Yeni aldığım Laguna 3 1.5 DCI

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Laguna 3 ailesine hoşgeldiniz. 1,5 senedir 2009 laguna 3 1.5 dci kullanıcısiyim. Aracım 70.000 km de .Aracımı uzun yol ağırlıklı kullanıyorum.Bahsettiğiniz yüksek hızlarda ses sorunu hiç olmadı.190 km süratle giderken ses ve tedirgin etme olayı ile karşılaşmadım. Aksine aracimdaki en sevdiğim özellik yüksek hızlardaki konforu. Rahatsızlık veriyorsa yetkili servise göstermeniz tavsiye ederim. Tekrar hayırlı olsun kazasız sürüşler.

RandG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Laguna 3 ailesine hoşgeldiniz. 1,5 senedir 2009 laguna 3 1.5 dci kullanıcısiyim. Aracım 70.000 km de .Aracımı uzun yol ağırlıklı kullanıyorum.Bahsettiğiniz yüksek hızlarda ses sorunu hiç olmadı.190 km süratle giderken ses ve tedirgin etme olayı ile karşılaşmadım. Aksine aracimdaki en sevdiğim özellik yüksek hızlardaki konforu. Rahatsızlık veriyorsa yetkili servise göstermeniz tavsiye ederim. Tekrar hayırlı olsun kazasız sürüşler.

Acaba kullandığınız lastik marka ve boyutunu verebilirmisiniz? Yakın zamanda lastikleri yenileyeceğim. Fakat 17 inçler 16 lara göre 2 katı pahalı. Bu nedenle hem konforun artması hemde fiyat nedeniyle 16 inç jant takmayı düşünüyorum. Sizce mantıklı bir seçim olur mu?

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
laguna 3 ailesine hoş geldiniz bizde laguna1-2-3 ve tüm makyajlı versiyonları vardı ama babam performanslı kullanımları sevdiği için hepsi 2.0 benzinli modellerdi laguna 3 hariç. eğer kıyaslama yapmamız gerekirse 2000 model olan laguna 1 deki konfor sessizlik tasarım kalite diğer hiç bir jenerasyonunda yok ama laguna 3 yol tutuş yürüyen aksan sessizlik ve kullanım konforu oturaklılık açısından laguna 2 den daha iyi..dediğinizin aksine 190-200km/h lerde bile benim clio 4 ümün 70-80km/h ile gidiyormuşcasına rahat seyyahat yapabiliyorsunuz yükselen devir içeride daha hissedilir oluyor ama rahatsız edici değil. egzost sistemini motor bağlantılarını ve yürüyen aksanını kontrol ettirmeniz içinizin rahatlamasını sağlayacaktır. Keyifli sürüşler

RandG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Detaylı değerlendirmeniz için teşekkürler Yalın Bey. Yakında bakıma sokacağım zaten. Birde aracım 17 inç janta sahip ve lastikleri pahalı. kullanım kılavuzundaki ölçülere göre 16 inçte takılıyor. Acaba 16 inç janta geçsem konfor olarak önemli bir fark olurmu 17 ye göre? Aklımda pirelli cinturato 7, michelin energy saver veya primacy 3 var lastik olarak. Tavsiyeniz olabilir mi bu konuda da?

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Detaylı değerlendirmeniz için teşekkürler Yalın Bey. Yakında bakıma sokacağım zaten. Birde aracım 17 inç janta sahip ve lastikleri pahalı. kullanım kılavuzundaki ölçülere göre 16 inçte takılıyor. Acaba 16 inç janta geçsem konfor olarak önemli bir fark olurmu 17 ye göre? Aklımda pirelli cinturato 7, michelin energy saver veya primacy 3 var lastik olarak. Tavsiyeniz olabilir mi bu konuda da?

abi 17 jantı bozmamanızı öneririm hem estetik açıdan çok şık hemde milimetrik de olsa çapını matematiğini değiştirmeyin aracınızın derim. size şöyle bir önerim var biz 3 takım starmaxx lastik kullandık son 3 seferdir lagunalarımızda ve o kadar memnunuz ki tüm eşe dosta öneriyoruz sessiz, yumuşak ve konforlu, energy saver özellikli , fren ve tutunma kabiliyeti güçlü , petlasın yurt dışına ithal ettiği ürün , %100 yerli sermaye ve en önemlisi ekonomik... 1 ay kadar starmaxx ULTRA SPORT ST 760 modelinden 4 adet alıp taktık ve tanesi 210 tl gibi bir rakama geldi çok memnunuz kesinlikle şiddetle öneririm aracınızın orjinalliğini bozmayın uygun ama iyi bir seçenekle değerlendirin derim...

