Yeni clio aracım kuş pisliği yanığı

Gurcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracımı alalı 5 ay oldu. Hafta sonu yasaklardan dolayı aracımıza binmedik bugün bindiğimde aracımda kuş pislediği için yıkattım ama yıkamadan sonra tavanda ve bazı yerler kuş pisliği yanığı gördüm.

Garanti kapsamına giriyor mu ne yapmak lazım.

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhaba aracımı alalı 5 ay oldu. Hafta sonu yasaklardan dolayı aracımıza binmedik bugün bindiğimde aracımda kuş pislediği için yıkattım ama yıkamadan sonra tavanda ve bazı yerler kuş pisliği yanığı gördüm.

Garanti kapsamına giriyor mu ne yapmak lazım.

2011 megane aracımı sıfır almıştım aynı şey başıma gelmişti, ankara mais yetkili servisine gitmiştim ve dış etken olduğu için maalesef garantiye girmiyormuş. Kullanılan boya ve vernik kalitesizliğinden kaynaklanıyor özellikle türkiyede üretilen araçlarda yaşanıyor bu sorun. Kadjar'ımız da var ona da kuş pisliyor ama yıkanınca hiç bir iz kalmıyor. 1994 model metalik bir skoda favorit silverline'dı ilk aracım üstüne kuşlar yapmadığını bırakmazdı ama günler veya haftalar sonra yıkandığında pırıl pırıl ayna gibi olurdu. Renault maalesef ucuza kaçıyor özellikle ülkemizde. Autoking veya benzeri estetik onarım yapan servislere bir danışın bence onlar bir şeyler yapabilir yama boya tarzı.

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaskonuz varsa mini onarım desteğinden* (mevcutsa) yararlanabilirsiniz.

Gurcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük oranda halloldu sayılır konu silinebilir

Son düzenleme:

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nasıl hallolduğunu da yazsaydınız, ihtiyacı olan faydalanırdı.

Gurcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tam olmasada seramik kaplama yapanlar %70-80 düzelttiler. Daha sonra da tekrar seramik kaplama yaptıracam. Eski arabamda haftalarca duran kuş pisliği zarar vermezken malesef yerli yapım araçta böyle bişey olması çok can sıkıcı

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tam olmasada seramik kaplama yapanlar %70-80 düzelttiler. Daha sonra da tekrar seramik kaplama yaptıracam. Eski arabamda haftalarca duran kuş pisliği zarar vermezken malesef yerli yapım araçta böyle bişey olması çok can sıkıcı

Renault'un kaporta ve boya kalitesi maalesef.

Ramiz58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kötü bir duurum umarım kurtarılabilir ve mutlaka aracın üzerini örtmüyorsanız örtmeye başlayın