Yeni Megane Sedan icon için manuel mi Edc mi?

Baturalp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese merhaba.Bu hafta Megane sedan icon almayı planlıyoruz Allah'ın izniyle. Kadjar ile arada cok kaldık başta. Ama hem çizim hemde donanım bizi Megane a yöneltti. Tabi bunun içinde fikirleriniz varda lütfen belirtin. Benim asıl sorum şu; Megane Sedan ı Manuel mi alalım EDC mi? 9 yıldır Megane 2 kullanıyorum. Benim arabam manuel eşimde Manuel kullaniyor bu yüzden sıkıntı yaşamayız. Ama Ankara'da yaşıyoruz, oglumuzun okul zamani yaklaştı devamlı trafikte olacağız. Bu yüzden otomatik olsun diye düşündük. Ama Arabanın yeni çıkmış olması acaba Edc de sıkıntı var mı gibi sorular aklimıza getiriyor. Megane Sedan kullanan arkadasların her tür fikrini ve Edc konusunda tecrubeli olan arkadaslarinda fikirlerini almak isteriz. Düşündüğümüz arabalar Megane Sedan icon 1.5dci Edc ve icon 1.5dci manuel??? Herkese şimdiden teşekkürler...

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese merhaba.Bu hafta Megane sedan icon almayı planlıyoruz Allah'ın izniyle. Kadjar ile arada cok kaldık başta. Ama hem çizim hemde donanım bizi Megane a yöneltti. Tabi bunun içinde fikirleriniz varda lütfen belirtin. Benim asıl sorum şu; Megane Sedan ı Manuel mi alalım EDC mi? 9 yıldır Megane 2 kullanıyorum. Benim arabam manuel eşimde Manuel kullaniyor bu yüzden sıkıntı yaşamayız. Ama Ankara'da yaşıyoruz, oglumuzun okul zamani yaklaştı devamlı trafikte olacağız. Bu yüzden otomatik olsun diye düşündük. Ama Arabanın yeni çıkmış olması acaba Edc de sıkıntı var mı gibi sorular aklimıza getiriyor. Megane Sedan kullanan arkadasların her tür fikrini ve Edc konusunda tecrubeli olan arkadaslarinda fikirlerini almak isteriz. Düşündüğümüz arabalar Megane Sedan icon 1.5dci Edc ve icon 1.5dci manuel??? Herkese şimdiden teşekkürler...
İki sene edc kullandım hic bir sorun yaşamadım. Edc nin tek sıkıntısı dur kalk trafikte 1-2 geçişleri bazen sert olabilir. Bunun disinda sorun olmaz. Gerek performans gerek yakıt verimliliği manuel den pek bir farkı yok. Ayrica dsg kadar hassas olmasina rağmen dsg kadar sorunlu değil. Donanım olarak megane bir adim daha onde. Ama suv tarzı bir araç düşünüyorsanız kesinlikle kadjar.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

ihtiyar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç yeni ama motor ve şanzıman uzun zamandır reno tarafından bir çok modelinde kullanılıyor.Bende almadan önce araştırmıştım ve dsg kadar şikayete rastlamadım.Çift kavramalı şanzımanları biraz nazik ve aptal olarak düşünüp kullanırsanız kısa sürede alışırsınız.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 bucuk senedir kadjar kullaniyorum, ayni motor sanziman bi sikinti yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Baturalp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese teşekkür ederiz. Karar verdik edc alacağız inşallah.