Yeni clio 4 ü sorunları nedeni ile Renaultu mahkemeye verdim !!! GÜNCEL

ariza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aklıma geldiği kadar yazacağım ancak konu amacı dışına çıkmaması için mahkeme süreci haricinde başka yorum yapmak istemiyorum.

sıfır km den bu yana debriyaj sıkıntısı var, araç her kalkışta titriyor aynı soruna karşılık aynı araca sahip başka bir müşteriyi garanti kapsamında hemde 14500 km de değerlendirirken benden 2000 tl den başlayıp pazarlıkla para talep etmeleri, 3 defa far değişti dördüncü için yeni üretim bekleniyor şuan için karşıdan gelen araç sellektör yapıyor, farlar hatalı aydınlatma yapıp ayrıca yolda pençe şeklinde iz veriyor ayrıca leke yaptığını söylemiyorum bile, yakıt kapağı içe göçtü halen sorunlu, sol dikiz aynası 110-120 de iken titremeden dolayı görüşüm zorlanıyor değişti ancak sorun kronik olduğundan genel merkezden cevap bekleniyor tam 1,5 yıldır, motor titremesi 1750 devir de olan sorun şimdi 2250 devirde ve giderek artıyor motor sol kulağı değişti ama zerre kadar çözüm olmadı sonuç olarak her aracın rezonans titreşimi denilen olay varmış yani motor titremesi normalmiş, bir günde 4 defa 2 farklı yere bir hafta sonra 1 defa farklı yere 5 defa balans yaptırdım tabi bunuda orjinal ebatta hem eski lastikle hem yeni aldığım lastikle yaptırdım ama aracın direksiyonu 90 km sonra acaip titriyor ne janta ne lastiğe hata bulamadıkları gibi adam gibi de inceleme yapmıyorlar 2 yıldır böyle kısaca araç balans tutmuyor, devam edelim direksiyon her dönüşte sürtme sesi çıkarıyor ve giderek bu artmaya devam ediyor, geri vitese hiçbir zaman tek seferde geçmiyor şu an için geçişler iyice sertleşmeye başladı, aracıma 3 farklı servis 3 ayrı konuda zarar verdi birincisi çamurlu fırça ile aracımı yıkadılar ve güneş altında nasıl yaptıkları çok net şekilde görülüyor ikinci servis el freninin altında kalan bardaklığa zarar verdi ve bunu ispatlayınca değiştirdiler üçüncü servis servise bıraktığım aracın arka tamponuna bir cisimle 1-2 cm çapında zarar verdi bunun sonuncunda o personeli işten çıkarmışlar oraya bildiğiniz duvarı boyama kullanılan fırça ile baştan sağma boya attılar bunun yanında marşpiyellerde aynı şekilde, bitmedi devam edelim bagajdan gelen tıngırtı ön viraj denge demir kolundan gelen tıngırtı, marşpiyellerden boya atma, kumandanın arıza vermesi, sol ön kapı gergisinin küt şeklinde ses yapması arka iki kapı sanki lastik yokmuş gibi kaportaya vurma sesi, buraya kadar olanlar gerçekten sorunlardı bundan sonrası ufak sorunlar ; dandik balatalarsın diskleri çizmesi, sol dikiz aynasına ilaveten iç dikiz aynasının titremesi, farların kilitlenmesi, start&stop un kafasına göre çalışmaması ya da çalışması, r-nav da bluetooth bağlantısının kopması buna cevap olarak samsung cep telefonların uyumsuz olması imiş, ön yolcu emniyet kemer yuvası şase yapıp sürekli ötmesi, vites titremesi, motorun soğuk iken eco modun açık bırakılması durumunda zor çalışması, silecek kolu 1 nci kademe de çalışmaması vs... vs... bunların haricinde çok ciddiye almadığım ancak iş mahkeme konusu olması nedeni ile o sorunlarla ve daha aklıma gelmeyen bazı sorunlar nedeni ile konu davalık oldu. yazdıklarımdan hatırladıklarımı yazdım ama halen devam ya da çözülmüş olanları tam bilemediğim için bilirkişi raporundan sonra etraflıca burada belirtirim.

