Yüksek Hızda Arıza Işığı Yanması

buraksaygi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
100-110 km üstüne çıktığımda ekran üzerinde ESC Kontrol ettirin , ABS Kontrol ettirin, TPW Kontrol ettirin, Yokuş Kalkış devre dışı gibi uyarılar veriyor, Fakat 100 km altında bi kaç km gittikten sonra uyarıların hepsi sönüyor.

Ön 2 lastikler bayağa eskimiş durumda, Acaba araç hızlanınca bundan dolayı hata veriyor olabilir mi?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Sistem lastikler arasında farklı dönüş hızları tespit ettiği zaman uyarı veriyor hızın yükselmesi ile bu fark tolerans dışına çıkıyor diye düşünüyorum.

mtumbar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorunu daha önce rampa aşağıya boşta giderken yapmıştı bende.. sonra vitese alıp devam ettikten 2-3 dakika içinde düzeldi.. yokuş kalkış- iniş desteği olduğu için araç kendini gidiyor görüyor rampa aşağıya ve vites boşta.. sistem sapıtıyor sanırım ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
100-110 km üstüne çıktığımda ekran üzerinde ESC Kontrol ettirin , ABS Kontrol ettirin, TPW Kontrol ettirin, Yokuş Kalkış devre dışı gibi uyarılar veriyor, Fakat 100 km altında bi kaç km gittikten sonra uyarıların hepsi sönüyor.

Ön 2 lastikler bayağa eskimiş durumda, Acaba araç hızlanınca bundan dolayı hata veriyor olabilir mi?

Renault sistem saçmalaması yapmaya başladıysa önce aküyü kontrol ettirin. Büyük ihtimal akü zayıfladığı için bu tarz uyarılar vermeye başlıyor.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
merhaba benim aracımda ön lastiklerden uğultu geliyordu ve lastiklerim yeni takılmıştı ses kesilmedi aldığım yere gittim ve aracı kaldırdılar yüksek hız da bir makineye bagladılar ve cevırdıler rulmanları dinlemek için.O sırada aracın tüm arıza ışıkları yandı sonra bilgisayara bağladılar söndürmek için onu da beceremediler gittiler akünün kutup başlarını söktüler kısa bir süre beklediler ve tekrar taktıklarında radyo kod istedi yani demem o ki yüksek hız algıladığında bütün arıza ışıklarını yakıyor pc bağlayıp söndürüyorlar.ama bu tabiki de 120-130-140 gibi bir hız değil daha yüksek hız.

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akü dur diye düşünüyorum

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

bu hataları genelde aküden dolayı veriyor. ama hızlanınca neden veriyor yavaşken sorun yok diyecek olursak tahminen söylüyorum araç hızlandığında şarj dinamosu bir sıkıntı oluşturuyor ve akünün gücü azalıyor olabilir diye tahmin ettim. bir oto elektrikçiye anlatıp yardım istenebilir bence.

buraksaygi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, Aracımı servise götürdüm ABS Kaptörü diye bir 200 tl lik bir parça yüzünden bu hatayı vermekteymiş. Bu tarz sorun yaşayan veya yaşayacak arkadaşların aklında bulunsun. Parça değiştikten sonra bir daha hiç yanmadı hiçbir ışıklar.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, Aracımı servise götürdüm ABS Kaptörü diye bir 200 tl lik bir parça yüzünden bu hatayı vermekteymiş. Bu tarz sorun yaşayan veya yaşayacak arkadaşların aklında bulunsun. Parça değiştikten sonra bir daha hiç yanmadı hiçbir ışıklar.
Merhaba bununla geçmiş olsun.