Yeni iOS güncellemesi ve Renault Bluetooth bağlantı sorunu

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
Yaklaşık iki gündür telefonumu araca Bluetooth ile baglayamamaktayim. Bunun akabinde yaklaşık 4 farklı iPhone ile bağlanmaya çalıştığımda iPhone her zaman my radio olarak bulduğu aracı bulamaz oldu. İlk zamanlar teypten sandım ve bugün servise gidip kontrol ettirdim. Yazılımdan sorun çıkmadı ve teyp arızalı sandık. Fakat android cihazlar sorunsuz bağlanınca sorunun iPhone üzerine olabileceğini fark ettim. iPhone 5s ve üzeri modellerde son sürüm olan 11.1.2 ve bu sürüme sahip iPhone cihazlara araça bağlantı sağlayamıyor. Bugün daha dusuk sürüme sahip bir iPhone buldum ve onunla denememde eşleşme sağlandı.

Uyarım söyle olacak; iPhone ile araca Bluetooth aracılığı ile bağlanarak kullanıyorsanız iPhone’unuzu kesinlikle 11.1.2 sürümüne guncellemeyin. Araca bağlantı konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ben bu sorunu kullandığım iPhone’u eski sürümüne düşürerek hallettim.

Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın.

iMessage : tanseler@me.com
Twitter : @tanseler

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
Yaklaşık iki gündür telefonumu araca Bluetooth ile baglayamamaktayim. Bunun akabinde yaklaşık 4 farklı iPhone ile bağlanmaya çalıştığımda iPhone her zaman my radio olarak bulduğu aracı bulamaz oldu. İlk zamanlar teypten sandım ve bugün servise gidip kontrol ettirdim. Yazılımdan sorun çıkmadı ve teyp arızalı sandık. Fakat android cihazlar sorunsuz bağlanınca sorunun iPhone üzerine olabileceğini fark ettim. iPhone 5s ve üzeri modellerde son sürüm olan 11.1.2 ve bu sürüme sahip iPhone cihazlara araça bağlantı sağlayamıyor. Bugün daha dusuk sürüme sahip bir iPhone buldum ve onunla denememde eşleşme sağlandı.

Uyarım söyle olacak; iPhone ile araca Bluetooth aracılığı ile bağlanarak kullanıyorsanız iPhone’unuzu kesinlikle 11.1.2 sürümüne guncellemeyin. Araca bağlantı konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ben bu sorunu kullandığım iPhone’u eski sürümüne düşürerek hallettim.

Benim iphone SE cihazım sorunsuz bağlanıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alakası yok ıphone 7 plus son sürüm telefonumla aracımın teybine bağlanıyorum

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araca göre fark ediyorsa olabilir. Benim Arac 2014 fluence joy.

Ömer Tuncay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefon görüşmesi yapılıyor ama müzik dinlenmiyor benimkinde de. Neden böyle olur ki?

aktürk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç 2014 fluence icon ipone 4,5,6 ile bağlanıyorum hiç bir sıkıntı olmuyor

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Farklı bir yaklaşım yapiim üzülerek belirterek. Iphone dan herzaman uzak dururum. Ne yapacağı hiç belli olmayan yapısı var gibi geliyor.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Farklı bir yaklaşım yapiim üzülerek belirterek. Iphone dan herzaman uzak dururum. Ne yapacağı hiç belli olmayan yapısı var gibi geliyor.

Telefonun sürümünü düşürdükten sonra bağlantı sağlandı. Yeni sürümde aracı bulamıyor.

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefonun sürümünü düşürdükten sonra bağlantı sağlandı. Yeni sürümde aracı bulamıyor.

Ooo çok iii. Çok geçmiş olsun hocam. Bi üst sürümü gelene kadar beklemek gerekecek demek ki.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjardada boyleydi rlink yazilim sürümünü guncellediler sorun duzeldi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi