Yokuş çıkarken stop ışığı yanıyor

Çufçuf

Kayıtlı Üye
33-Mersin
aracım 2010 reno fluence yokuş çıkarken gaza yüklendiğimde araç stop ışığı yakıyor gazdan çekince sönüyor ve bu hep tekrarlanıyor. Servise götürmeme rağmen bulamadılar lütfen yardım edin.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bu sorun genellikle box takılıp gücü arttırılan araçlarda oluyor, araç aşırı güç üretmeye çalıştığında enjektörler yetersiz kalıyor motor kendini korumaya alıyor, enjektörlerde sorun olabilir...

Çufçuf

Kayıtlı Üye
33-Mersin
Bu sorun genellikle box takılıp gücü arttırılan araçlarda oluyor, araç aşırı güç üretmeye çalıştığında enjektörler yetersiz kalıyor motor kendini korumaya alıyor, enjektörlerde sorun olabilir...
Enjektörlerde temizlenmişti daha önceden ama yine de şüpheleniyorum ona göre sıfır almayı düşünüyorum. Ama kimi usta değiştirsek de sorun çözülmeyebilir diyor. Ve aklıma da şimdi geldi turbo yağ borusunda ufak bir yağ kaçağı var ondan dolayı da olabilir mi ?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Enjektörlerde temizlenmişti daha önceden ama yine de şüpheleniyorum ona göre sıfır almayı düşünüyorum. Ama kimi usta değiştirsek de sorun çözülmeyebilir diyor. Ve aklıma da şimdi geldi turbo yağ borusunda ufak bir yağ kaçağı var ondan dolayı da olabilir mi ?
Turbonun basıncı yetersiz kalırsa da yapabilir...