Yeni Bir Clio Doğuyor :)

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımız 2002 model 130bin km'de Aral Mavi 1.4 16v Privilege modeli. Aracı izmirden satın aldık. İlk hali bu şekilde. Yapılacaklar listem var ilerledikçe güncel fotoğraflarını paylaşacağım :eyv

A1mymDe.jpg

Gelir gelmez stickerımızı yapıştırdık ve bakıma gittik.

k1FBSta.jpg

Bakımda aşağıdaki parçalar değişti:

• Triger seti (Triger kayışı, gergi ve rulman)
  • Alternatör kayışı
  • Şanzıman takozu
  • Ön fren balataları değişimi (Bosch marka), arka kampana bakımı
  • Yağ (Elf Moligraf 5w40), yağ filtresi değişimi

Yapılacaklar listem şu şekilde:
  • Orjinal Clio Hella mercekli far ve D2S xenon seti
  • Far yıkama
  • Megane Coupe İDE jantları ve 195/45 R16 lastikler
  • Açık hava filtresi
  • Ses sistemi kurulumu (Boss anfi, pioneer kompenant takımı ve subwoofer)
  • Vogtland 40mm spor yaylar
  • Dynamique ön tampon (http://i.imgur.com/HIovZyR.jpg)
  • RS Panjur
  • RS veya Dynamique Spoyler

Mercekli farları ve ide jantlarını satın aldım. Şuan ide jantlarımız C.Kaan tarafından boyanıyor bittiğinde kendisi boyama aşamalarını paylaşacak. Mercekli farlar ise haftaiçi elimde olucak komple hella set halinde. Ses sistemi de eski aracımdan miras kaldı :) Tamponu da buldum ancak para bitti alamıyorum :))

CdNxIi9.jpg

ivVsoHJ.jpg

Son düzenleme:

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hadi bakalım hayırlı olsun. Kazasiz Belasız Cezasiz günlerde kullan.

Duman ile iletişimle gönderildi.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Hayırlı olsun şimdiden, Allahım gönlüne göre versin. İçine sindire, sindire kullamanı dilerim.:eyv

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayirli ugurlu olsun kazasiz belasiz kullanmanizi dilerim.

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Haydi hayırlı uğurlu olsun sonucu merakla bekliyoruz :eyv

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah çok güzel . Aracınızla kazasız belasız sürüşler dilerim.

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar hayırlı olsun kardeşim, Cuma akşamı tanıştık arkadaşlarla, araba da güzel. Yapılacak değişikliklerde tam kararında olacaktır.
Yalnız sana tavsiyem voglant 40 mm ile yazık edersin o araca. Basmıyor çünkü yeteri kadar. Yay yerine coil yaptır bence. Başaranda ön için 470 tl

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çokta İyi Olacak Çokta Güzel Olacak Clio qw

Tekrar hayırlı olsun kardeşim, Cuma akşamı tanıştık arkadaşlarla, araba da güzel. Yapılacak değişikliklerde tam kararında olacaktır.
Yalnız sana tavsiyem voglant 40 mm ile yazık edersin o araca. Basmıyor çünkü yeteri kadar. Yay yerine coil yaptır bence. Başaranda ön için 470 tl

Barış Abi Araba Her Ne Kadar Makyajlanacak, Spor Görünüme Kavuşturulacaksa'da Yeri Geldiğinde Aile Aracı Olarak Kullanılacak Bu Yüzden Arkadaşım Ziya Çok Fazla Basmak İstemiyor Aracı Hatta Bana '' 40 MM Voglant Takmasak'mı Sanki Çok Düşüyor '' Diyor Bende Onu Yok Tam İdeal Voglant Diyerek İkna Etmeye Çalışıyorum :)) Bu Sebepten Dolayı Voglant 40 MM En İdeal Seçim Olacaktır Ziya Arkadaşımız İçin :eyv

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ziya araç güzel ve senin ellerinde daha güzel olacağı belli uygulamalar sonunda mutlaka resimleri bekliyoruz :)

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Barış Abi Araba Her Ne Kadar Makyajlanacak, Spor Görünüme Kavuşturulacaksa'da Yeri Geldiğinde Aile Aracı Olarak Kullanılacak Bu Yüzden Arkadaşım Ziya Çok Fazla Basmak İstemiyor Aracı Hatta Bana '' 40 MM Voglant Takmasak'mı Sanki Çok Düşüyor '' Diyor Bende Onu Yok Tam İdeal Voglant Diyerek İkna Etmeye Çalışıyorum :)) Bu Sebepten Dolayı Voglant 40 MM En İdeal Seçim Olacaktır Ziya Arkadaşımız İçin :eyv

Bende araca eibach 35 mm yay taktirmayi düşünüyorum, ama korkularim var resimde goruldugu gibi on lip taktirdim 35 mm yay taktirdigim zaman arac yere daha yakin olacak ve benimki de bir aile arabasi, en kotusu eşimde kullaniyor(esim duymasin[emoji4]) korkum aksam eve geldigimde on lipin yerinde olmadigini gormek olur sanirim.! arac icin niçin 40 mm voglant diye dusunuyorsunuz acaba daha mi iyi??

435d750085ef4eaf5d834df9cb19fba5.jpg