Yolda Kaldık

TATAR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane II sedan aracımla Sakaryadan Çanakkaleye Şehitliği gezmeye gittik Dün gece dönerken Bursa Karacabeyden yakıt aldım ve marşa bastım ve marş basıyor ama bir türlü çalışmıyor İki hafta önce aynı arzayı yapmıştı ve manyetik kaptör değişmişti Ümidimi kaybedince Sakaryadaki ustamı aradım ve söylediklerimi harfien yap dedi yaptım (kartı al kapıları kitle bire al frene bas kartı tak vs) ve çalıştır dedi mastım marşa çalıştı dünyalar benim oldu çoluk çocuk gecenin köründe ne yapardık Ustam sakın istop etme benzin pompan arzalanmış Sakaryaya gel halledelim dedi Benim arabam lpg li yaptığı işlem Sıralı sitem önce benzinle çalıştığı için ve benzin pompası arzalı olduğu için araba çalışmamış ama ustam arabayı direk lpg ile çalıştırtmış Özetle arabam da lpg olmasa kaldık yolda eve geldim arabayı park ettim istop ettim bastım marşa kimseler yok İlk fırsatta benzin pompasını değiştirmeye

Moderatörün son düzenlenenleri:

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun bilgi sahibi olan birileri olmasa düşünemiyorum

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
allahtan lpg var demişsinizde benzin pompanızı maffeden şeyin lpg olduğunu hiç düşündünüz mü acaba :)? benzin pompanızın ağrıza yapma sebebi depoda fazla yakıt bulunmamasından pompanın boşta çalışarak ısınması pompanın veya tesisatın zarar görmesine neden oluyor... parçanın orjinaline en iyi ihtimalle 500 ile 750 lira istiyecekler... 150 liraya uydurma bi pompada takarsınız.. çok randımanlı olur mu bilmem uymuyor genelde geç çalışma olarak geri döner...olduda orjinal takmaya karar verdiniz pompayı lpg ye geçince kapatan sistemler var onlardan taktırmanızı tavsiye ederim geçmiş olsun.

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lpg ye modul takiyorlar artik pompaya sorun yapmasin diye..muhtemelen sizin aracta yok

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun :eyv

TATAR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
allahtan lpg var demişsinizde benzin pompanızı maffeden şeyin lpg olduğunu hiç düşündünüz mü acaba :)? benzin pompanızın ağrıza yapma sebebi depoda fazla yakıt bulunmamasından pompanın boşta çalışarak ısınması pompanın veya tesisatın zarar görmesine neden oluyor... parçanın orjinaline en iyi ihtimalle 500 ile 750 lira istiyecekler... 150 liraya uydurma bi pompada takarsınız.. çok randımanlı olur mu bilmem uymuyor genelde geç çalışma olarak geri döner...olduda orjinal takmaya karar verdiniz pompayı lpg ye geçince kapatan sistemler var onlardan taktırmanızı tavsiye ederim geçmiş olsun.
Lpg takıldığından beri hiç yarım deponun altına benzin düşmedi Benzin pompasını depodaki benzinin soğuttuğunu biliyorum bence lpg kaynaklı değil olacağı varmış olmuş Ama ustama gidince sorarım

TATAR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hafta sonu özel servise giderek arızalı benzin pompasını değiştirdim 450 tl ve megane 2 lerin benzin pomoasının tamiri olmuyornuş komple şamandıra pompa değişiyormuş

TATAR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lpg ye modul takiyorlar artik pompaya sorun yapmasin diye..muhtemelen sizin aracta yok
Modül takmak ve benzin pompasını durdurmak benzin enjektörlerine gdip ve yanmadam depoya dönüş yapan benzin akışını kestiğiiçin benzinle soğuyan benzin enjektörlerinin yanmasına ve arıza yapmasına neden oluyormuş sakın taktırma dediler

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun kardeşim,senin pompa yine ucuzmuş RS in pompası 621 tl,pompa değişirken oring contasınında değiştirilmesi gerekiyor dediler buda 75 lira tutuyor...

TATAR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun kardeşim,senin pompa yine ucuzmuş RS in pompası 621 tl,pompa değişirken oring contasınında değiştirilmesi gerekiyor dediler buda 75 lira tutuyor...
Allah razı olsun Orjinal pompa 508+işçilik Benim taktırdığım Orjinalin aynısıymış 450+ işçilik ama işçilik almadılar