yine bir ses problemi

Medic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracim özellikle soguk iken sabahlari ya da 3 4 saat kullanılmadığı durumlarda park yerinden cikarken ilk gazla beraber hareket edip yavaslamak icin frene basınca küt ya da tak diye tabir edebileceğim baya yuksek bir ses geliyor. bunu ilk frene basinca yapiyor sonra bir ses yok bir fikri olan varmi

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracim özellikle soguk iken sabahlari ya da 3 4 saat kullanılmadığı durumlarda park yerinden cikarken ilk gazla beraber hareket edip yavaslamak icin frene basınca küt ya da tak diye tabir edebileceğim baya yuksek bir ses geliyor. bunu ilk frene basinca yapiyor sonra bir ses yok bir fikri olan varmi

Soğukla beraber havadaki nem metal yüzeylere daha kolay çöker büyük ihtimal ilk frende nemli yüzeyi sıkıştıran fren çok iyi tutamayıp kayıp kaçırıyor o arada yüzeydeki nemi sıyırıp tekrar yapışınca güzelce yüzeye tak diye kitliyor olabilir, ilk aklıma gelen şey tek sefer olup bir daha olmuyorsa budur diye düşünüyorum.

tolgakmg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi akşamlar. Aracın modeli ve yılı hakkında bilgi verir misiniz?

Medic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cok gec gordum mesaji. ozellikle bu yuzden gitmek istiyorum bakima servise cozum bulunur diye. arac 2018 dizel otomatik

whitehuts

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cok gec gordum mesaji. ozellikle bu yuzden gitmek istiyorum bakima servise cozum bulunur diye. arac 2018 dizel otomatik

Aynı sorun bende de var. Arabanın bakımı yeni yapılmasına rağmen ilk kalkışta arada bende duyuyorum. El frenini kendin indirdikten sonra sanki daha az duymaya başladım. Servise sormayı unuttum eğer sorarsan gelişmeleri bize de haber verirsin.

Medic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bakimimi yaptirdim. ses olayini sikayet olarak ilettim servise test surusune ciktik usta da farketti ama ne olduguna bakicaz cozmeye calisicaz dedi. nerdeyse tüm gun ses cikmadk servisden aksama doğru aradilar gittim. bakim yapilmisti. ses olayi ise arka fren disk ve balata arasında ki cıvatalardan bir tanesinin gevsedigini tespit ettik hepsini değiştirdik test yaptik sorun çözüldü diye soylediler. su an ses kesilmiş durumda umarim tekrarlamaz

hamemo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bakimimi yaptirdim. ses olayini sikayet olarak ilettim servise test surusune ciktik usta da farketti ama ne olduguna bakicaz cozmeye calisicaz dedi. nerdeyse tüm gun ses cikmadk servisden aksama doğru aradilar gittim. bakim yapilmisti. ses olayi ise arka fren disk ve balata arasında ki cıvatalardan bir tanesinin gevsedigini tespit ettik hepsini değiştirdik test yaptik sorun çözüldü diye soylediler. su an ses kesilmiş durumda umarim tekrarlamaz

Geçmiş olsun hocam. Neyse ki problem çözülmüş.