Yokuşta stop etmiş aracın kayması

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herhangi teknik problem yoksa, araç vitesteyken salmaz. En fazla çok hafif bir vites boşluğu vardır, 1-2cm yerinden oynar. En temizi el freni ile garantiye almak, sonuçta mekanik bir yapı ne olacağı belli olmaz.

suskunn86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
orası öylede bak bende huylandım denemem lazım şimdi bunu bir rampa bulmam lazım :D ben açıkçası viteste bırakıyorum ha el freninide çekiyorum çekmiyor degil ama ben şahsen vitese güveniyorum el frenine degil virajlarda el freni kullandıgım için o biraz Allaha emanet :D

bi dene bakalım sonuçlarını paylaş bizimle

dulger58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normalde birakmamasi lazim.ama dişli sistemi nasil bakmak lazim..en iyisini servis bilir....

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gider şanzuman belirli bir agırlıga kadr karşılayabilr, yokuş egimi fazla ise agırlık merkezi öne dogru kayacagından araca yaptıgı çekme kuvveti artar ve şanzumanında bi yere kadar taşıması mümkündür aracın şoyle düşünün araçla yolda gidiyorsunz el fireni çektiginzde tekerler kitlenir ve kayar dönme olmaz el fireniniz saglamsa ama düz yolda giderkn vitese takdıgınzda şanzuman tekerleri kitleyemz yani gücü aracın o anki agirligini durdurmaya yetmez eyim açısı yüksek yokuşkarda kayar eyimi düşük yokuşlarda kayıyor ise baski balatanzda yada şanzumanınzda sıkıntı vardır ömrü dolmuş veya kaçırma olabilir

ReD

Akın E., T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gider şanzuman belirli bir agırlıga kadr karşılayabilr, yokuş egimi fazla ise agırlık merkezi öne dogru kayacagından araca yaptıgı çekme kuvveti artar ve şanzumanında bi yere kadar taşıması mümkündür aracın şoyle düşünün araçla yolda gidiyorsunz el fireni çektiginzde tekerler kitlenir ve kayar dönme olmaz el fireniniz saglamsa ama düz yolda giderkn vitese takdıgınzda şanzuman tekerleri kitleyemz yani gücü aracın o anki agirligini durdurmaya yetmez eyim açısı yüksek yokuşkarda kayar eyimi düşük yokuşlarda kayıyor ise baski balatanzda yada şanzumanınzda sıkıntı vardır ömrü dolmuş veya kaçırma olabilir

kitabın orta yerinden konuştu :D

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok dik bi yer olursa kayar tabi ben bazen el frenine bile güvenmiyorum :D :D

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ozan'ların hepsi böyle demekki illa kaldırıma dayayacak lastiği...:D

hehe onuda hayatta yapmam genelde dik yerlere park etmemeye özen gösteriyorum :D

suskunn86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ozaman elfrenini cekince yanı sira geri vitese takmanin bir espirisi kalmiyor.el freni tutmuyorsa aracı bayira koymuyacagiz :)

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok dik olmadıgı sürece koyabilsin bişi olmaz :)