Yeni clio 4 kapı kilitlenme sorunu

ertugrul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba forum sakinleri 2014 model clio icon 1.2 16v 75bg sahibiyim. 2 ay önce aracımın kapı kilitlenmesinde sorun yaşadım. Kapıyı kilitlediğim de 4 kapı da kapanmıyordu bagaj ise kilitli fakat açılmıyordu. Servise götürdüm 2 gün beklememin ardından hiçbir sorun bulamadıklarını söylediler fakat kapılar normal şekilde kapanıp açılıyordu. Kapıların kilitlenmesi ile ilgili aynı problemi bugün tekrar yaşadım kapılar hiçbir sekilde kilitlenmiyor. Servisin kapalı olması nedeniyle yarını bekliyorum şu an aracım evimin önünde kapı kilidi açık bir vaziyette bekliyor. Benzer problemleri yaşayan arkadaşlar bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Aracın anahtarı cebinde olsun, sürücü kapısı açıkken kapıları kitleme düğmesine basılı tut, ilk tık tık sesinden sonra bırakma az daha bekle tekrar kitleme sesi geldiğinde bırak, araçtan in kapını kapat, kapıların tamamı kitlenmiş olacaktır ( Büyük ihtimalle ), neticeyi yazarsan ve forumda kalıcı olursan memnun olurum...:eyv

cemuc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Neticeyi merakla bekliyorum...Çok önemli bilgi ustam teşekkürler...

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonuç bu kadar uzun sürmez herhalde :D

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaş kapıları kilitledi ve huzur içinde uykuya daldı gibi duruyor...:)

büyük ihtimalle zaten mesaj sayısı 1. kendini tanıtmamış daha üye tanıtım bölümünde sorunu çözmek için yazmış çözüncede işlem bitti nasılsa köprüyü geçtim gidip uyuyum teşekküre gerek yok demiş

olabileceği gibi hala kapıyı kitlemekle uğraştığından hırsız bekçiliği yaptığında çözümü henüz görmemişte olabilir :servis

ertugrul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mustafa bey dediğiniz işlemi aynen uyguladım fakat yine sonuç alamadım. Hiçbir şekilde kapılar kilitlenmiyor ama bagaj her durumda kilitli açılmıyor. Önceden yaşadığım durumun aynısı. Servise götürdüğüm de "kabloları gözden geçireceğiz" dediler. 2 gün sonra aracımı almaya gittiğim de "bir sorun bulamadık" dendi. Aynı durum tekrarlarsa daha ayrıntılı olarak değerlendiririz denerek aracı teslim aldım. Şimdi aracı güvenli bir alana götürdüm, yarın servise götürdükten sonra tüm gelişmeleri aktarırım.

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Mustafa bey dediğiniz işlemi aynen uyguladım fakat yine sonuç alamadım. Hiçbir şekilde kapılar kilitlenmiyor ama bagaj her durumda kilitli açılmıyor. Önceden yaşadığım durumun aynısı. Servise götürdüğüm de "kabloları gözden geçireceğiz" dediler. 2 gün sonra aracımı almaya gittiğim de "bir sorun bulamadık" dendi. Aynı durum tekrarlarsa daha ayrıntılı olarak değerlendiririz denerek aracı teslim aldım. Şimdi aracı güvenli bir alana götürdüm, yarın servise götürdükten sonra tüm gelişmeleri aktarırım.
Hangi ildesin ?
Dediğim şekilde kitlenmesi lazım dı, İstanbul'da olsan sponsorumuza gitmeni tavsiye ederdim, gelişmeleri bekliyorum...

ertugrul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kusura bakmayın lütfen cevap yazmakta gecikiyorum farkındayım trafikten kurtulup aracı güvenli bir yere götürmek zaman aldı yeni evime varabildim kendimi üye tanıtım bölümünde hemen tanıtacağım.

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

aracın tüm kapılarının tam kapandığından emin olun gerekirse hepsini açıp kapatın hızlıca bir daha ve kartın üzerinde kilitleme tuşuna ard arda 2 kere basın yada eller serbest aktifse kapı üzerindeki butona ard arda 2 kere basın bir değişiklik olacak mı