Yokuş Kalkış Kontrol Ettirin, Enjeksiyon Kontrol Ettirin,.. Arızaları Hk.

m.seferselek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,
Bu combo arızalardan (Yokuşta Kalkma Yardımı, Enjeksiyon kontrol Ettirin, Hız Regülatörü Arızalı, ... vs.) yoruldum artık her zaman olmasa da öyle bir yerde bu arızayı veriyor ki tam anlamıyla arabadan soğuyorum. Sonra kendiliğinden kayboluyor. Arıza verdiği esnada ise egzozdan farklı bir koku geliyor. ABS vs. çalışmıyor.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler. İyi günler.

Heredot00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncellikle merhaba, Zamanında Bende de sadece 2 arızayı aynanda yakmıştı. ( Yokuşta kalkma yardımı, Hız Regulatörü Arızalı ) Aracı bilgisayara bağlattığımda bir şey çıkmamıştı. Oradan Bir usta ''Onun aküsü zayıftır değiştir düzelir'' demişti. değiştirdikten sonra gerçekten de sıkıntı çıkmadı. Tabi bende sizdeki gibi koku yok ama isterseniz bir bilgisayara bağlatın. umarım çözümü bulursunuz.

ucanari34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de aynı sorunlar vardı internetten arastirmistim aku arizasi diyordu, aku olcumu yaptirdim akumun bitik oldugunu gordum ve degistirdim ariza lambalari bir daha yanmadi.

alpkaankrdmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,
Bu combo arızalardan (Yokuşta Kalkma Yardımı, Enjeksiyon kontrol Ettirin, Hız Regülatörü Arızalı, ... vs.) yoruldum artık her zaman olmasa da öyle bir yerde bu arızayı veriyor ki tam anlamıyla arabadan soğuyorum. Sonra kendiliğinden kayboluyor. Arıza verdiği esnada ise egzozdan farklı bir koku geliyor. ABS vs. çalışmıyor.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler. İyi günler.
Aküyü değiştir düzelir... akün zayıf

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Egzoz kokusunu bilmiyorum da o arızalardan ben çok çektim. (2013 clio icon). En son yaylaya çıkarken yakıt pompa müşürü eridiği için bu arızaları vermişti araç çalışmamıştı. Müşür değişti, elektrik tesisatını elden geçirdik dediler.

Bir süre sonra yine tüm arızaları verdi, bu kez de yine elektrik tesisatını daha sağlam elden geçirdik dediler.

1 yıldır şirket aracını kullandığım için kendi aracımı sadece hafta sonları ablam kullanıyor. Çok şükür 1 yıldır sorun yok.

Benim ilk elektriksel arıza, ablam aracı marketten çıkınca galiba kartı takar takmaz hızlı çalıştırdığı için başlamıştı. Araç stop etmiyordu sanırım. Yol yardımı aramıştım, beyne zarar vermemek için araç çalışır vaziyetteyken aküyü değiştirmişlerdi.

Sonra bir ara dik yokuş çıkarken arıza vermişti, yağ müşüründen dolayı dedler, değişti, sonra da diğer arızalar oldu işte.

Sıralamayı umuttum artık.

Benim sorunu sanayi ustası çözüyordu hep.

Bir kez yetkili servis aradım. Elektrik tesisatını komple değiştirip bakmamız lazım dediler, o zamanın parası 5.000 TL.

Mecbur sanayi ustadına döndüm, 1-2 bine tesisatı tamir ettik demişti…

Ama şimdi dönüp bakınca, yağ müşürü de dik yokulta oldu, yakıt pompa müşürü de yaylaya çıkarken oldu. Denk mi geldi bilmiyorum da zoelamaya gelmiyor galiba.

m.seferselek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim arkadaşlar hafta sonu sanayiye gidip ilk iş aküyü kontrol ettireceğim. Daha sonra diğer sıkıntı olabilecek şeylere baktıracağım inşallah