Yetkili Servis ÖZEL SERVİS bakım sorusu

İdea

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kıymetli Renaultsever arkadaşlar aracım 2017 model 1,2 touchchrome 75 beygirlik. Kilometre 18500 ikincisi bakım zamanı geldi servisten fiyat aldım yaklaşık 800 TL dediler.
350 TL ile dışarıda yaptırabilirim.
Sorum şu; Aracıma 12500 kilometrede LPG takıldı, bununla birlikte aracım hangi aksamları garanti dışı kalıyor. Eğer motor garantisi namına birşey yok ise yinede bakım için servis tercih etmeli miyim?
Teşekkürler, kazasız, belasız sürüşler

İdea

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorum çok zor olmuş galiba. gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder, kazasız, belasız sürüşler dilerim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kıymetli Renaultsever arkadaşlar aracım 2017 model 1,2 touchchrome 75 beygirlik. Kilometre 18500 ikincisi bakım zamanı geldi servisten fiyat aldım yaklaşık 800 TL dediler.
350 TL ile dışarıda yaptırabilirim.
Sorum şu; Aracıma 12500 kilometrede LPG takıldı, bununla birlikte aracım hangi aksamları garanti dışı kalıyor. Eğer motor garantisi namına birşey yok ise yinede bakım için servis tercih etmeli miyim?
Teşekkürler, kazasız, belasız sürüşler

Garanti konusunu servise sormak lazim ama kanimca motor ekipmanlarini garanti disi birakirlar. Bazi servisler de tolere edebilir. Arada epey fark varmış fiyat olarak. Oncelikle servisten garanti bilgisini alıp ona göre hareket etmenizde fayda olur. Ama bence bu kosullarda disarida yaptirmaniz daha mantikli olur.

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın”

İnstagram: @flu_e_nce
Twitter : @tanseler
İmessage : tanseler@me.com

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul ve bazı diğer büyük şehirler için en azından;
Bayilerin büyük kısmı tüp takılı araçlara bakım hizmeti vermiyor diye biliyorum. Servisler genelde alt katta olduğu için güvenlik açısından sakıncalı görüyorlar, yönetmelik dolayısı ile...
Sormakta fayda var.

İdea

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Garanti konusunu servise sormak lazim ama kanimca motor ekipmanlarini garanti disi birakirlar. Bazi servisler de tolere edebilir. Arada epey fark varmış fiyat olarak. Oncelikle servisten garanti bilgisini alıp ona göre hareket etmenizde fayda olur. Ama bence bu kosullarda disarida yaptirmaniz daha mantikli olur.

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın”

İnstagram: @flu_e_nce
Twitter : @tanseler
İmessage : tanseler@me.com
Moderatör Bey, ilginize çok teşekkür ederim. En kısa zamanda servisten detaylı bilgi alacağım. Sağolun

İdea

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul ve bazı diğer büyük şehirler için en azından;
Bayilerin büyük kısmı tüp takılı araçlara bakım hizmeti vermiyor diye biliyorum. Servisler genelde alt katta olduğu için güvenlik açısından sakıncalı görüyorlar, yönetmelik dolayısı ile...
Sormakta fayda var.
Teşekkür ederim

blackdiamond

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetkili servisler arasında da %20-25e yakın fiyat farkı olabiliyor bizzat şahit olduğum için biliyorum, yakın çevrenizdeki yetkili bayiilerden de teklif almanızı tavsiye ederim.

İdea

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetkili servisler arasında da %20-25e yakın fiyat farkı olabiliyor bizzat şahit olduğum için biliyorum, yakın çevrenizdeki yetkili bayiilerden de teklif almanızı tavsiye ederim.
İlginize çok teşekkür ederim.