Yeni Clio Mu Yoksa Yeni Sandero Stepwaymı?

Hangisi

• Kullanılan toplam oy
    64

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
Dacia Sandero YENİ STEPWAY 1.5 DCI 90 HP

1834.jpg

Teknik ve Donanım Özellikleri Sanal Showroom Test Sürüşü İsteyin Fiyat Teklifi İsteyin

Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Satış Fiyatıdır
33.790 TL
Motor
1.5 90 hp 4 Silindir
Şanzıman
5 İleri Vites Manuel
Motor Gücü
90 HP / 3750 dv/dk (RPM)
Azami Hız (Km/h)
173
Hızlanma (0-100 km/h)
sn
Yakıt Tüketimi
4.3 Şehir / 3.5 Şehir Dışı
Yakıt Türü
Dizel
Çekiş
Önden Çekişli
CD Player
Döşeme
Kumaş
Yol Bilgisayarı
Mevcut Değil
Yağmur Sensörü
Mevcut Değil
Metalik Boya
Park Mesafe Sensörü
Mevcut Değil
Navigasyon Sistemi
Opsiyonel
Klima
Açılır Tavan
Mevcut Değil
Jant Tipi
Aluminyum Alaşım ; Aluminyum Alaşım

Dacia Sandero STEPWAY 1.5 DCI 90 HP EU5

278.jpg

Teknik ve Donanım Özellikleri Sanal Showroom Test Sürüşü İsteyin Fiyat Teklifi İsteyin

Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Satış Fiyatıdır
32.200 TL
Motor
1.5 90 hp 4 Silindir
Şanzıman
5 İleri Vites Manuel
Motor Gücü
90 HP / 3750 dv/dk (RPM)
Azami Hız (Km/h)
162
Hızlanma (0-100 km/h)
13.3 sn
Yakıt Tüketimi
5.9 Şehir / 4.6 Şehir Dışı
Yakıt Türü
Dizel
Çekiş
Önden Çekişli
CD Player
Döşeme
Kumaş
Yol Bilgisayarı
Mevcut Değil
Yağmur Sensörü
Mevcut Değil
Metalik Boya
Park Mesafe Sensörü
Mevcut Değil
Navigasyon Sistemi
Mevcut Değil
Klima
Açılır Tavan
Mevcut Değil
Jant Tipi
Aluminyum Alaşım ; Aluminyum Alaşım

MOTOR TİPİ http://www.dacia.com.tr/urun-gami
Yeni Sandero Stepway
MOTOR1.5.dci.90.bg
Motor tipi1.5 dCi
Silindir hacmi (cm3)1461
Enjeksiyon tipiCommon Rail Direkt Enjeksiyon ve Turbokompresör
Partikül filtresiStandart
Yakıt tipiDizel
Tork (Nm)220
Maksimum Güç (kW/bg)066 (090)
Emisyon SeviyesiEURO5
Silindir sayısı4
VİTES KUTUSU
Vites kutusu tipiManuel Vites
Vites sayısı5 İleri
DİREKSİYON
Kaldırım dönüş çapı (m)10,5
ÇEKİŞ
Şanzıman tipiÖnden Çekişli
PERFORMANS
Maksimum hız (km:s)173
KAPASİTE
Yakıt Deposu Kapasitesi50 lt
AĞIRLIK (KG)
Boş ağırlık1083
İstihap haddi450
Azami yüklü ağırlık1600
Yürür vaziyette azami ağırlık2390
TÜKETİM VE CO2 EMİSYONU
Şehir dışı (lt/100km)3,5
Şehir içi (lt/100km)4,3
Ortalama (lt/100km)3,8
MOTOR TİPİ Yeni Sandero http://www.dacia.com.tr/urun-gami
MOTOR1.5.dci.75.bg
Motor tipi1.5 dCi
Silindir hacmi (cm3)1461
Enjeksiyon tipiCommon Rail Direkt Enjeksiyon ve Turbokompresör
Partikül filtresiPartikül filtresi
Yakıt tipiDizel
Tork (Nm)200
Maksimum Güç (kW/bg)055 (075)
Emisyon SeviyesiEURO5
Silindir sayısı4

