Yokuş kalkış çalışmıyor

icon4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba
Aracım 2012 model icon
Bugün yokuş kalkış desteğinin çalışmadığını fark ettim , ekranda herhangi bir arizada yok neden olabilir bilgisi olan varmi

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gerekli eğim sağlanmaz ise çalışmaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault'un çok saçma ve hatalı bir yokuş kalkış desteği problemi var, aynı sorun Megane 4 Sedan aracımda da var. Servis hata olduğunu kabul etti. Müsait bir zamanda aracı bırakacağım.

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç boşta ve gerekli eğim yok ise çalışmıyor.İlla viteste ve gerekli eğimde olması gerekiyor.
Eğer araç viteste iken çalışmıyorsa mutlaka bir sorun vardır.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç boşta ve gerekli eğim yok ise çalışmıyor.İlla viteste ve gerekli eğimde olması gerekiyor.
Eğer araç viteste iken çalışmıyorsa mutlaka bir sorun vardır.
viteste olmadan neden devreye girsin ki zaten, o başka problemler çıkarır.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimkinde aldığımdan beri direk çalışmıyor frene bas çek yapıp kendim devreye sokuyorum. Aslında sürekli çalışmaması bence iyi ihtiyacı olmayan birisi için sistem her seferinde devreye girmesin diye özellikle yaptıklarını düşünüyorum ben.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yokuş kalkışın çalışma prensibi bu zaten araç viteste olacak ve frene basacaksın. yoksa nasıl çalışsın yada neden çalışsın belki aracı geriye bırakma ihtiyacın var. illa yokuş kalkışın bırakmasını mı bekleyeceğiz.

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
yokuş kalkışın çalışma prensibi bu zaten araç viteste olacak ve frene basacaksın. yoksa nasıl çalışsın yada neden çalışsın belki aracı geriye bırakma ihtiyacın var. illa yokuş kalkışın bırakmasını mı bekleyeceğiz.

Aynen öyle... yani araç nasıl başka türlü çalışacağını algılayacak ki? Sanırım çoğu kişi araç yokuşa geldiğinde kendisi komutsuz algılıyor sanıyor...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Aracın beyni viteslerden birini görmüyorsa yokuş kalkış desteği çalışmıyor, geçen ay başıma geldi, geri vites sigortası atmış ve araç o vitesi görmediğinden sistem pasif duruma geçmiş, önce uyarı vermiyordu bir kaç gün sonra ikazlar yanmaya başladı...