Yeni Symbol Joy Sahibiyim. Sorularım..

[C_a_N_e_R]

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,
75 hp DCI symbol joy'um var. Aracı yeni aldım. Önceki aracım 2012 Seat Leon FR idi. Leondan sonra biraz garip geldi ama çabuk alıştım :D

Bazı sorularım olacak. Leon'un direksiyonu çok hafifti ancak symbol direksiyonu çok ağır geldi bana? Bu gerçekten böyle mi yoksa benim araçta mı bir sorun var?

Direksiyonu yürür halde hange yöne çevirirsem orda kalıyor kendi toparlamıyor düz hale gelmiyor.

Bir de uzun farları açamadım hihi

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Ailemize hoş geldiniz, keyifli ve faydalı forumlar dilerim. Arabanızda hayırlı, uğurlu olsun. Allahım kazalardan, belalardan, arızalardan korusun kollasın.:eyv

[C_a_N_e_R]

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler :)

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Symbollerde malesef direksiyon diğer renault modellerine göre biraz daha sert gercekten symbollerde bu biraz normal . Leon dan sonra da biraz daha sert gelmesi ise çok daha normal [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

[C_a_N_e_R]

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Symbollerde malesef direksiyon diğer renault modellerine göre biraz daha sert gercekten symbollerde bu biraz normal . Leon dan sonra da biraz daha sert gelmesi ise çok daha normal [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yanıtın için teşekkür ederim hocam içim rahatladı şimdi :) kazasız sürüşler dilerim.

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yanıtın için teşekkür ederim hocam içim rahatladı şimdi :) kazasız sürüşler dilerim.

Aracınızla kazasız belasız sürüşler dilerim. Direksiyonun toplamama sorunu ile ilgili şunları söliyebilirim; normalde toplaması lazım . Bu bir sorundur . İlk fırsatta iyi bir rot balanscıya götürmenizi kesinlikle tafsiye ederim. İyi forumlar. Direksiyon sertliği kullandığınız modelde gayet normaldir.

[C_a_N_e_R]

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızla kazasız belasız sürüşler dilerim. Direksiyonun toplamama sorunu ile ilgili şunları söliyebilirim; normalde toplaması lazım . Bu bir sorundur . İlk fırsatta iyi bir rot balanscıya götürmenizi kesinlikle tafsiye ederim. İyi forumlar. Direksiyon sertliği kullandığınız modelde gayet normaldir.

Teşekkür ederim. Aracım şu an 11.000 km'de. Daha çok yeni sayılır. Rot balans sıkıntısı olabilir mi yine de? İçime kuşku düştü en iyisi göstermek sanırım :(

kskkdü1986

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşım aracın hayırlı uğurlu olsun ilkönce bende vw grubundan renaulta geçtim daha önceki aracınızda yani leon da elektrik destekli hidrolik direksiyon vardı şu anda sadece hidrolik şaşırmanız çok normal benimkide yeni 1.5 dci lerden zamanla alışıyor insan yanlız aynı amanda direksiyonlarımız hıza duyarlı değil yani şehir içi 50 km hızdaki hassasiyetle otobandaki 150 km hızdaki hassasiyet aynı ben araçiarımızda maksimum yapılacak güvenli hızı 130 km olarak görüyorum

[C_a_N_e_R]

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşım aracın hayırlı uğurlu olsun ilkönce bende vw grubundan renaulta geçtim daha önceki aracınızda yani leon da elektrik destekli hidrolik direksiyon vardı şu anda sadece hidrolik şaşırmanız çok normal benimkide yeni 1.5 dci lerden zamanla alışıyor insan yanlız aynı amanda direksiyonlarımız hıza duyarlı değil yani şehir içi 50 km hızdaki hassasiyetle otobandaki 150 km hızdaki hassasiyet aynı ben araçiarımızda maksimum yapılacak güvenli hızı 130 km olarak görüyorum

Teşekkür ederim size de hayırlı olsun. Leonda yavaş giderken direksiyon kuş gibi oluyordu symvol de biraz daha sert ancak alıştım şu an sıkıntı çekmiyorum :) Toplamama gibi bir sorun da yokmuş test ettim herhangi bir sıkıntı yok. Benim alışmamamdan kaynaklı bir hismiş o sadece. Aracın yakıtı herşeye bedel. Varsın direksiyonu dönmesin razıyım :)

cihanozturk.888@gmail.com

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim size de hayırlı olsun. Leonda yavaş giderken direksiyon kuş gibi oluyordu symvol de biraz daha sert ancak alıştım şu an sıkıntı çekmiyorum :) Toplamama gibi bir sorun da yokmuş test ettim herhangi bir sıkıntı yok. Benim alışmamamdan kaynaklı bir hismiş o sadece. Aracın yakıtı herşeye bedel. Varsın direksiyonu dönmesin razıyım :)
Kullandığınız aracın direksiyonu ne yumuşacık ne de sert. Siz eski symbolleri ya da şu anki daciaları görseniz. Onlar gerçekten sert ama yeni symbolün tam ideal. Eğer daha da yumuşak olsaydı yüksek hızda sıkıntı çekerdiniz. Ben yeni clioda o sıkıntıyı yaşadım araç 2 hafta bendeydi şehir içinde iyiydi yumuşaktı ama yüksek hıza (110 km/h dan sonra kesinlkle güven vermiyordu. Symbolde böyle bir sorun yok. 2013 ve sonrası yeni kasa symbolün direksiyonu kesinlikle sert değil. Tam kıvamında ve güven veriyor bence. Elektro hidrolikte wolkswogen gurubununkiler iyi hocam, yüksek hızda güven veriyor en azından ama renault gurubu daha doğrusu b sınıfı olan araçlarda pek başaramadılar bunu hatta fluence falanda öyle diyolar. Kadjar ya da yeni megane 4 ler falan iyi bu konuda wokswogen gurubuda iyi.. Yani kısaca ne kada ekmek o kada köfte hocam :))

Son düzenleme: