Yeni symbol arka cam rezistans sorunu

frudoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
Aracımdaki cam filmlerini söktürdüm. Ancak arka camdan çekindiğim için bütün sökme işlemini filmi takan yere yaptırdım.
Sabah kalkıp arka cam rezistansını çalıştırınca farkına vardım ki yarısı çalışmıyor.
Biraz araştırdım tamir kitleri var yada camı değiştirecem (tabii önce söküm yapan ustaya gidecem)
Başına gelmiş arkadaş var mı?
Öneriniz ne olur?
teşekkürler?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynısı başıma geldi.film söktükten sonra tellerden sadece 2 si çalışıyordu. Kopuk kısımları tespit ettim.internetten gümüş iletken boya aldım 50 TL kendim tamir ettim.elinizden iş geliyorsa yaparsınız.kopuk kısımlar çook uzun değilse tabi.benim mm.lik kopukluklar vardı ama 10 larcaydı.konuk kışını tespit etmek için içerden disarı bakınca özellikle arka cam güneşe doğru dönükken, kopuk kısımlar ışık geçiriyor oradan anlarsınız.sonra asetat kalemle cam dan ok işareti koyup işaretleyin kopukları.

frudoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynısı başıma geldi.film söktükten sonra tellerden sadece 2 si çalışıyordu. Kopuk kısımları tespit ettim.internetten gümüş iletken boya aldım 50 TL kendim tamir ettim.elinizden iş geliyorsa yaparsınız.kopuk kısımlar çook uzun değilse tabi.benim mm.lik kopukluklar vardı ama 10 larcaydı.konuk kışını tespit etmek için içerden disarı bakınca özellikle arka cam güneşe doğru dönükken, kopuk kısımlar ışık geçiriyor oradan anlarsınız.sonra asetat kalemle cam dan ok işareti koyup işaretleyin kopukları.

cevap için teşekkürler. biraz araştırdım bende. gümüş iletken boya denemeyi düşünüyordum. ama bendeki kopukluklar yarım cm civarında ve camın orta bölmesindeki bütün rezistanslar böyle. Camcılara sordum 250tl şu an arka camın fiyatı. bakalım ilerleyen günlerde belki camı değiştiririm.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yarım cm de sıkıntı olmaz düzelir daha uzun ve çok miktarda olursa ürün Yetmez ondan dedim.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yuh anasının gözü verin 50 TL düzeltin ne camıymış bu? Bir de yerli araç parçası ucuzdur diye biniyoruz.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Ben arka camdaki buğ için o kadar para vermezdim herhalde buğ önleyici kullanırım ama o parayı vermezdim [emoji848]