Yıllık bakım için servise gittiğim yeter mi?

gozcelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Aracımın 5 yıl bakımı geldi. Şimdiye kadar hep servise götürdüm. Önceki aracımı da hep servise götürüyorum. Yani yaklaşık 10 yıldır hep yetkili servise götürüyorum. Az önce servisi aradım 930 küsür lira fiyat aldım. Bu fiyat, yağ filtresi, motor yağı, polen filtresi, hava filtresi değişimi için. Malum ekonomik durum kötü. Açıkçası bu para artık gözüme çok geldi.
Acaba sanayiye götürüp orada bir ustaya bunları değiştirmem daha mı uygun olur. Yoksa ileride aracımı satmak isterken servis dışında bakım yapıldığı için değeri düşer mi, ya da başka bir dezavantaj oluşur mu?
Teşekkürler.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aradaki fark sizi zorlamayacak kadarsa yetkili servis den devam edilmesi gerek diye düşünüyorum

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Aracımın 5 yıl bakımı geldi. Şimdiye kadar hep servise götürdüm. Önceki aracımı da hep servise götürüyorum. Yani yaklaşık 10 yıldır hep yetkili servise götürüyorum. Az önce servisi aradım 930 küsür lira fiyat aldım. Bu fiyat, yağ filtresi, motor yağı, polen filtresi, hava filtresi değişimi için. Malum ekonomik durum kötü. Açıkçası bu para artık gözüme çok geldi.
Acaba sanayiye götürüp orada bir ustaya bunları değiştirmem daha mı uygun olur. Yoksa ileride aracımı satmak isterken servis dışında bakım yapıldığı için değeri düşer mi, ya da başka bir dezavantaj oluşur mu?
Teşekkürler.

Merhaba bu bahsetmiş olduğunuz değişimler dışarıda max. 400 TL civarı tutar karar size kalmış. Ama benden size tavsiye yağınızı ve diğer filtrelerinizi kendiniz alıp sadece işçilik için fiyat ödeyin çünkü kendi kullandıkları malzemelerin kalitesinin pek bilmiyoruz direk 10w40 gidip koyuyorlar.
Satarken de aslında o kadar da fark etmiyor servis bakımlı vs.

newvegas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Teşekkürler.

2 hafta önce Şaşmazda özel serviste 375 tl ye hallettim hepsini. Servis 1030 tl fiyat vermişti.Satarken kimse servis bakımlı mı ona bakmıyor, daha çok ekspertiz raporuna bakıyor.