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Acaba kullandığınız lastik marka ve boyutunu verebilirmisiniz? Yakın zamanda lastikleri yenileyeceğim. Fakat 17 inçler 16 lara göre 2 katı pahalı. Bu nedenle hem konforun artması hemde fiyat nedeniyle 16 inç jant takmayı düşünüyorum. Sizce mantıklı bir seçim olur mu?
Tatilde olduğumdan yeni yazabiliyorum. RandG arkadaşım 17 jantları kesinlikle değiştirmeyin. Araç zaten büyük bence 16 jantlar iyi durmaz. Benim araçtaki lastik ölçüleri
215-50-17 ve orijinal jantları ile çok güzel duruyor. Lastik her zaman alınan bir şey değil. Lassa impetus revo kullanıyorum ve yol tutuş konfor olarak iyi çıktı. Şu anda da kampanyada değerlendirmeye alabilirsiniz.

RandG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araca LASSA Revo 2+ 215/55/R17 ölçüsünde 4 yeni lastik taktık bugün. Yol tutuş ve konfor olarak şimdilik memnunuz fakat 30.000 km sonraki yorumumu da yaparım zamanı geldiğinde. Ayrıca şunu da belirtmek isterim; İlk olarak yanlışlıkla 50 yanak aynı marka taktık, farkedince gidip 55 liğe değiştirdik. Bu kadar fark olmaz sanıyordum ama 50 ile 55 arasında hissedilir derecede konfor farkı var. 55 lik çok daha konforlu, yoldaki tırtırları hissetmiyorsunuz.

Eski lastiklerim michelin primacy hp idi fakat 5 yıllıktı ve 1mm altına düşmüştü. Bu nedenle 0 lassa ile karşılaştırmam doğru olmaz. Fakat şunu söylebilirim ki, LASSA revo 2+ fiyatına göre çok güzel bir lastik. 30.000 km sonra aynı performansı verir mi bilemem, onunda yorumunu yaparım 2-3 sene sonra :D

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araca LASSA Revo 2+ 215/55/R17 ölçüsünde 4 yeni lastik taktık bugün. Yol tutuş ve konfor olarak şimdilik memnunuz fakat 30.000 km sonraki yorumumu da yaparım zamanı geldiğinde. Ayrıca şunu da belirtmek isterim; İlk olarak yanlışlıkla 50 yanak aynı marka taktık, farkedince gidip 55 liğe değiştirdik. Bu kadar fark olmaz sanıyordum ama 50 ile 55 arasında hissedilir derecede konfor farkı var. 55 lik çok daha konforlu, yoldaki tırtırları hissetmiyorsunuz.

Eski lastiklerim michelin primacy hp idi fakat 5 yıllıktı ve 1mm altına düşmüştü. Bu nedenle 0 lassa ile karşılaştırmam doğru olmaz. Fakat şunu söylebilirim ki, LASSA revo 2+ fiyatına göre çok güzel bir lastik. 30.000 km sonra aynı performansı verir mi bilemem, onunda yorumunu yaparım 2-3 sene sonra :D

Bence iyi seçim yapmışsınız. Yerli malı ve kaliteli. Bu lastiğin tüv testleri de var ve Avrupalı rakiplerinden hiçte geride değil. Hayırlı olsun.

ekizalp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar

öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun. Allah hatasız kazasız binmeyi nasip etsin.

bahsetmiş olduğunuz süspansiyon olayı doğrudur süspansiyonları sert.
2009 symbol thaliye ile kıyaslarsam symbol ün süspansiyonlar denizde yüzüyo gibi dalgalanıyordu bunda öyle değil bunda diğerinde hissetmediklerini hissediyorsun oda lastik edabatının büyük olmasınında faktörü var laguna 2 lerde benim bildiğim 15 inç jant var (yanlışım varsa düzeltin) benim laguna 3 de 17 inç jant var
lastiklerin kötü durumdaysa bu oran ikiye katlar. lastikleri değiştirip hatta yanak kalınlığını 50 den 55 e çıkartırsan konfor biraz daha artar.

RandG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Arkadaşlar merhaba, bahsettiğim LASSA lastiklerimle 2 yılda 25 bin km yaptım. Uzun dönem değerlendime gerekirse, lastiklerin uzun ömürlü olduğunu söyleyemeyeceğim. Diş kalınlığı değişmese de, hamuru sertleşiyor ve yol tutuşu ciddi oranda düşüyor. Özellikle frenleme performansında ciddi düşüş oldu. Şahsen tanıdıklarıma tavsiye etmiyorum.