Tutumlu ve Performanslı Motor Seçenekleri

Mekanik (1.5.dci.90.bg)Yeni Dacia Sandero Stepway

Yeni Dacia Sandero Stepway güçlü motor seçeneklerine sahip : TCe 90 bg (benzinli) ve dCi 90 bg. Yeni Sandero Stepway çok yeni bir motordan yararlanıyor; Renault grubunun mekanik mükemmelliğinin yeni sembolü olan TCe 90 bg. Bu küçük dahi, sürüş keyfi ve zevki, hesaplı yakıt tüketimi ve CO2 emisyonlarını (116 gr/km) azalan günlük kullanım maliyeti avantajı ile birlikte sunuyor.

Dizelde, düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonlarına sahip dCi 90 bg Dacia eco² imzasını alıyor : Karma parkurda 3,8 l/100 km* (99gr/km CO2*).

Yani yeni sepway 1.5.dci.90.bg, eskisi 1.5.dci.75.bg... ikiside turbolu... Ruhsatta-teknik belgede hata olmuş ise ki olabilir, prosedüre göre düzeltme talep edin, reno servis veya trafik tescilden...Esas olan motor 1.5.dci.90.bg ise, gerisi hallolur... :eyv

Son düzenleme:

KERŞEYŞU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
SİZLERLE POLEMİĞE GİRMEYECEM...ZATEN SİZ BU ARAÇTAN KULLANAN DA DEĞİLSİNİZ BELLİ Kİ.SADECE ARACI SİTEDEN VEYA BİR BAŞKA YERDEN SADECE GÖRENSİNİZ!! BANA BİZZAT ŞU 2 HAFTA İÇİNDE ALAN, KULLANAN YORUM YAZARSA MUTEBER KABUL EDERİM.YOKSA SİTEDEN BİLGİLERİ KOPYALA YAPIŞTIR!! VEYA ORADAN BİLgİLERLE BANA BİZZAT (KULLANAN BİRİNE) AHKAM KESMEYİN ARKADAŞ!! BELKİ YAŞINIZ KADAR ARABA KULLANMIŞLIĞIM VAR BİR ÇOĞUNUZDAN FAZLA!! SİZE SADECE KULLANAN ARKADAŞLAR İLK İZLENİMLERİNİ VE TEKNİK DONANIM BİLGİLERİNİ PAYALAŞIRLARSA DİYE RİCADA BULUNDUM HEPSİ BU.ARACI ALMAMIŞ,KULLANMAMIŞ AMA DUYDUKLARIYLA GÖRDÜKLERİYLE BANA BİZZAT ALDIĞIM ARAÇLA İLGİLİ AHKAM KESMEYİN!! BİR DAHADA BU SİTEDE YAZMIYORUM...EĞER BURADA SORUNLAR BU PLATFORMADA PAYLAŞIMYACAKSA VEYA BURASI DACIANIN RENONUN ÖVGÜ SİTESİYSE EYVALLAH...SİZİ BAŞBAŞA BIRAKIYORUM.KENDİNİZ ÇALIN KENDİNİZ DİNLEYİN...

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yönetimdeki büyüklerim konuyu kapatsa iyi olacak nacizane fikrim haddime değil ama, sanki polemik tartışma olsun diye açılmış gibi geliyor konuyla ilgili her cevabı okudukça ben geriliyorum.

SERHAT YILMAZ

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
SİZLERLE POLEMİĞE GİRMEYECEM...ZATEN SİZ BU ARAÇTAN KULLANAN DA DEĞİLSİNİZ BELLİ Kİ.SADECE ARACI SİTEDEN VEYA BİR BAŞKA YERDEN SADECE GÖRENSİNİZ!! BANA BİZZAT ŞU 2 HAFTA İÇİNDE ALAN, KULLANAN YORUM YAZARSA MUTEBER KABUL EDERİM.YOKSA SİTEDEN BİLGİLERİ KOPYALA YAPIŞTIR!! VEYA ORADAN BİLgİLERLE BANA BİZZAT (KULLANAN BİRİNE) AHKAM KESMEYİN ARKADAŞ!! BELKİ YAŞINIZ KADAR ARABA KULLANMIŞLIĞIM VAR BİR ÇOĞUNUZDAN FAZLA!! SİZE SADECE KULLANAN ARKADAŞLAR İLK İZLENİMLERİNİ VE TEKNİK DONANIM BİLGİLERİNİ PAYALAŞIRLARSA DİYE RİCADA BULUNDUM HEPSİ BU.ARACI ALMAMIŞ,KULLANMAMIŞ AMA DUYDUKLARIYLA GÖRDÜKLERİYLE BANA BİZZAT ALDIĞIM ARAÇLA İLGİLİ AHKAM KESMEYİN!! BİR DAHADA BU SİTEDE YAZMIYORUM...EĞER BURADA SORUNLAR BU PLATFORMADA PAYLAŞIMYACAKSA VEYA BURASI DACIANIN RENONUN ÖVGÜ SİTESİYSE EYVALLAH...SİZİ BAŞBAŞA BIRAKIYORUM.KENDİNİZ ÇALIN KENDİNİZ DİNLEYİN...

polemiğe giren sensin. yaşınıza saygımız var lakin yaşımız küçük diye bilgimiz ve tecrübemiz sizden az olacak diye birşey yok. Herkes size yardımcı olmaya çalışıyor siz yazdıklarımızın arasından seçerek bize bazı ithamlarda bulunuyorsunuz. Ben size yapmanız gerekenleri soylemiştim. Madem eve gittiğinizde okudunuz özellikleri o an geri gidip bayiye ben bu aracı istemiyorum diyebilirdiniz. Telefonla ne kadar uğraşırsanız uğraşın istediğiniz sonucu alamazsınız. Olayın sıcaklığıyla gitseydiniz sizi mahkemeye vereceğim vs deseydiniz bak nasıl geri alıyorlardı. Ama yapmamışsınız. Sonra bütün dacia konularına aynı yazıyı yapıştırmaya başladınız. Tek bi yerden size yardımcı olabilirdik ama sizin tavrınız çok çok farklıydı. Neyse bizim söylediklerimize kulak asıp asmamak sizin elinizde. Gerektiğinde bizde sizi kaale almamayı biliriz.

Saygılar.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Yazılanları ve forumu kaale almayanı bu forum hiç kaale almaz,seni kaale alacak bir forum bulursan orada yazarsın artık,araban ve sana mutluluklar dileriz...:eyv

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
Reno Dacianın teknik belge hatasından dolayı adam zıvanadan çıkmış, millete stress yapıyor, mevzusu... :berbat
Yeni alan-kulanan yoksa, git birkaç reno bayiine bak sor, mevzu netleşir, belge hatası önemli değil, ufak tefek farklarda... motor kasa donanım ana unsurlar uyuyorsa daha ne olacak anlamıyoz yani... neyse herşeyin hayırlısı... sakinleşince konuşsun... forumunda genel kuralları ve dengesi var... kımsenın bunu zorlamaya hakkı yok..yenı eskı uye farketmez... :(
"".SİZİ BAŞBAŞA BIRAKIYORUM.KENDİNİZ ÇALIN KENDİNİZ DİNLEYİN..."" demiş, forumu çengici kadrosuna gelmişti farketmemiş galiba... FORUMDA HER GELENİ AVUTMA-TATMİN ETME YERİ DEĞİL YANİ... mevcutlar yetiyor zati... :cool:

tan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Stepway mavi