Yeni Megane LCD ekran çizgi çizgi oluyor

sefadurmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2014 yeni megane gt line 1.5. Aracı yaklaşık 7 aydır kullanıyorum. Aracın lcd ekranı çizgi çizgi oluyor.Özellikle saat göstergesinde ve 1 rakamında. Servise götürdüm.Önce lcd ekran arızalı dediler ve değiştirdiler.Yeni ekranda da aynı problem oldu ve tekrar servise gittiğimde biz yeni ekranı taktıktan sonra farkettik, tüm megane'larda çizgi çizgi oluyor dediler. Boşuna değişim yaptıklarını söylediler. Reno'nun sitesinden şikayette bulundum. Aracı tekrar servise çağırdılar. Tekrar incelendikten sonra reno merkezden arayarak, aracın normal olduğunu güvenlik sorunu olmadığını söylediler. 65 bin veripte çizgi çizgi ekran almanın normal olup olmadığını sorduğumda halen güvenlik açısından bi sorun olmadığını söylediler ve o şekilde kapattık.Sizlerde de böyle bir sorun var mı? Fotoğrafta çok net gözükmese de özellikle 1 rakamında çok net gözüküyor.
Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

attachment.php

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pixel olarak sorun var gibi duruyor başka araçlar ile karşılaştırın resimden hissediliyor ama genede garanti kapsamında bir götürün

sefadurmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zaten garanti kapsamında değişimi yapıldı ancak değişende aynı şekilde. Bu değişen lcd'nin resmi.Eskiside aynıydı.Şikayet sonrası tekrar incelendiğinde bana gayet normal olduğunu söylediler. Benim merak ettiğim yeni megane kullanan arkadaşlarında aynı şekilde mi? Reno merkezden aradıklarında Bursa fabrikadaki mühendislerden bilgi alındığı normal olduğu söylendi. Şuan ne yapacağımı bilmiyorum.

sefadurmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zaten garanti kapsamında değişimi yapıldı ancak değişende aynı şekilde. Bu değişen lcd'nin resmi.Eskiside aynıydı.Şikayet sonrası tekrar incelendiğinde bana gayet normal olduğunu söylediler. Benim merak ettiğim yeni megane kullanan arkadaşlarında aynı şekilde mi? Reno merkezden aradıklarında Bursa fabrikadaki mühendislerden bilgi alındığı normal olduğu söylendi. Şuan ne yapacağımı bilmiyorum.​

kaan41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane LCD ekranlarının işlevini tam olarak incelemedim ama, ekran ayar menüsünde ekran brightness veya kontras ayarı var ise bu ayarları biraz kısmanızı tavsiye ediyorum.Resimde dikkat edilirse 1 rakamının üst ve alt kısmında çizgi yoğunluğu gözüküyor..

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normal bu ben çok gördüm. Dert etmeyin bence

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar garanti kapsamında değiştirmenizde fayda var değerli üyemiz.

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değiştiği halde aynı sorun varsa ve diğer tüm Megane'larda bu sorun varsa LCD'yi imal eden firmanın hatası gibi duruyor. Tekrar değiştirmeniz de sorunu çözmez bu durumda. Renault'un bu LCD'yi imal eden firmadan kurtulması lazım gibi görünüyor.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Garantide bu araç tekrar tekrar değiştirin eğer sorun çözülmez ise müşteri hizmetlerini arayarak durumu iletin ve teyp ile komple değişimini talep edin :eyv

sefadurmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle yorumları için herese teşekkür ederim. Trabzondaki servis bizim yapabileceğimiz bişey yok diyor.Tekrar değiştirme yoluna gitmediler. Müşteri hizmetlerine şikayetimde sonra serviste tekrar incelendiğinde trabzona mühendislerin geldiğini ve çok normal bir durum olduğunu, güvenlik sorunu yaratmadığını söylediler. Müşteri hizmetlerine sorunun parça imali yapanda olabileceğini, seri üretim hatası olabileceğini tekrar inceler misiniz dediğimde benim şikayetimi tavsiye olarak alıp bundan sonra üretecekleri araçlarda bu durumu dikkate alacaklarını söylediler. Reno benim aracıma bi sorun üretemedi yani. Dünya para verip araç aldığınızda bunun gayet normal olduğunu kabul etmek biraz zoruma gitti.
Kontrast ayarlarıyla serviste oynadılar ve en iyi sonuç fotodaki hali. Servisteki son öneri ekran değişeceği için navigasyon taktırın oldu. Acaba tüketici haklarına şikayette bulunsam bir sonuç elde edebilirmiyim.