bafraibrahimşenel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Sitenize yeni üye oldum araba alma aşamasındayım Renault grand seniz 110 Beygir 7 Kişilik EDC
Full paketini almak istiyorum EDC şanzıman hakkında detaylı bilgilere sapih değilim ya pejo 5008 yada renalt grand senic bu konuda yardımlarınıza bekliyrom şimdiden teşekkür ederim

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Sitenize yeni üye oldum araba alma aşamasındayım Renault grand seniz 110 Beygir 7 Kişilik EDC
Full paketini almak istiyorum EDC şanzıman hakkında detaylı bilgilere sapih değilim ya pejo 5008 yada renalt grand senic bu konuda yardımlarınıza bekliyrom şimdiden teşekkür ederim
gerek edc gerekse 5008 lerdeki otomatik vitesler sıkıntılı. edc konusunda şikayetçi olunan konu şu, ekonomiklik ön planda olduğundan genel de 2000 devri bulunca motor, araç; bir üst vitese geçiyor. buraya kadar sorun yok. ancak dik bir yokuşda kalktınız hızınızı alıp, aracı biraz zorlamadan gene ayağınızın ucuyla dokunup gaza basınca(ekonomik olsun diye) aynı şekilde 2. vitese geçince şanzuman bir üst vitesin devri 2000 devrin altında olacağından, turbo tam verimli çalışmayacağından araçda bir yığılma söz konusu olmakda, çözümü; manuele geçirip 1. vitese tekrar geçirmekte olduğundan klasik bir otomatikleştirilmiş şanzuman vakası söz konusu. Aynı şekilde yğun trafikde örn: 45 dk. lık dur kalkdan sonra aşırı ısınma uyarısı vermekte. Ben 45 dklık dur kalk yapmam, yokuşda gaza sonuna kadar basırım derseniz; gerek donanım, gerekse fiyat olarak g. scenic tercih ederim. Performans açısından çok deneme fırsatım oldu 5008 ler o heybetl gösterişinin altında maalesef bekleneni gösteremiyor....en basitinden aracın full donanımını alsanız bile, viraj aydınlatmalı xenon farınız olamayacak, açılan cam tavanınız olmadan camdan yukarı sadece bakabileceksiniz

Son düzenleme: