Yeni kasa symbol arka hoparlör

Mert K2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba. bende de joy var. servise sorduğumda 13 cm hoparlör aldığım zaman 50-60 tl gibi bir fiyata bağlayabilceklerini belirttiler. Joy modeller boş modeller fakat tüm tesisatları çekilidir , sis farıdır yol bilgisayarıdır hoparlördür çok araştırdım :)

nedim83

Nedim Şişmanoğlu, Clio 3 Extreme
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sis farı mı :)
bu konuya eğilmek lazım..hat çekiliyse, far kolu ve tampon değişimi işi çözer mi? yada sadece sislerin yuvasını değiştirsek?

ali34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski kasalarda 2009 üzeri otantik modellerinde tesisat çekili değil ancak dolu olan expression modelinde çekili sanırım bu yeni kasalardada öyledir

2009 expression arka pandizota tesisat cekili fakat teyp cıkışları cok vasat oyuzden amfisiz olmuyo

Mert K2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sis farı mı :)
bu konuya eğilmek lazım..hat çekiliyse, far kolu ve tampon değişimi işi çözer mi? yada sadece sislerin yuvasını değiştirsek?

hat çekili , far kolu serviste 600 tl civarı hiç gerek yok serviste taktırmak isteidğinizde 1.000 - 1100 tl arası fiyat çıkıyor. fakat sol tarafrta far yükseklik ayarlarının yanında boş bir yer var yani far yüksekliği ayarlayan düğme yeri gibi , oraya o şekilde bir düğme alıp oraya bağlatmanız 50 tl gibi bir fiyat olur. tampon değişimine girerseniz o da çok yüklü bir meblaa touch pakedi sollar bizim joy lar öyle olunca fiyatta :) sis yuvaları sökülebiliyor yan sanayiden 150 tl gibi bir fiyata çift farıda alabiliyorsunuz ampülleriyle birlikte , yuvalı bir şekilde. yani sanayide bu işi 200 tl gibi bir rakama çözebilirsiniz , fakat garanti kapsamına dikkat edilmeli , bence bir servisinize danışın , ben tekirdağ buhari ye sorduğumda satş temsilcim garantiden çıkmayacağını belirtti fakat film bile garanti dışı bırakbiliyormuş iyi araştırılmalı. symbol yeni bir araç mutlaka sorunları çıkacaktır garanti dahilindeki 3 yıl içerisinde çözümleri de çıkacaktır bu yüzden garanti önemli diye düşünüyorum :)

nedim83

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler,söylediklerin tabiki çok mantıklı.ama önce hoparlör işini halletmek istiyorum.hoparlör kapakları çıkıyor mu? yoksa kapı döşemesini komplemi sökmek gerekir? pek sevmiyorum döşeme işini,elimde kalır kırarım diye çekiniyorum.sadece hoparlör kapakları çıksa süper olur,biraz sağa-sola zorladım ama sanki döşemeyle tek parça gibi.

Mert K2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sadece kapaklar çıkıyor olması lazım ince uçlu bişeyle dene bi çekmeyi

Halil_16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle merhabalar bu foruma yenı katıldım 2009 symbol 1.5 dci ye sahıbım.Arka tarafta kolon yerlerı var ama kolon yok maalesef acaba kabloları varmıdır?Yoksa kablo cekerek mı kolon takabılırım yardımcı olursanız sevınırım

nedim83

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle merhabalar bu foruma yenı katıldım 2009 symbol 1.5 dci ye sahıbım.Arka tarafta kolon yerlerı var ama kolon yok maalesef acaba kabloları varmıdır?Yoksa kablo cekerek mı kolon takabılırım yardımcı olursanız sevınırım

aracınız authentique modeliyse tesisat büyük ihtimalle yoktur. expression ise olması gerekir.

timahcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar bu konu ile alakalı kesin bir bilgi verilmemiş sanırım o yüzden yardımcı olmak adına yazmak istedim.
2013 joy sahibiyim bahsedildiği gibi arka kapılar boş ve tesisat maalesef bulunmuyor.
Yapmanız gereken teybin arkasından arka hoparlorlere kablo çekerek ön konsol altından ve yan bakalitlerin altından kapı içlerine kablo çekmek. Ortalama bir taraf için 4 metre kablo yeterli oluyor. Hoparlör çapı ise 13cm lik işinizi görür. Eliniz bu tarz işlere yatkın ise maksimum 2 saate tamamlamış olursunuz. Ayrıca arka hoparlörlerin kapakları çıkıyor fakat tırnakları çok sert ve kırılma ihtimali var o yüzden döşemeyi sökmeniz daha kolay ve zararsız olacaktır.

Ogün

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba symbol 2014 teyp soketinde arka kabin cikisini nasil tespit edebilirim? Ayrica Resimli olarak bilgi verebilirseniz tesekkur ederim.