Zamanın değerini ne kadar biliyoruz?

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Bazen düşünüp taşınmak gerekiyor, nelere zaman ayırıp ayıramadığımızı... gelip geçen günleri... akıp giden hayatı ıskalamadan...

ZAMANIN DEĞERİ !

10 yılın değerini anlamak için,
yeni boşanmış çifte sorun !

... 4 yılın değerini anlamak için,
Şu anda ayrı olan lise aşıklarına sorun!

1 yılın değerini anlamak için,
Final sınavını geçemeyen bir öğrenciye sorun !

9 ayın değerini anlamak için
yeni doğum yapmış bir anneye sorun !

1 ayın değerini anlamak için,
Dünyaya prematüre bebek getiren bir anneye sorun !

1 haftanın değerini anlamak için,
Haftalık derginin editörüne sorun!

1 saatin değerini anlamk için,
buluşmak için birbirini bekleyen aşıklara sorun !

1 dakikanın değerini anlamak için,
uçak, tren, veya otobüsü kaçıran birine sorun !

1 saniyenin değerini anlamak için,
Kaza geçirmiş bir insana sorun !

1 milisaniyenin değerini anlamak için,
Olimpiyatlarda gümüş madalya almış birine sorun !

Zaman kimseyi beklemez. Sahip olduğunuz her an hazinedir...

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Zaman garip bir kavramdır değerli mod'um bana görehımmKimi zaman 1 dakika 1 seneye bedel olur kimi zaman bakmışsın 10 sene geçmiş sanki 1 dakika önceıslıkOlası bir hedef için koyulan süre hiç gelmeyecektir bitmeyecektir o zamanın döngüsü insan psikolojisinde yıllar tükenipte o ana geldiğinde ise .............. diye uzarrrr gider mevzuu:aytuğDolayısı ile ve yine bana göre çok incelenmemeli, irdelenmemeli bu zaman konusu oluruna akışına bırakılmalı ve an'lar doyasıya yaşanmalıdır yaşanabiliyorsa tabii:aytuğçok detaylı hesap ve kitaba girmeden.Nedenmi,çünkü bir an gelecek bir gün ve zaman bitmiş olacak,dahası o andan sonra zamanın ne önemi yada değeri kalacak;)Yaşanmış yaşanmıştır demek ve zamana fazla takılmamak gerek derimroadfoxZira saatimdeki saniye her döngüsünde ileri gidiyor gibi gözükmekte olsada aslında o bir geri sayım:cool:

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zamanin degerini bilmiyoruz...

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
​Zaman garip bir kavramdır değerli mod'um bana görehımmKimi zaman 1 dakika 1 seneye bedel olur kimi zaman bakmışsın 10 sene geçmiş sanki 1 dakika önceıslıkOlası bir hedef için koyulan süre hiç gelmeyecektir bitmeyecektir o zamanın döngüsü insan psikolojisinde yıllar tükenipte o ana geldiğinde ise .............. diye uzarrrr gider mevzuu:aytuğDolayısı ile ve yine bana göre çok incelenmemeli, irdelenmemeli bu zaman konusu oluruna akışına bırakılmalı ve an'lar doyasıya yaşanmalıdır yaşanabiliyorsa tabii:aytuğçok detaylı hesap ve kitaba girmeden.Nedenmi,çünkü bir an gelecek bir gün ve zaman bitmiş olacak,dahası o andan sonra zamanın ne önemi yada değeri kalacak;)Yaşanmış yaşanmıştır demek ve zamana fazla takılmamak gerek derimroadfoxZira saatimdeki saniye her döngüsünde ileri gidiyor gibi gözükmekte olsada aslında o bir geri sayım:cool:
her ne kadar lafı döndüre döndüre anlatsan da tilki abi sen de aynı şeyi diyor gibisin sanki :aytuğ tabii ek bilgilerle:)

insan kendini kaptırınca bir sarmala, günlerin ayların nasıl geçtiğini fark edemeyebiliyor. Bazı insanlarda ama özellikle yabancılarda ağırlıklı olarak takdir ettiğim konu zamanlamayı bilmeleri oluyor, her şeye zaman ayırabilmek. biz ya hep ya hiççi olduğumuzdan mıdır bilemiyorum artık...

ama bir yerden başlamak gerekiyor, en azından sürpriz zaman bulunduğunda yapılacaklar listesi mesela, o zaman insan gökten hediye gibi gelen o süreti en iyi şekilde değerlendirebiliyor.

bir de tabii kendimizin ve sevdiklerimizin hep aynı sağlıkta kalacağını sanma durumu var... imkan varken yapılmayan planlar sonra da gerçekleştirmek için yetersiz sağlık belki de çoktan öbür tarafa göçmüş olma durumu...

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haklısınız hocam zamanı düşünmemek lazım bence.. birgün zamanı geldiğinde demeyi istemiyorum

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Haklısınız hocam zamanı düşünmemek lazım bence.. birgün zamanı geldiğinde demeyi istemiyorum

çok acı bir kavram aslında ama kontrolü elden bırakmamak, iyi değerlendirmek gerekiyor, her zaman mümkün olmasa da sık sık silkelenmek gerekiyor belki, şuna ne kadar zaman ayırdım, dostlarımla ne zaman görüşebildim vb...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Güzeldi...:eyv

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Zaman konusuna kafayı takmakla iyi etmişim sanırım, haftalardır ilk defa boş bir akşamım oldu ve bugün uzuuun zamandır beklemede olan bir sürü iş hallettim, yani pasaklı bile aklandı paklandı daha ne diyeyim :D zaman yönetimi hayatı uzatıyormuş:D ama daha çok şey öğrenmem gerek 12 3

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
sorun cevaplayayim hemen :) su gibi akip gidiyor daha gecen gun kayit yaptiriyodum simdi 3. siniftayim vay be

işler yolunda gidince, ya da dikkat etmediğimizde su gibi akıp gidiyor ama geçmesi gereken süren ya da emekler olunca bir türlü geçmiyor, ya da sonuçlarını alamayınca o kadar uğraştım onca zaman sonucu bu oldu oluyor ama:) o yüzden çok doldurmak lazım belki de zamanı, 3 sınıfa gelene kadar okul dışında da yapılanları düşününce belki aa bu zamanda şunları şunları yaptım diyebilir insan:)