alana yonlendirilir ve sizin gordugunuz fazladan litreler bu alanda muhafaza edilir. Siz araci kullanirken oncelikli olarak bu genlesme tankindaki yakit tuketilir ve ibrenizin uzun kmler de yerinden oynamamasinin sebebi de budur.

Bu alan ozellikle bos birakilmali ve yakit alirken pompa attigi zaman yakit ikmali kesilmeli uzerine ilave yapilmamalidir.

Kenan sevim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Binek araclarin hic birinde yedek depo yok bildigim kadari ile. Bahsedilen alan 7-8 lt civari bi alan ve sicak havada buharlasan yakitin genlesme tankina alinarak sivi hale geldiginde tekrar depoya aktarimini saglamaktadir ve hic bir uretici bu alanin doldurulmasini istemez. Bizim pompacilarimiz daha fazla yakit satmak adina bu alani kullanmaktadir. Bu alana ulasmak icin depo girisinde minik bir sivic vardir buna basildigi taktirde yakit bu 7-8 lt lik alana yonlendirilir ve sizin gordugunuz fazladan litreler bu alanda muhafaza edilir. Siz araci kullanirken oncelikli olarak bu genlesme tankindaki yakit tuketilir ve ibrenizin uzun kmler de yerinden oynamamasinin sebebi de budur.

Bu alan ozellikle bos birakilmali ve yakit alirken pompa attigi zaman yakit ikmali kesilmeli uzerine ilave yapilmamalidir.

Sıkıntiziz bi fluencenin sehir ici tuketimi nedir peki 110 ps

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıkıntiziz bi fluencenin sehir ici tuketimi nedir peki 110 ps

Gecen sene kis donemi kis laatikleri ile 5.0~5.5, yazin yaz laatikleri ile 5.5~6.0 yakti. Bu sene kisin yine kis lastigi ile 5.5~6.0 yaz lastiklerine gectikten sonra 6.3~6.9 arasi yakiyor su an. 2014 dizel otomatik aracim.

Aracin yaz ve kis lastikleri 205/55/16 kisliklar petlas yazliklar conti premium contact 5

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş

Depo tam doldurulurken nerede pompa attı ise orada bırakın şamandıra bozulmasın ( sonra ibre hatalı gösterir)
Yedek depo değil yakıtın sıcak havada yada dolum esnasında genleşmesi ni sağlayan bir bölüm var depoyu gırtlak dolu doldurunca burası da yakıt ile doluyor . Kesinlikle tavsiye etmiyorum . Depodan yakıt akabilir şamandıra bozulabilir