Yeni takılan LPG çok mu yakar?

carpenoctum

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar arkadaşlar.
Aracıma yeni LPG takdırdım. BRC nin Platinium modeli.
Depoyu fulledim 100 TL ye. 100 KM gittim tek lambaya düştü. Neredeyse bitmek üzere.

Gösterge üzerindeki lambalar bana biraz kararsız geldi, 3. Lamba söndü biraz gittikten sonra yeniden yandı v.s böyle bir durumda oluştu.

Yeni takılan LPG lerin ilk zamanlarda çok yakması normal midir?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Selamlar arkadaşlar.
Aracıma yeni LPG takdırdım. BRC nin Platinium modeli.
Depoyu fulledim 100 TL ye. 100 KM gittim tek lambaya düştü. Neredeyse bitmek üzere.

Gösterge üzerindeki lambalar bana biraz kararsız geldi, 3. Lamba söndü biraz gittikten sonra yeniden yandı v.s böyle bir durumda oluştu.

Yeni takılan LPG lerin ilk zamanlarda çok yakması normal midir?
Merhaba LPG de düzgün çalışan gösterge görmedim depo ölçümü yapmanızı tavsiye ederim

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet LPG yeni takıldığı zaman ilk bakıma kadar biraz fazla yakar ama sizin dediğiniz rakamlar çok yüksek bencede göstergede sorun vardır ki bende göstergesi düzgün çalışan bir LPG sistemi görmedim her bakımda kalibrasyon yaptırıyorum ama bir kaç gün sonra yine kararsız göstermeye başlıyor.
Bunu en güzel LPG ekranına takılmadan bitene kadar takip edin öyle anlarsınız. Ben aracımın huyunu bildiğim için LPG ne zaman biteceğini az çok anlıyorum artık KM sayacından.

carpenoctum

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplar için teşekkürler, dün depo üstündeki sayaçtan kontrol ettim, yarım depo gaz görünüyor. Dediğiniz gibi ışıklar çok kararsız. Yarım depo ile 130 km civarı gitmişim, yinede fena değil. İlk 1000 km bakımında belki daha aşağı çekebiliriz kalibrasyon ile.