yeter artık benzinli bmw bu kadar yakmıyor!

McvPower

Cem Deniz AYDIN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gerçekten çok şaşırıyorum araba uzun zamandır 9 litreden aşağı inmedi bir sorun vardır diye servistede söyledik sorun bulunmadı bakımdan sonra düşer dedik düşmedi sanki benzinli araba kullanıyoruz ya
25xgb.jpg

McvPower

Cem Deniz AYDIN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizcede çok değil mi ?

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bencede çok.:eyv

McvPower

Cem Deniz AYDIN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi ne yapmak lazım düşürmek için ugrasıyoruz ama düşmüyor ?

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
basarsan ha bire 1. vitese köklersen gazı yakar tabi 9 litre :D bizde meganı ilk aldıgımızda ortalama 9 lt / 100km ydi servis bile sasırmıstı türkiyenin en cok yakan dizel meganı diye :D tamamen kullanıma baglı bu durum ben gercekten cok basıyordum devir 4000 e gelince attırıyodum vitesi ama sonra duruldum işte yüksek vites düsük hız yaptım simdi 6.5 6.6 ya indi uzun yolda 5.7 ye kadar düsüyor ama tabi senin beygirde dsük kasa agır kalıp motor zorlanıyor cok yakıyorda olabilir.. ama %80 senin kullanımından dolayı dostum :D

McvPower

Cem Deniz AYDIN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aga bende basmıyorum sadece geçen gün senle bastım işte arabayı test etmek amaçlı insan gibi kullanıyoz :D
ama ilk aldıgımızda 5.5 litre civarı yakıyordu

dniz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vites geçişlerini her zaman 2500 / 3000 devir aralığında değiştirmeye bakın. Kaç km gittikten sonra bu değerleri aldınız buda biraz önemli şehir içi-şehir dışı karışık mı? Birde yol bilgisayarındaki değerleri sıfırlayıp şehir içi yada şehir dışı tam 100km yaptıktan sonra okuduğunuz değerler doğru değerler olacaktır :eyv

1.4 Benzinli Sandero ile şehir dışı 100km'de 6.5 şehir içi de 7-8 spor kullanımda 9lt'ye kadar çıkıyor ortalama.

Son düzenleme:

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt aldığında kilometreyi komple sıfırlıyormusunuz? Test modda kalibrasyon hiç yaptınız mı?

McvPower

Cem Deniz AYDIN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şehir içi kullanılıyor araba .

McvPower

Cem Deniz AYDIN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt aldığında kilometreyi komple sıfırlıyormusunuz? Test modda kalibrasyon hiç yaptınız mı?
valla hiç sıfırlamadım ben babam sıfırlamıştı galiba bi ara sonuç aynı olması gerektiginden fazla yakıyor.