ZLZ Coupe - Bakımdaydık

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Onur abi ilk defa 5-40 kullandım bariz sesi başkalaştı arabanın vuruntusu vs çok farketti. Giderede etkisi vardır inşallah :D

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Başkan soldaki orjinal sıfır kasnak sağdaki ise Megane RS kasnağı (Renonun bir modeli ama megane sport deyince çakırın parçacısı rs tir diye düşündüm.)

megane rs olamaz megan rs asagıdaki gibi seni kandırmıslar pulat:aytuğ

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Başkan biz kasnağın yarısını tornacıda aldırdık. Senin verdiğin fotodaki resimler kasnağın aldığımdaki hali ile aynı :)

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Onur abi ilk defa 5-40 kullandım bariz sesi başkalaştı arabanın vuruntusu vs çok farketti. Giderede etkisi vardır inşallah :D

Biraz eksiltme var. 10/60 bile kullandım.
Yakma yok,kaçak yok! o eksilen yağ nereye gider? Sibop lastiklerinden şüpheleniyoruz.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biraz eksiltme var. 10/60 bile kullandım.
Yakma yok,kaçak yok! o eksilen yağ nereye gider? Sibop lastiklerinden şüpheleniyoruz.

Abi benim karterin altında yağ var terlemeyle karışık ama yere bir damla düşmüyor. Arkada soğukkende sıcakkende zerre duman koku vs yok. Ama 4000 km kadar gidiyorum 1 litre yağ eksiliyor. Sebebini bulan beri gelsin banada söylesin. Bende daha ince ama daha dayanıklı olur diye düşündüğüm 5-40 ı koydum bakalım sonuç değişecekmi. Çok fazla gazlamıyorumda. Çok sıktımda 300-500 km si gazlayarak geçmiştir. Bu arada ben bütün contalar keçeler sübap lastikleri hepsi sıfır değişti ama sonuç aynı. Benim bujilerin altına değil üstüne yağ geliyor oda enteresan bir durum. Egzantiriklerin üst kısmına gelen kapağın altına bally sürdüklerindendir dedi ustanın birisi. Oranın özel sıvısı varmış yalan gerçek :D

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi benim karterin altında yağ var terlemeyle karışık ama yere bir damla düşmüyor. Arkada soğukkende sıcakkende zerre duman koku vs yok. Ama 4000 km kadar gidiyorum 1 litre yağ eksiliyor. Sebebini bulan beri gelsin banada söylesin. Bende daha ince ama daha dayanıklı olur diye düşündüğüm 5-40 ı koydum bakalım sonuç değişecekmi. Çok fazla gazlamıyorumda. Çok sıktımda 300-500 km si gazlayarak geçmiştir. Bu arada ben bütün contalar keçeler sübap lastikleri hepsi sıfır değişti ama sonuç aynı. Benim bujilerin altına değil üstüne yağ geliyor oda enteresan bir durum. Egzantiriklerin üst kısmına gelen kapağın altına bally sürdüklerindendir dedi ustanın birisi. Oranın özel sıvısı varmış yalan gerçek :D

5/40 da eksiltecektir.Ben müsait bi zamanda sibop lastiklerine baktırıp değiştirecem,bakalım sonuç değişecekmi.
Benim bujilerde yağlanma yok.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi benimde bujilerin üstüne yağ geliyor altı kuru. Nerde garip bir hal beni buluyor. İşin kötüsü parasıyla sorunu çözdürecek adam bulamıyorum. Hepsi bırak bakalım edelim diyor ama içime sinmiyor arabayı bırakıp gitmek. Son dönemdeki bazı işlemlerde iç bulandırıcı şeyler oldu malum. İnşallah çözersin abi benim aklım durdu artık yorum yapamıyorum bu duruma.

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Başkan biz kasnağın yarısını tornacıda aldırdık. Senin verdiğin fotodaki resimler kasnağın aldığımdaki hali ile aynı :)
yok beya neresini aldırdın benim koydugumda var koca delik senin eski olan yeni aldıgımız kadar
zaten caplarıda yakın
meganınki cok buyuk cap olarak zaten renkte tutmuyor
gokhanın arabanın ustundekinide gordum dıs kısmı siyah boyalı oluyor ortası parlak
seni kandırmıslar :aytuğ

hakanbalkaya

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun abi. bakım insanıda psikolojik olarak rahatlatıyor..

adigeemre

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güle güle eskit gökhan abi