''Yeni Clio 4 Icon 1.2 16v 75 bg Almayı Düşünüyorum''

samil_neguzel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm arkadaşlar..

Krom çıtalar hakkında bilgi verdiğiniz için teşekkürler..Şimdide Yeni Clio Icon 1.2 16v 75 bg almayı düşünüyorum,bütcemi biraz zorlarsam alabiliyorum..Ama kullanırken yakıt olarak diğerlerine göre biraz daha yüksek ve performans olarakda biraz düşük olduğunu anladım forumdaki araştırmalarımdan..Acaba biraz daha zorlayıp Yeni Clio Icon Turbo 90 bg Stop & Startmı alsam..performans ve yakıt olarakdaha iyi sanırım..Fakat şunuda söyleyeyim ben araçla çok hız yapan biri değilim ve yakıtıda makul olsun istiyorum..İleride satarken hangisi daha iyi olur acaba..Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar..Şimdiden teşekkürler...

Moderatörün son düzenlenenleri:

mucan63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm arkadaşlar..Krom çıtalar hakkında bilgi verdiğiniz için teşekkürler..Şimdide Yeni Clio Icon 1.2 16v 75 bg almayı düşünüyorum,bütcemi biraz zorlarsam alabiliyorum..Ama kullanırken yakıt olarak diğerlerine göre biraz daha yüksek ve performans olarakda biraz düşük olduğunu anladım forumdaki araştırmalarımdan..Acaba biraz daha zorlayıp Yeni Clio Icon Turbo 90 bg Stop & Startmı alsam..performans ve yakıt olarakdaha iyi sanırım..Fakat şunuda söyleyeyim ben araçla çok hız yapan biri değilim ve yakıtıda makul olsun istiyorum..İleride satarken hangisi daha iyi olur acaba..Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar..Şimdiden teşekkürler...

Yıllık 15bin km ve üzeri yapıyorsanız dizel almanız daha mantılı oluyor. Fakat yılda en fazla 10 bin km yapaıyorum diorsanız kesinlikle benzinli alın. Alırken vereceğiniz dizel farkına bol bol benzin alın binin. Touch dizel almak yerine icon benzinli alan biri olarak çok mutluyum . Ayrıca 0.9 motor cok basmadıkça az yakacaktır.

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şahsen ben 1.2 yerine 0.9 Turbo tercih ederdim. Dediğiniz gibi biraz zorlayıp 0.9 Turbo alın.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
0.9 Turbo motor 1.2 ye göre daha performanslı ve daha az tüketiyor...

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kesinlikle 0,9 turbo almanızı öneririm

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde size önereceğim Motor tipi 0.900 cc Turbo kararınızı bu yönde verirseniz pişman olmasınız..

brs_24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
değerli arkadaşım bende 1 hafta oldu 900cc start stoplu benzinli clio 4 aldım cok memnunum 260 km de 15 litre benzin yaktım ve bunun 100 kmsi hep rampa çıktım 3uncu vitesten yukarı atamadımki aracım daha 300 km de daha açılacak motor tavsiyem alıcaksan 900cc ıcon al alev kırmızı tabiki :)

Serdar Gurgen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle 0.9 turbo motoru tavsiye ederim. Hem yakit tuketimi daha az hemde daha performansli bir arac. Zaten yol yaptikca bu aradaki farki kisa surede amorti edersiniz. Ayrica 0.9 motorda triger zinciri kullanilmis, buda yaklasik 200.000 km demek. Agir bakim donemlerinde kayis degistirmek icinde masraf yapmazsiniz.

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 1.2 kullanıcısı olarak aracımı değiştirmeyi düşünüyorum şehir içinde 8 lt ortalama gibi bir değerle karşılaşacaksın klima açık 4 kişi veya yük de olursa belediye otobüsleriyle kapışırsın ben yandım sen yanma:)

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle turbo 900cc derim. Hem daha iyi performans hem daha ekonomik yakıt tüketimi için. Bütçeyi zorlamamak için touch donanım olabilir ama yeri geliyo insan 100 lira bile veremiyo o yüzden 1.2 de olabilir, ayrıca 1.2'ler de makul performanslı ve yakıtlı araçlar kullanıcılarına haksızlık etmeyelim. Araç reno ise ilerde satışta büyük sorunu yoksa kolayca her türlü gider.