Yokuş Kalkış ve ESC Kontrol ettirin uyarısı.!!

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Jant büyüklüğü değilde 245 çamurluğa sığdı mı acaba? 225 i düşünürken ben arkadaşlar 245’e geçmiş [emoji23][emoji23]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şöyle söylemek gerekirse ön lastikler tamponun alt bitişine çok yakın duruyor ve davlumbaza bir iki parmak kalmış arka lastikler araba basık olmadığı için guzel duruyor gel gelelim araç bagaj dolu arakda 3 4 kısı oldugunda muhtemelen surtmeye başlar. Ben zaten bu lastikleri jantım depoda yatmasın araçta dursun amacıyla taktım maksimum koyulucak buyukluk 225/40/18 dir. Bunuda denemiş oldum ve olmadıgını gördum. Ama arka lastiklere 235/40/18 takan bir arkadaş gördum kendi mahallemde aracıda basık bir şekilde kullanıyor belki oda surtuyordur doluyken. Yani ideal lastik boyutları 225/40 olarak görsek daha iyidir.

Son düzenleme:

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yazlık 225 50 r17 kullanıyorum hiçbir sürtme sıkıntı yok, kışlık 225 55 r17 kullanıyorum diş kalınlığıyla beraber tamponlar arası iki parmak girmeyecek mesafe kalıyor ama araç tam doluyken bile hiçbir sürtme yaşamadım, bu değerlerde ideal olabilir, bilgi amaçlıydı mesajım :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şöyle söylemek gerekirse ön lastikler tamponun alt bitişine çok yakın duruyor ve davlumbaza bir iki parmak kalmış arka lastikler araba basık olmadığı için guzel duruyor gel gelelim araç bagaj dolu arakda 3 4 kısı oldugunda muhtemelen surtmeye başlar. Ben zaten bu lastikleri jantım depoda yatmasın araçta dursun amacıyla taktım maksimum koyulucak buyukluk 225/40/18 dir. Bunuda denemiş oldum ve olmadıgını gördum. Ama arka lastiklere 235/40/18 takan bir arkadaş gördum kendi mahallemde aracıda basık bir şekilde kullanıyor belki oda surtuyordur doluyken. Yani ideal lastik boyutları 225/40 olarak görsek daha iyidir.

Evet muhtemelen 225 daha iyi olacaktır ama benim araçta bir miktar basık oldugundan acaba surtermi endişem var.

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yazlık 225 50 r17 kullanıyorum hiçbir sürtme sıkıntı yok, kışlık 225 55 r17 kullanıyorum diş kalınlığıyla beraber tamponlar arası iki parmak girmeyecek mesafe kalıyor ama araç tam doluyken bile hiçbir sürtme yaşamadım, bu değerlerde ideal olabilir, bilgi amaçlıydı mesajım :)

Yuksekliten ziyade benim genişlikten amaçlı surtmeye kastım benım jantlarımda 8.5 9.5 ofset oldugu ıcın ve 245/45 ebatları yanı hıc dolu bi şekilde denemedım ama bi fotoğraf çeker atarım buraya bana baya geniş oldugu için kenarlara surter izlenimi bırakıyor

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ofsetli olduğu için sizin içten sürtme olmaz davlunbaza felan ama tabi dediğiniz gibi çamurluk ağızlarına olur mu hiç belli olmaz, inşallah kullanım süresi boyunca sorun yaşamazsınız:)

Fluanceicon464646

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar tüm birikimimle ve üzerine kredi çekerek 3 gün önce 100 bin km de fluance icon otomatik vites aldım detaylı ekpertizde hiçbir sıkıntı çıkmadı bu gün normal bi şekilde giderken motorda arıza riski stop yazdı esc ışığıda yandı durdum stop ettim sonra çalıştırdım söndü devam ettim. Geri dönüş yolunda aynı şekilde 100 km hızla giderken yine aynı şekilde arıza riski ve edc yandı motor çekişten düştü durdum stop ettim bir kaç kere çalıştırıp arabayı geri stop ettim sönene kadar sonra söndü devam ettim. Sizce sorun nedir çok yüksek bi maliyetle karşılaşırmıyım acil bi cevap verirseniz çok teşekkür ederim

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar tüm birikimimle ve üzerine kredi çekerek 3 gün önce 100 bin km de fluance icon otomatik vites aldım detaylı ekpertizde hiçbir sıkıntı çıkmadı bu gün normal bi şekilde giderken motorda arıza riski stop yazdı esc ışığıda yandı durdum stop ettim sonra çalıştırdım söndü devam ettim. Geri dönüş yolunda aynı şekilde 100 km hızla giderken yine aynı şekilde arıza riski ve edc yandı motor çekişten düştü durdum stop ettim bir kaç kere çalıştırıp arabayı geri stop ettim sönene kadar sonra söndü devam ettim. Sizce sorun nedir çok yüksek bi maliyetle karşılaşırmıyım acil bi cevap verirseniz çok teşekkür ederim

Su arizdan olur demek zor bir çok sebep var. Basit sensor hatasindan tutunda enjektore kadar gider. Eğer cekisten de dustuyse aynı olay basima geldi enjektor mazot pompasi vs değişimi sonucu 5.500 liraya iki sene önce mal oldu bana. Bu tabi sizinki de böyle olur anlamında değil ama agirlikli olarak kirli veya düşük kalite yakıt kullanimindan kaynaklanan bir durum. Tavsiyem ilk olarak dizel enjektor temizleme sivilari satılıyor ondan bir kutu alıp dolu depoya atarak takip edin ve yakiti yine tavsiyem shell v power kullanın. Ama emin olmak için servise goturup clip cihzindan bir hafızaya bakmakta fayda var.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün aldım aynı hataları dediğiniz gibi benzer biraz yüksek devirli patinaja kalınca verdi. Stop edip kontak kapadım tekrar açınca fonksiyon kontrol OK sonrası hata kayboldu.

blueagle

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aynı ikazlar yandı. ABS, ESC, FREN DESTEK SİSTEMİ, ÇARPIŞMA ÖNLEYİCİYİ Kontrol ettiriniz ikazı geldi. Araç 10 km hızın üzerine çakınca yanıyor. Ama sürekli olmuyor. Akşam yanarsa sabah yanmıyor öğlen yanıyor. Sürekli olarak ikaz vermiyordu. Bu ikazların yanmasının başlangıcı. Kışlık lastikleri taktırdım ondan sonra başladı. Servise götürdüm sol arka lastik kaptörü arızalı dediler. Yeni kaptör taktırdım. Yine geçemedi. En son ABS BEYNİ bağlantılarını sök tak yaptılar düzeldi. Herkese kazasız belasız sürüşler

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aynı ikazlar yandı. ABS, ESC, FREN DESTEK SİSTEMİ, ÇARPIŞMA ÖNLEYİCİYİ Kontrol ettiriniz ikazı geldi. Araç 10 km hızın üzerine çakınca yanıyor. Ama sürekli olmuyor. Akşam yanarsa sabah yanmıyor öğlen yanıyor. Sürekli olarak ikaz vermiyordu. Bu ikazların yanmasının başlangıcı. Kışlık lastikleri taktırdım ondan sonra başladı. Servise götürdüm sol arka lastik kaptörü arızalı dediler. Yeni kaptör taktırdım. Yine geçemedi. En son ABS BEYNİ bağlantılarını sök tak yaptılar düzeldi. Herkese kazasız belasız sürüşler

Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Başına gelen olursa faydalanır.