Yeni kasa clio4 e jant

efkanyildirimm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi akşamlar. Aracı haziranda sıfır teslim alacağım 17 inç opsiyonlu jantlar ile birlikte fakat 17 inç kış lastikleri pahalı olduğundan kışı 15 yada 16 jantla geçirsem diye düşünüyorum. Size sorum bu düşüncem doğru mu yanlış mı ve eğer doğruysa bana önerebileceğiniz yada tavsiyelerde bulunacağınız şeyler var mıdır? Saç jantta düşündüm bi ara. (Araç: 2017 yoğun kırmızı icon)
Şimdiden teşekkürler.

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sac jant alin keyfinize bakin hem ucuz hem yakit tuketimi duser hafif oldugundan.. 4 tanede kapak alirsiniz olur biter ;)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Clio 4 Touch modelinde 5 kollu 16 inc saç jantlar var, kapaklarıyla beraber alırsanız hem şık durur hem orjinal...

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
keşke 16 alsaydınız ben sırf lastik yüzünden 16 aldım ki orjinal 16 icon lar da çok şık. arkadaslar cözüm bulmus kapak en iyi çözüm gibi.

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimde 2016 kasım ayında aldığım yeni kasa ikon clioma alır almaz evde eski cliomdan kalma saç cantta takılı 15 inc lastikleri taktım kışı çok rahat geçirdim. Hiç bir sıkıntı oluşturmadı.şu anda orjinal 16 inç jantları taktım. kışlık jantlı lastikleride eve koydum.jantın kapagıda eski joy marka cliomun jant kapagını taktım.

efkanyildirimm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fabrika çıkışlı 17 gelicek ama kış sezonunda 15 kara jant yapıcam galiba

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fabrika çıkışlı 17 gelicek ama kış sezonunda 15 kara jant yapıcam galiba

açıkcası bence yeni kasa 17 jant çok güzel ama şahsen bence eski kasanın 17 jant içleri siyah değilde çok nadir bulunan içleri gri olanı çok çok daha ağır ve şık.

bahsetiğim içleri gri olanı Fransada clio 4 graphite olarak geçiyor bir göz gezdirin derim gerçekten inanılmaz oluyor.

google görsellerde clio 4 graphite yazarsanız görürsünüz,

bu eski kasadaki hali:

http://www.forum-clio.com/index.php?topic=31706.0

bu yine eski kasa :

http://www.forum-auto.com/marques/renault/sujet62073.htm

buda aynı jant makyajlı yeni kasada sadece türkiyedeki gibi içi siyah graphite grisi olacağına:

https://www.autoevolution.com/news/...ift-rendered-based-on-recent-leak-108098.html

şahsen bence sizin makyajlı kasaya graphite içi gri olan eski 17ler çok çok daha şık olur bulabilirseniz. aslında bende mevcut ve yazın kullanıyorum sadece şu an depoda ,satmak gibi niyetim yok ama şirket araçlarımız değişim sırasında bu yıl clio4 yerine megane 4 verirlerse size severek çokta uyguna verebilirim haziran ayında belli olacak.

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
15- 16 inc ters teneke jant lardan bakablirsin. hem çok şık duruyor hemde fiyatları çok uygun.

14u7rz9.jpg

Daywalker85

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende gecen sene almistim 16 inc 5 kollu alasimli jant takili sekilde fakat daga sonra 17 inc jant aldim lastikcinin tekinden. Su an 110 km hizi gecince arabada titreme oluyor. Acaba rotlardan mı kaynaklaniyo die 2 kez rot balansciya 1 kez de renault servisine ayar yaptrdim. 3 usta da bana bu arabanin 17 inc janta gore dizayn edilmedigini kapi esiginde de lastik ebatlarinda 17 inc gozukmedigini solediler. We sorunum dewam ediyo hala kullanmaya dewam mi etsem boyle yoksa yine bi dunya para bayilip 16 ince mi donsem (haliyle lastikler de degisecek) diye kara kara dusunuyorum. Yani kisacasi yerinde olsam 17 16 15 farketmez ne alirsan al arabanin orjinalligiyle oynama (kisin degistiririm dedigin icin soyluyorum). Bu arada bnm yasadigim problemden muzdarip olanlarin goruslerini beklerim...

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha buyuk jant icin konfordan taviz vermezdim.Sonucta şofor koltugundan jant gorunmuyor ama konfor daha cok hissediliyor.