Yeni kangoo park ampulü

d_darko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın sigortaları akünün sol tarafındaki kapağın içinde, sigortayı değiştirmek için kapağı çıkartmak lazım bunun içinde akünün sökülmesi lazım..
Akü sökülmesi aslında zararlı değil mi? Radyo şifre falan sorar, ECU'daki bilgilerin bazı kısımları falan silinebilir... Ne bileyim, bunun gibi şeyler...
Bu arada, arka ve ön beraber tek bir sigortaya mı bağlı?

gergin beygir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet tek sigortaya bağlı sol ön ve sol arka park lambaları, akünün sökülmesi bi zararı olacağını sanmam, sadece teyp kod ister saat yol bilgisayarı bilgileri falan sıfırlanır..

d_darko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar işler dolayısıyla aracı götüremedim oto elektrikçiye. Dün akşam götürdüm, "sigorta patlak herhalde, değişmesi lazım" dedim. Aracın ön tarafını sökmeye başladılar. Sonra ustaları geldi, "sigorta değil de sigorta paneli arızalı ise bunun işi uzun, aracı bırakman lazım" dedi. Yok bırakamam araç lazım bana, sonra getireyim" dedim. Dediklerine göre sigortalar çapraz oluyormuş, sol ön+sağ arka, sağ ön+sol arka gibi. Ama benim araçta sol ön+sol arka yanmadığı için öyle birşeyler dediler.

Kafam karıştı. Sizce hangisi doğru?

d_darko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fikri olan var mıdır?

gergin beygir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sağ ön ve sağ arka ile, sol ön ve sol arka ile aynı sigortaya bağlı çapraz değil..

mutluavan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elektrikçi sıyırmış biraz kardeşimin clio 3 e park sensörü takarken yanlışlıkla bende saoğ arka park ampulünü kısa devre ettirdim ön,arka aynı anda söndü sigorta kutusunu kontrol ettim hepsi sağlam .sonra aklıma geldi birde akünün oradaki kutuya baktım oradaki sigorta atmış.seninde sorunun aynı bence.

d_darko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler arkadaşlar. Sorun çözüldü. Dediğiniz gibi sollar birmiş, sağlar birmiş. Atmış olan sigortayı değiştirince sorun düzeldi. Ama sigorta paneline ulaşmak gerçekten zor oldu usta açısından. sanki bir daha hiç sökülmeyecek gibi yapmışlar. Teyp kod istedi, Allahtan kitapçıkta varmış. Bir de klimanın arka aydınlatması da çalışmıyordu, o da çalışmaya başladı...

Tekrar teşekkürler

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler arkadaşlar. Sorun çözüldü. Dediğiniz gibi sollar birmiş, sağlar birmiş. Atmış olan sigortayı değiştirince sorun düzeldi. Ama sigorta paneline ulaşmak gerçekten zor oldu usta açısından. sanki bir daha hiç sökülmeyecek gibi yapmışlar. Teyp kod istedi, Allahtan kitapçıkta varmış. Bir de klimanın arka aydınlatması da çalışmıyordu, o da çalışmaya başladı...Tekrar teşekkürler
Gecmis Olsun