Yeni farkettiğim bir gösterge arızası lütfen yardım

Mantis

Hüseyin Demirtaş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandır bişeyler eksik ama ne diye düşündüğüm şey bir saat önce park ederken dikkatimi çekti. Megane 1 göstergede kontağın ilk açılmasıyla yağ durumunu gösteren kareler çıkmıyor. Daha önceden çıkıyordu fakat sanırım bu baya bir zamandır görünmüyor. Sebebini bilen var ise bi yardım ederse çok sevinirim.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Her ne kadar teknoloji anlamında ayrı dünyaların insanlarıda olsak:aytuğbuna benzer bir sorun bendede vardı epeydir çözülemeyen;sonunda müşür değişti ve tesisattaki bir kablo,tahmin ediyorum sizinkide buna benzer küçük bir operasyonla düzelecektir;özetle elektrikçiyle biraz muhabbet ve bir çorba parasına malolur gibi:aytuğ

Mantis

Hüseyin Demirtaş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla bende öyle bişeydir diye düşünüyorum. Sanırım biyerlerden bi krablo koptu yada sokettenmi çıktı naptıysa artık. Nokta atışı yapabilen varsa kendimde yapabilirim bakalım artık. Sağol RoadFOx :eyv

hakanbalkaya

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
gösterge testi yaptıkdan sonra sıfırlamayı dene belki düzelebilir.

kontak kapalı pozisyonda yol bilgisayarı tuşuna basılı iken aynı anda kontağı açın gösterge oynamaya başlar bir müddet bekledikden sonra km sıfırlama çubuğuna basın. ve kontağı tekrar açıp kapatın.
umarım düzelir.

Mantis

Hüseyin Demirtaş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gösterge testi yaptıkdan sonra sıfırlamayı dene belki düzelebilir.

kontak kapalı pozisyonda yol bilgisayarı tuşuna basılı iken aynı anda kontağı açın gösterge oynamaya başlar bir müddet bekledikden sonra km sıfırlama çubuğuna basın. ve kontağı tekrar açıp kapatın.
umarım düzelir.

Yol bilgisayarı yok bende 99 model 1.6e

hakanbalkaya

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
99 modellerin gösterge testini bilmiyorum açıkcası bi bilen vardır elbet yada gösterge testi yoktur.

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
99larda gösterge testi yok malesef varsada nasıl ypılıo bende bilmiyorum yag seviyesini kontrol edin blki eksildiyse yapıyo olabilr

Mantis

Hüseyin Demirtaş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağı daha dün değişti. Zaten değiştirdikten sonra dedim kendi kendime bunun yağ göstergesi ne zamandır görünmüyor heralde diye hihi

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ozman sensörde faln yada gösterge panelinde bi sıkıntı var

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
göstergenin arkasındaki ampüle bak...(nokta atışı 2 hafta önce başıma geldi ) :D:D