Yol bilgisayarı yakıt tüketimi gösterme sorunu

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet
t su sıcaklık devre veya sensor hatası
j yakıt samandıra devresi ile ilgili bilgi alısveris hatası
d uzun sure boyunca yakıt debisi ile ilgili veri alınamadıgında cıkan arıza
h yag seviyesi ile ilgili hata

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet
t su sıcaklık devre veya sensor hatası
j yakıt samandıra devresi ile ilgili bilgi alısveris hatası
d uzun sure boyunca yakıt debisi ile ilgili veri alınamadıgında cıkan arıza
h yag seviyesi ile ilgili hata

Eyvallah kardesim. Bir iki kere deponun iyice dibini gordum ondan sonra yakit alinca samandira takilimi kaldi ne olduysa artik. Guzel bilgi. Eyvallah

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
F7R Coupe de ne yapmamız lazım tam olarak? Test modu nedir nasıl çalışıyor? Kusura bakmayın soruya soru ekliyorum ama bende göremiyorum şu an kalan yakıtla gidebileceğim mesafeyi. Yol bilgisayarını sıfırladım ama banamısın demiyor.

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim arabadan var sende. Depoda mazot var ? Benzin ışığı yanıyorsa 50'tlden aşağı attıırınca ışık sönmüyor. Bir onları kontrol et.

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
silecek kolundaki dugmeye basılı tut o ara kontagı ac
daha sonra 2 defa daha bas silcek kluna onceden solediklimi yap

utku

Utku GÜLOĞLU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Symbollerde gideceği mesafe 100 km nin altına düştüyse bu değerleri göstermez. Bir de aracın hareket halinde olması gerekiyor tabii..:eyv

firebird

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
test modu olan araclarda test modu yapın
sonra silecek tusuna 2 kere daha basın ---- diye bir deger cıkacaktır
eger bunun yerine jdhc harflerinden biri yazıyosa ilgili kısımda arıza vardır
gostergedeki tusa basıp onları sıfırlayın tekrar ---- olacaktır
sonra arabayı calıstırıp devam edin gecici arıza ise zaten bir daha geri gelmez

dün akşam benim başıma da benzer hatta aynı olay geldi..! :berbat
benzin ışığı yandıktan sonra yaklaşık 30 km kadar mesafe katettim. 2012 model symbol'ümde yol bilgisayarındaki menzil bilgisi 56 km'den düştüğü anda benzin ışığı yanmaya başlıyor ve menzil bilgisinde ----- (tireler) görünmeye başlıyor.

her zaman benzin aldığım benzinciden 40 TL'lik (tam 9,5 litre) benzin aldım. arabaya binip çalıştırdığımda benzin ibresinin yükseldiğini gördüm. ancak benzin ışığının sönmesini ve menzil bilgisinin güncellenmesini beklerken bunlardan hiçbiri olmadı..! :soru
refleks olarak hemen sayaçları sıfırladım, ama değişen birşey olmadı..
tabi eve gelir gelmez hemen forumlara hücum :)
Altuğ yazdıklarını harfiyen uyguladım ve herşey normale döndü.. :cool: eline sağlık, teşekkürler.. :eyv
İzninle ben adım adım tekrar edeyim:
1. Yol bilgisayarı düğmesine basılı tutarak kontağı açıyoruz (arabayı çalıştırmıyoruz). kontağı açıktan göstergelerdeki ibreler adeta dans edercesine hareket etmeye başlıyorlar. aynı zamanda yol bilgisayarı ekranında tuhaf karakterler görünüyor. bu sanırım normal bir durum, paniğe kapılmaya gerek yok.
3. Göstergeler hareket ederken yol bilgisayarı düğmesine 2 defa daha basıyoruz. bu esnada yol bilgisayarında farklı değerler görünmeye başlıyor.
4. KM sıfırlama düğmesine basıyoruz.
5. Arabayı çalıştırıp benzin ışığının sönüp sönmediğini ve menzil bilgisinin düzelip düzelmediğini kontrol edebilirsiniz.

haydarsahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dün akşam benim başıma da benzer hatta aynı olay geldi..! :berbat
benzin ışığı yandıktan sonra yaklaşık 30 km kadar mesafe katettim. 2012 model symbol'ümde yol bilgisayarındaki menzil bilgisi 56 km'den düştüğü anda benzin ışığı yanmaya başlıyor ve menzil bilgisinde ----- (tireler) görünmeye başlıyor.

her zaman benzin aldığım benzinciden 40 TL'lik (tam 9,5 litre) benzin aldım. arabaya binip çalıştırdığımda benzin ibresinin yükseldiğini gördüm. ancak benzin ışığının sönmesini ve menzil bilgisinin güncellenmesini beklerken bunlardan hiçbiri olmadı..! :soru
refleks olarak hemen sayaçları sıfırladım, ama değişen birşey olmadı..
tabi eve gelir gelmez hemen forumlara hücum :)
Altuğ yazdıklarını harfiyen uyguladım ve herşey normale döndü.. :cool: eline sağlık, teşekkürler.. :eyv
İzninle ben adım adım tekrar edeyim:
1. Yol bilgisayarı düğmesine basılı tutarak kontağı açıyoruz (arabayı çalıştırmıyoruz). kontağı açıktan göstergelerdeki ibreler adeta dans edercesine hareket etmeye başlıyorlar. aynı zamanda yol bilgisayarı ekranında tuhaf karakterler görünüyor. bu sanırım normal bir durum, paniğe kapılmaya gerek yok.
3. Göstergeler hareket ederken yol bilgisayarı düğmesine 2 defa daha basıyoruz. bu esnada yol bilgisayarında farklı değerler görünmeye başlıyor.
4. KM sıfırlama düğmesine basıyoruz.
5. Arabayı çalıştırıp benzin ışığının sönüp sönmediğini ve menzil bilgisinin düzelip düzelmediğini kontrol edebilirsiniz.

sağolun :) söylediklerinizi yaptım menzil gösterge sorunu vardı ve bu işlemleri yaptıktan sonra çok şey düzeldi :) çok iyi bir paylaşım olmuş teşekkürler...

firebird

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sağolun :) söylediklerinizi yaptım menzil gösterge sorunu vardı ve bu işlemleri yaptıktan sonra çok şey düzeldi :) çok iyi bir paylaşım olmuş teşekkürler...

İsinize yaradiysa ne mutlu.. :eyv

Keyifli surusler

CarpeDiem1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

2011 mod kangoo multix authentication modeli araç aldım. Menzil bilgisi göstermiyor ayrıca ekranda telefon simgesi var ama telefonuda bağlayamadım. Yardımcı olur musunuz?