umarım bu kadarı yeterlidir. iyi forumlar

oguzhanc64

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault pişmanlıktır. 2012 model araçta neredeyse her açıdan 2000 model aracımı arıyorum. Varın siz düşünün.

poseidon999

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun.
Yazdıklarınızı okudum bu kadar problemin bir araçta toplanması kabul edilemez bir durum.
Yanlış anlama ama sende de biraz bedevi durum olmuş. :)
Arabayı hurdaya ayıracaklarına bayiye göndermişler sanırım.
Söylemiştim tekrar söyleyeyim umarım adalet yerini bulur. Kimse parayı yolda bulmuyor.

rock3366

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorunlarin cogu bende de var direksiyin cevirirken kapi gicirtisi gibi ses gelmesi 3 defa kule takozu degisti yine ayni... rolanti surekli dalgali bastan saviyorlar.... far kolum 1 defa degisti farlar kisadan uzuna alirken tamamen kapaniyordu.... ruzgar sesi ve bagaj kapak sesini yazmiyorum bile sorun olarak alistik onlara ama su direksiyon gicirtisi fena moralimi bozuyor... garanti de bitti.... bu sekilde binecegiz artik size bol sans insallah sonucu hayirli olur....

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

marko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun.
Yazdıklarınızı okudum bu kadar problemin bir araçta toplanması kabul edilemez bir durum.
Yanlış anlama ama sende de biraz bedevi durum olmuş. :)
Arabayı hurdaya ayıracaklarına bayiye göndermişler sanırım.
Söylemiştim tekrar söyleyeyim umarım adalet yerini bulur. Kimse parayı yolda bulmuyor.
işte hocam esas sorunda burda.bedevilik bi durumun olmaması esas sorun.bu sorunların çoğu bu araçların en az %50 sinde mevcut.ve bu araç 2012 yılında üretilmeye başlandı.ilk seride sorun olsa anlarım ama yıl 2016 oldu hala bu sorunların hiçbirinbin üzerine gidilmiyor.bendede bu sorunların çoğunluğuna ek olarak araç soğukken ilk çalışma anında fan sesine benzer bi ses çıkıyor ve 2 saniye sonra gidiyor.araç soğuyana kadar bidaha yapmıyor bu sesi.ve ayrıca türkiyedeki renault servis ustaları rezalet ötesi.hiçbi soruna çözüm bulamıyorlar ve hepsi ezber gibi bunlar normal diyorlar.aracın göğsü ile sol kapının birleştiği yerde açıklık var.bi kaç araca baktım onlarda görmedim ve servise gittim.servisteki usta başının cevabı: evet abi benimde dikkatimi çekti servise gelen 10 aracın 4 ünde bu açıklık var.çözümü nedir diyorum.abi yapacak bişeyyok üretim hatası,bu şekilde üretmişler,bu şekilde bineceksin göğsü sola çekecek halimiz yok

speeder33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
davanızda haklısınız destekliyorum sizi umarım emsal teşkil eder.
saygılar.

zazaaser

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi yapmışsın benimd imkanım olsa bende dava acarım
fabrikasyon start stop sorununu ankarada hiç bir servis cozemedi.
sofor kapı kilidi bagaj kilidi bozuldu. arabanın tipi iyi ama aksam uyduruk biraz
renonun savulanacak bir yanı yoktur. arac kalitesinden hizmet kalitesine kadar cok kotu bir firmadır.

elf 5w30 yag piyasada 130 iken aynı yag ustunde reno yazıo diye 260 tl.
fransaya sordum her iki yagın tum ozellikleri aynı dediler. Bu bile firmanın anlayısını gosterir.

ugir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dava sonuclandımı?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla su yazılanları okuyunca kendi aracimdaki arızaları görmezden geldim yoksaydım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zazaaser

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonuclandımı davanız?