yeni hoparlör için yardım!!

gokahnslm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba; clio 2 2003 kullanıcısıyım araçta kendi orjinal teyp var ön kapılarda hoparlör ve torpidoda tweeter lar var araçtaki sistem bu

benim sorularım, kapıdaki hoparlörün sol taraftaki bozuldu baslarda cızırtılı veriyor, değiştirmek istiyorum hem tweeter ları hem hoparlörleri elden geçirmiş olurum diye şunu beğendim JBL - Product Support - CS-5C - JBL® CS Series(hem 13cm hoparkör hem tweeter var bunda) almaya gittiğimde ordaki arkadaş amfi yoksa bundan verim alamazsın dedi birşeyler söyledi nedenini anlamadım öncelikle bunun sebebini merak ediyorum.

benim amacım öyle abartı ortalığı inletecek bir ses değil aracın kendi sistemi kadar biraz daha temiz ses çıkartabilecek bir hoparlör istiyorum üstteki model kendi sistemi kadar da mı ses çıkarmaz??

birde şunu görmüştüm bu benim işimi görecek bir şeymidir acaba??JBL - Product Support - CS-5 - JBL® CS Series(bunda 2 hoparlör var tweeter yok coaxial dedikleri sanırım)

bunlar olmazsa, aracın kendi sistemi kadar belki biraz daha fazla ve kaliteli ses çıkartabilecek bir hoparlör tavsiyesi olan varmıdır???

Son düzenleme:

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuda açıklamayı ters yapmışsın sanırım 2.paylaştıgın kolonlarda tweeter kendi üzerinde var ilk paylaştıgın linktekinde tweeter yok:)

bu kolonlar orjinal teyipte ses vermez,nedini ise orjinal teyibin çıkış gücü çok düşük oldugundan..takribi 4x15w civarı..

o yüzden verim alamazsın amfi gerek demişler..eger teyibi değiştirmeyeceksen düşük wattlı kendinden tweeterlı 1 takım kolon alıp baglatman..pioneer,jbl marka ürünlerin çogunda araca özel kolon satışı var direk uyumlu onlara bakabilirsin..