Yeni bir çalışma öncesi önerileriniz...

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım Renault 19 1.6 RT 96'

Ses sistemimi yenilemek istiyorum. Bir yere fiyat ve bilgi sordum. Önerdiği şuydu:

6x9 x 2 Pıoneer arka hoparlör (bass) 150 TL
16 cm x 2 ön kapı + 2 tweet JVC (midtiz) 150 TL
Pioneer usb teyp 180 TL
El emeği 20 TL
Toplam 500 TL

Forumda göğüse hoparlör takılışını görünce ben de fena takmıştım kafayı ancak göğüsün bağlantı yerlerindeki çatlakların tamir masrafı beni hep düşündürüyordu. Bu görüştüğüm yerdeki eleman o bölgenin tweet yeri olduğunu, tweetlerin bu konuda sıkıntı yaratmayacağını söyleyince bu işi tekrar düşünmeye başladım.

6X9 arka hoparlör için pandizot delinecek. Bu sıkıcı bir durum ama bas ses için katlanacağız artık.

Eleman dilersek ilerde ses gücünü arttırmak için 200 TL amfi 50 TL kablo masrafıyla sesi 4 kat daha arttırabileceğimi söyledi.

Alternatif önerilerinizi, kullananların memnuniyetini öğrenmek istiyorum arkadaşlar. Ya da sizler ne tür işler çıkarttınız öğrenmek isterim...

Son düzenleme:

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
lpg'li klimalı,karbüratörlü aracınıza yukarıda yazılı sistem şimdikinden daha iyi geleceği kesin arka panzota anladığım kadarıyla 6x9'' yani oval hoparlör takılacak ama neden (bass)yazıldı bunlara?Ovallerin konisi büyük olduğundan bass sesler daha iyi alınır mesela 40/50hz arası müziklerde iyi iş çıkartır bassdan kastınız bunu demek sanırım,illa teyip ile beslenip daha güzel bass sesi alıyım derseniz ön kapılara 2 yol yerine kapılara fullrange wofer ve üst göğüsede tweterleri montajlatın,bu şekilde ses daha iyi olur.Ama ovaller ve 16cm hoparlörler için pahalı fiyat verilmiş,daha ucuza bu sistem toplanabilir

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lpg'li klimalı,karbüratörlü aracınıza yukarıda yazılı sistem şimdikinden daha iyi geleceği kesin arka panzota anladığım kadarıyla 6x9'' yani oval hoparlör takılacak ama neden (bass)yazıldı bunlara?Ovallerin konisi büyük olduğundan bass sesler daha iyi alınır mesela 40/50hz arası müziklerde iyi iş çıkartır bassdan kastınız bunu demek sanırım,illa teyip ile beslenip daha güzel bass sesi alıyım derseniz ön kapılara 2 yol yerine kapılara fullrange wofer ve üst göğüsede tweterleri montajlatın,bu şekilde ses daha iyi olur.Ama ovaller ve 16cm hoparlörler için pahalı fiyat verilmiş,daha ucuza bu sistem toplanabilir

:) Şimdi bakınca ben de güldüm de ne bozuyon birader. :) Ama basdan kastımı doğru anlamışın işte... Bilmediğimizden soruyoruz, ama sağol... Fullrange wofer'ı açabilir misin biraz?

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usta bütün konularıdan aracının lpg'li,klimalı,karbüratörlü olduğunu belirtiyorsun :eek: Bende vurguladım biraz yanlış anlama sakın qw Fullrangeden kastım tek yol olsun kapılarda kullanacağın hoparlör 16cm ile arkadaki ovallerin bass tonlaması bayağı tatmin edici olur.Fullrange dediğime bakma ağız alışkanlığı olmuş birazda.Benim görüşüm kapılarda 2way hoparlör kullanma,tek yol kullanıp twetleride göğüse güzel bir şekilde montajlatın ikinci meselede fiyat meselesi verilen fiyatlar(6x9 ve 16cm sürücü için) pahalı
Mesela fuulrange bunun gibi

Son düzenleme: